Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема едностранна/двустранна RAM  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано30.07.11 16:47



Здравейте, някой знае ли каква е раликата между едностранна (single-sided) и двустранна (double-sided) RAM памет. Моля помогнете ми. Има мнения, че това е зависи дали чиповете са от едната или от двете страни, както и такива че това няма нищо общо. Проблема е там че дъното ми изисква когато работи с 4ри платки те да са едностранни и аз не знам какви да търся. Примерно тези двете:
(1GB KingMax DDR2-800MHz KLDD48F-A8KI5) и тази
(1GB Kingston DDR2-800MHz KVR800D2N5/1G )
Моля помогнете!



Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: m]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.07.11 16:53



Модел/марка на дъното биха помогнали...


Редактирано от Naki на 30.07.11 16:53.



Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: Naki]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано30.07.11 17:20



Това е дъното:
http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPL/#specifications

Това пише срещу мемори: *When installing four DDR2 DIMM modules, install only single-sided memory modules.

Лошото е че аз не знам какво е едностранна памет



Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: m]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.07.11 17:32



Хмм, виж тука:






Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: m]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.07.11 18:03





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: Naki]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано30.07.11 18:15



Чел съм го. Изглежда компетентно мнение. Но има и други, доста по лъически, които твърдят, че ако чиповете са от едната страна е едностранна. Остава въпроса как да ги разпознавам, така че да си купя едностранни, както и да разбера моите какви са (посочените). Особено едната (кингстъна) я дават в двата ватианта - един и същ модел с различни чипове. В магазина и сервиза, в който ходих не са чували за такова нещо.



Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: walkman™]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано30.07.11 18:20



Благпдаря за енциклопедичната препратка, но и това съм чел и не го разбирам. Особено това: "Pins 33 and 45 on the board are used by double-sided memory, and can sometimes be an indicator as to whether a given module is single or double-sided".



Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: m]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано04.08.11 10:21



Никой ли не знае какво е " Pins 33 and 45"



Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: m]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.08.11 11:01



Уточнявай - каква точно памет? Ако става дума за 240-pin DDR2 SDRAM модули, pin 45 по-скоро ми се струва, че се ползва не от double-sided RAM, а от модулите, които имат ECC.

В общи линии - double sided няма нищо общо с това, чиповете от двете страни на платката ли са, а по-скоро с опроводяването и логическата организация на паметта в/у модула. При double-sided модулите, паметта се представя на компютъра като две отделни "банки" памет, като в даден момент е достъпна само една от тях. За някои дъна (контролери на паметта), double-sided модулът изглежда като два отделни модула, сложени в два слота на същия канал. И затова, изискването е, ако се ползват 4 модула памет (т.е. всеки канал има по два модула) - те да бъдат single-sided, защото в противен случай ще се застъпва достъпа - едновременно ще се адресира втора банка от първия модул и първа банка от втория. При последващите контролери за памет този конфликт вече е избягнат.

В общи линии - single-sided модулите могат да се комбинират произволно на всеки тип дъно, докато за double-sided има ограничения. Поне аз това успях да разбера...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: едностранна/двустранна RAMнови [re: m]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.08.11 11:02



Ето ти линк с описанията на слотовете за памети - там можеш да видиш за всеки тип памет, какви сигнали има на всеки извод.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.