Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля за инфонови  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано15.06.11 19:26



Чул съм (не знам колко е вярно обаче),че всеки скенер може да сканира 35 мм негативи и диапозитиви,ако има такава приставка към него.Молбата ми е,ако някой знае да ми каже....има ли такова нещо и ако има,то откъде може да се намери и закупи.Благодаря предварително!



Тема Re: Моля за инфонови [re: mitaka.19]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано16.06.11 13:38



Всеки скенер принципно може да сканира всичко, което е осветено отгоре и светлината минава през него, като описаните от тебе - негативи, диапозитиви или всичко, през което може да мине светлина. При нормалното сканиране светлината идва отдолу-нагоре, когато става дума за непрозрачен обект, а при прозрачните иска осветление и отгоре.
Всеки скенер, който е фабрично произведен и с такава възможност, си има приставка, която осветява отгоре обекта.
Друг въпрос е, че всеки може да си направи такава приставка, стига да му е ясно:
- може ли да направи светлината абсолютно равномерна
- знае ли точно какво количество светлина трябва да се подаде
- има ли представа каква трябва да бъде цветната температура на светлината, за да бъде адекватен сканираният образ.



Тема Re: Моля за инфо [re: Sapiens]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано16.06.11 15:11



Да...това го знам,но питам дали се продават отделно приставки,защото до мен достигна слух,че имало такива?!



Тема Re: Моля за инфонови [re: mitaka.19]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано16.06.11 17:45



Моля те да пишеш с нормален шрифт. Всяко писане с удебелен шрифт и главни букви се счита за крещене според Нетикета...
А аз съм добре със слуха...



Ако има такива устройства (лично аз не съм видял, но е напълно възможно да има), вероятно те трябва да са приспособени за някакъв определен модел скенер, не ми се вярва да са напълно универсални.
Всъщност, защо не...
Според мене трябва да се търси в Технополис, Техномаркет или друг голям магазин за компютърна периферия.



Тема Re: Моля за инфонови [re: mitaka.19]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано16.06.11 19:09



Ще си пиша с какъвто цвят и шрифт си искам аз!Никаква информация от теб...само общи приказки ...или по-точно.."на всяко гърне-мерудия"



Редактирано от mitaka.19 на 16.06.11 19:11.



Тема Re: Моля за инфонови [re: mitaka.19]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 19:55



Прав си, че предишния дрънка общи приказки и това много дразни!. Има такива скенери, които обаче си вървят с такава приставка и което е по-същественото софтуера за обработка е много важен!



Тема Re: Моля за инфонови [re: w]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано16.06.11 21:29



Така е..прав си,но ми казаха,че имало такива приставки.От всичките магазини,които обиколих само в един от тях си спомниха за такова нещо,но го е имало преди доста време.Даже цената си спомниха...около 50 лв.



Тема Re: Моля за инфонови [re: mitaka.19]  
Авторw (Нерегистриран)
Публикувано16.06.11 22:18



Я погледни това:


http://shopping.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8-transparency-adapter-iv-a4



Тема Re: Моля за инфонови [re: Sapiens]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано16.06.11 22:51



За главни букви да, ама удебеления шрифт не е викане....




Тема Re: Моля за инфонови [re: w]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано16.06.11 23:12



Браво!!!Точно това търсех.Благодаря много!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.