Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ASUS PRO5DIJ-SX481 проблем с буутване от харданови  
Автор msafinx (dll)
Публикувано24.07.11 19:27



Здравейте,

Оня ден си купих този вид лабтоп, без да има инсталирана ОС на него. Инсталирах му Уиндоус 7 от едно аверче, като разделих диска на 3 дяла. Всичко си тръгна нормално, инсталирах и още няколко програми. Заредих и разредих батерията докрай 2 пъти и след 3тото зареждане като се опитах да го стартирам, се оказа, че не иска да ми буутне от харда работещата вече Уин7=(

Просто не завърта диска и това е... След надписа Асус... ми излиза черен екран с мигащ маркер и маркера си мига до откат и никакво зареждане, нищо.

Още преди да сложа уиндоуса ми направи впечетление, че това се случи 2-3 пъти, но тогава още се мъчех да го инстална с WinXP и сменях реда на буутващите устройства в БИОСА и набързо си го обесних, че нямам драйвъри за SATA-ta и затова увисва понеже не открива харда.



Пуснах му един лайв диск (Хирън 7.4; 9.3) и като излезе надписа
1 за буут от харда
2 за буут от лайв диска
натискам 1 и пак умира на мигащ маркер =((

някой има ли идеи преди да тръгна по сервизи



Тема ...нови [re: msafinx]  
Автор msafinx (dll)
Публикувано25.07.11 11:08



Оправено!
Win7 не можел да поддържа повече от 3 активни диска и през средствата за цепене в самия уиндоус, не само 4тият а всички са станали динамик





Тема Re: ...нови [re: msafinx]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано26.07.11 20:45



аз пък що имам 5 диска и немам твойте проблеми?



Тема Re: ...нови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.07.11 21:22



Така като гледам, май човекът има предвид дискови дялове на 1 диск, а не няколко различни хард диска...




Тема Re: ...нови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано28.07.11 02:17



ми то и баба ми знае, че може 3 праймъри и един екстендед партишъни
само сървърните оси могат повече праймъри партишъни

по-интересното е, как точно е постигнал динамичните дискове - най-вероятно с "помощни" програми. Абе требе да си много тъп за да го постигнеш



Тема Re: ...нови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.07.11 12:55



Напротив, не ползвам сървърни ОС и на един от дисковете си имам 4 primary...




Тема Re: ...нови [re: Naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.07.11 13:04



Именно. На компа у дома имам няколко отделни диска, общо 15 или 16 дяла - всички primary. И поне един от дисковете е с 4 primary дяла. И също не ползвам сървърни ОС... Така че - може.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: ...нови [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано28.07.11 16:04



със средствата на видовс може само 3 праймъри. с помощни програми може повече. и пак требе да си много тъп за да се докараш до динамични дискове



Тема Re: ...нови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.07.11 17:42



Напротив, напротив - в некои случаЙ ТЪПОто Windows си ги прави dynamic дисковете, без ти да си искал...






Тема Re: ... [re: Naki]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано28.07.11 20:15



айде бе, я покажи как? щото аз съм сигурен, че преди да ги направи каквито и да били, некой требе да натисне ОК.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.