Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рутер TP-LINK WR 740Nнови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.02.12 19:08



Здравейте.
Нещо ми се губи в настройките на този рутер, та дано някой подскаже идея.
Проблемът е, че когато му сложа парола за Wireless Security безжичната връзка умира. Още при опит за свързване имам 5/5 сигнал, но дълго чакам да ме свърже, по-често не успява, ако все пак успее, то дори в рутера не мога да вляза...все едно Wireless LAN на лаптопа е изключен.
Когато изключа паролата всичко е ОК. През кабел също върви отлично.
В момента работи чудесно без парола, само съм включил филтрирането по МАС, че да не ме точат съседите.

Чеквам WPA/WPA2 - Personal(Recommended), като и двете полета Version и Encryption са на Автоматично и няма връзка; чекна Disable Security и всичко е ОК.

ПП: Взех точно този модел защото през последния месец роднини си купиха 2 такива и ги настройвах и пусках за минути, но сега съм ударил гредата.



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: Cтepн™]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано20.02.12 23:14



С друг компютър как се държи по Wireless?



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: AliBabach]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.02.12 10:44



Ако мобилният телефон се брои за друго устройство - при него положението е същото. Опитът за свързване с парола увисва при чакане рутерът да му даде IP. Като изключа секюритито и му вкарам МАС във филтъринга се вързва веднага.
А лаптопът довчера работеше с един Нетгиър, преди това с Едимакс нормално, с парола.
Може би трябва да опитам с изключен DHCP и статичен адрес?



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: Cтepн™]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано21.02.12 20:55



Абе нали за това си го взел рутера, да си вършиш работа. Не да правиш ръчни упражнения.
Не е нормално, да не иска да се връзва при каквото и да е ниво на сигурност за паролата.
Виж дали няма по-нова версия на Firmware-то.
Иначе, аз лично бих го върнал и бих взел друг.



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: Cтepн™]  
Автор kилиkaндзep (reborn)
Публикувано23.02.12 13:06



Гледам, че модела има QSS функционалност. Свали от сайта на TP-Link съответното QSS приложение за твоя рутер (за различните ОС има различни версии май...), инсталирай го да се включва със старта на системата (показва иконка в трея), рестартирай рутера и му натисни QSS бутончето. Би трябвало разпознае и добави веднага въпросната машина.



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: kилиkaндзep]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.02.12 18:37



Да, и аз се замислих за това QSS.
Но се обадих в магазина дапитам има ли нещо общо, казаха че няма и най-вероятно има дефект в рутера. Разбрахме се утре да ида да ми дадат друг.



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: Cтepн™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано24.02.12 07:06



Най-добре е замяната с нов. И аз имам един с подобен проблем подарен ми от приятел който се занимава с нет. Според него има проблем с хардуера нещо без криптирането работи на b стандарт и ползва един чип а когато е с криптиране минавал на g и ползвал някакъв друг чип който бил с проблеми.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740N [re: Диaн]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.02.12 11:35



Смених го и...същата работа. Не иска да се вързва при включено Wireless Security. Като го дам на Disable всичко е ОК.
Явно лаптопа ми не може да се разбере с точно този модел рутер. Със същия 740N, но по-стария вид ( с правоъгълна форма и без QSS) работи чудесно, пробвах го, но с този по-нов модел не иска.
Лаптопът е Амило мини на Фуджицо-Сименс на около 3 г., но досега се е вързвал с какви ли не рутери с парола, но сега....
Трябва да видя дали ще работи с Дела на баща ми и да си сменим рутерите, неговия е точно 740N от стария модел и вчера го пробвах - работи с него.

ПП: Ха, хрумна ми нещо - може ли криптирането на връзката да е с някакъв протокол, който го няма в XP Home? Щото лаптопчето го продаваха с инсталирана такава ОС и не намерих причина да я сменям.

Редактирано от Cтepн™ на 26.02.12 11:41.



Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: Cтepн™]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано26.02.12 15:18



Дръпни някой "жив" линукс и пробвай с него. Иначе този рутер който е при мен как ли не е тормозен ама с криптирана връзка не иска.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Рутер TP-LINK WR 740Nнови [re: Cтepн™]  
Автор kилиkaндзep (reborn)
Публикувано26.02.12 22:10



В къщи имам TL-WR841N. На домашната машина ползвам едновременно XP Pro, 7 и Ubuntu. Като го взех, 7-цата и Linux-a тръгнаха без проблем на WPA2 AES криптиране. XP-то се зачекна нещо и не та не. Така и не открих какъв точно беше проблема, но го реших

. Интересно, че след време преинсталирах въпросното XP на чисто и тогава се върза без QSS. Бях решил да сменям фръмуера му с dd-wrt, но понеже в крайна сметка проблема се реши се отказах. Други проблеми въпросния рутер не ми е правил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.