Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема БТК модем за вътрешна мрежанови  
АвторADSL (Нерегистриран)
Публикувано25.04.12 09:17



Искам съвет дали е възможно следното: имам три компютъра, на всеки нета му е през USB модем на всеки индивидуално. идеята е всички да могат да разпечатват на един принтер който е свързан към едната машина. Шефа, който и той разбира колкото мен, ми пуска идеи да сложа един бтк модем и безжично да стане една мрежа, което хич не ми е ясно дали може да се осъществи. Дали обаче някой е пробвал с хъб и всеки комп да се свърже с принтера, също не ми е ясно. Приемам всякакви осъществими идеи.
Поздрави.



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: ADSL]  
Автор1111 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.12 10:19



Уточни: Всеки има НЕТ с УСБ връзка към БТК? 3 компа - за 3 НЕТ-а ли плащаш?
казано по малко по-друг начин -сега имаш ли достъп от всеки към всеки? Ако всеки комп си точи отделно НЕТА - с реални ИП ли са?
Дай повече инфо , за да си спестим писането на неща от сорта АКО ...., АКО ДА ...., АКО НЕ ....



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: 1111]  
АвторADSL (Нерегистриран)
Публикувано26.04.12 11:11



Да, и трите са с флашка към БТК, плащането ... като бизнес клиент фирмата има една камара такива и не се плаща нета през тях. ИП адреса, доколкото знам е реален динамичен, но мисля ,че може да се направи статичен. Връзка между тях няма, защото ако имаше, този проблем няма да го има...



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежа [re: ADSL]  
Автор1111 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.12 17:30



Добре!
1.Да ти кажа, че не е добре да се ползва думата ФЛАШКА, за доставка на нет. Това че съответното устройство, се ръгва там дето се ръгва и флашката. Това че и на вид е почти същото - НЕ ГО ПРАВИ ФЛАШКА.
2.Дали ще е статично или динамично ИП, не го решавате вие а интернет доставчика...какво са обещавали БТК-ците и какво могат да направят - не знам.
3.Кажи:
3.1 какво е разстоянието между компютрите.
3.2.Има ли възможност за дърпане на жица между тях (Демек лаптоп дето счетито иска да си го гледа, докато пуши на терасата ли е?).
3.3. Имат ли си антенка за безжичен НЕТ и каква? (стига да не е сините зъби, че там скоростта е грозна - демек остаряла технология)
3.4. Само принтера ли искат да ползват? (тенденция нататъка да каже началството: абе да мога и да гледам кво си пише счетито на екрана, без то да знае /напр./.Или да гледам баланса и аз /не че ще разбере нещо, ама ей така/)

Ади дай отговор и да продължаваме нататъка с по-конкретните неща.



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: ADSL]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано26.04.12 20:50



Така както задаваш въпросите явно не си много в час. Щом е фирма най-добре си извикайте човек който ще дойде на място и ще ви даде най-доброто решение за случая. Ако започнете със самодейност и налучкване на решението с подпитването ще ви излезе много повече като финанси без да броим времето и ядовете от колкото да си платите на правилния човек и проблема да се реши за 1-2 часа.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: ADSL]  
АвторAДCЛ (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 14:47



Работата се получи... един предварително конфигуриран с вкл. WI-FI бтк модем прави мрежа между трите компютъра, само когато на някой му трябва нет се логва през усб модема... печата и през трите, естествено сканирането прави само на този който е вързан с кабел.



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: AДCЛ]  
Автор1111 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 18:10



1.Щом става така, значи разстояноето е малко между тенекетата (достатъчно, малко, че да имат връзка с рутета на БТК-ейците). Ако фабриката ви е дълга 1 км. и комповете са лаптопи и тоа дет ги ползва иска да си ходи с тях навсякъде във фабриката - по този начин ще излезе доста скъпичко...(просто рутерът требе да е от ония с по-дебели цени, дет "четат" по далечко)
2.За скенер никъде не си споменал.."Принтер" не означава 3В1 винаги, нали?

Ади бб.



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: AДCЛ]  
Автор1111 (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 18:21



Колкото до допълнителната връзка през УСБ за интернет - това става абсолютно излишно. Интернет може да се взема от тоя рутер на БТК дет са ви направили мрежата. Просто трябва да е конфигуриран и в него да "идва" НЕТ.
По този начин и на трите компа ще има НЕТ. Само че входната точка на БТК ще е само една. Евентуално може да се организира по-лесно (и безопасно) вътрешния обмен между тенекетата.
Казано по-просто - все едно да имаш един клон на дървото и той да има 3 разклонение (твоите 3 компа). Те са част от клона и не зависят от БТК хич, докато си обменят информация.
Ако трите си вземат отделно нет и комуникират - това е като 3 дървета с по 1 клон всяко...Ако трябва червейчето напр да мине от един клон, до друг - требе слезе на земята и да иде на другото дърво и тогаз на клона...Доста по-бавно нали от предния случай? И ВИНАГИ зависиш от тва дето е на земята (сняг, лед, лайна и т.н.)...

Дано съм се изразил по-разбираемо по схемата!



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежанови [re: 1111]  
Авторadsl (Нерегистриран)
Публикувано27.04.12 21:39



Определено ти е скучно и искаш да споделяш. Проблема е решен и то за без пари. Представи си , че има и такива места , до където няма жици(проводници) на БТК, намират се в полето на сред нивята .За твоя изненада, мога да ти кажа ,че на всички площадки на фирмата има такъв БИЗНЕС нет, и всичкото машина, (за теб да ти стане ясно -тенеке) са вързани по ви-фи, като има отдалечени от модема на 120 метра и то през дувар.Което е по изненадващо - всички са със статичен IP. Точно както "бетекайците" са казали. Кажи-речи така е от почти 6 години.



Тема Re: БТК модем за вътрешна мрежа [re: adsl]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано27.04.12 23:07



Ай не се изхвърляй и ти, от много време братския китайски народ произвежда рутерчета дето са по 1 ват (има и по 3000 миливата) и като им бучнеш насочена 10-12 децибелова антенка и можеш си краде интернет от 5 километра



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.