Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Съвет за лаптоп  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.06.11 15:24



Здравейте. Запитаха ме за съвет познати, но нямам толкова опит, затова питам. Трябва да се купи лаптоп, в ценови диапазон 700-1000 лева. Въпросът е - към кои марки да ги насоча? Става дума преди всичко за надеждност, ще се носи в чужбина и трябва да работи стабилно (хардуерно). Вече в рамките на определените марки, мисля че ще мога да се ориентирам кое ще им върши работа...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: walkman™]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано07.06.11 15:59



За какво ще го ползва? За коя част на света ще заминава?



Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: OO]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.06.11 18:55



За Кипър ще заминава, доколкото знам. Основно ще се ползва за интернет, филми, скайп. Няма да се пускат игри и тежък софтуер, поне доколкото аз знам. Но - това е преди всичко проблем на процесор/памет/видео. Проблемът е да е хардуерно стабилен, за софтуера не е толкова важно - ще им направя копие на системния дял с, да речем, Ghost, и ще могат да го "оправят". Ще се ползва и за безжичен нет, където има безплатен, така че стабилното WiFi е предимство.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: walkman™]  
Автор tuff slim (пристрастен)
Публикувано07.06.11 23:55



всеки нетбук с 2 гб памет ще свърши работа за интернет и скайп, дори и за филми



Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: tuff slim]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.06.11 00:11



За гледане на DivX филми, за интернет (и скайп) стигат и 512MB памет. В общи линии, за всичко, за което ще се ползва в близката една година, толкова памет стига. Въпросът беше за марки и за надеждност, не конкретно какъв процесор и колко памет да има.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: tuff slim]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано08.06.11 00:16



Нетбук и лаптоп не е едно и също. Човекът пита за лаптоп.




Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: walkman™]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано08.06.11 00:17



Интересно, какви са тези лаптопи дето се продават с НЕстабилен WiFi??






Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: Naki]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.06.11 03:22



Ами.. не знам. Има явно разлика - чувствителности ли, знам ли... Факт е, че на едно и също място с различни WiFi устройства (вградени или външни) се получават осезаеми разлики в силата на сигнала (особено при по-слаби сигнали, ако седнеш точно под антенката - няма проблеми), и съответно - в качеството на връзката. Пак казвам - нямам опит с тези неща, но като ефект съм го виждал лично, не веднъж и дваж. В крайна сметка - WiFi си е радио. А радиа всякакви - по-добри, по-лоши...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: walkman™]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано08.06.11 03:45



Ами не е ясно какво ще е положението с азиатските марки в Кипър. Според мен ако става въпрос за:

- Web, Mail, Skype – не ти трябва бърз процесор нито много памет.
- Филми – Хубаво е (но не задължително) екрана да е с висока резолюция и да има видео ускорител.
- Прекосим - ако ще го разнася по летища и самолети трябва да е достатъчно малък за да се събира удобно на самолетните масички и в ръчна чанта. Също и батерията да е издръжлива.
- Популярна марка – за да няма проблеми със сервиза никъде.

Така че според мен най-добре да вземеш малък нетбук с прецизен екран и видео ускорител. Нещо като този:

HP Mini 210
• Genuine Windows 7 Starter 32-bit
• Intel(R) Atom(TM) N475 (1.83GHz) + Broadcom(R) Crystal HD Video accelerator + Intel(R) Graphics 3150
• 1GB DDR3 System Memory (1 Dimm)
• 250GB 5400RPM Hard Drive
• 6-Cell Lithium-Ion Battery - Up to 10.75 hours of battery life +++
• 10.1" diagonal High Definition HP BrightView Infinity LED Display (1366 x 768)
• Webcam with Integrated Digital Microphone
• 802.11b/g/n WLAN
• 93% Full-size island-style keyboard

Цена -$345

Материала от който ги правят е много здрав и лесен за поддържане. Конструкция е супер стабилна. Плейва Блурей филми без никакъв проблем. Има и удивително добър звук от колонките. Заради голямата батерия става малко е тежък за размера си.



Тема Re: Съвет за лаптопнови [re: OO]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.06.11 04:09



Благодаря за съвета. Да, бях забравил за важен параметър, като издръжливост на батерията.

Всъщност - става дума за човек, който ще работи там. Лаптопът е да има нет, да може да се свързва с роднините си тук. Предимно това. Изискванията за WiFi-то са, защото... там хващат нет от различни открити мрежи, кога както уцелят. За да имаш стабилен нет, освен да си плащаш, трябва да имаш и адресна регистрация, и куп други документи, които болшинството работещи там нямат. Както, например, не можеш да си вземеш телефон (карта) с договор - само предплатени. По същите причини. А батерията... в свободните дни могат да се паркират в кафе или парк, близо до някой голям хотел или бензиностанция - там почти винаги има WiFi.

От тази гледна точка не е много подходящ големият размер. Съвсем малкият (10") също, може би - предполагам, човекът има известни проблеми със зрението. Само че вчера минах в Технополис - основно предлагат 10" и 15.6", и почти нищо по средата...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.