Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Има ли стъкла за мониторнови  
Автор Tetin77 ()
Публикувано28.05.11 18:12



Които се поставят върху монитора и намаляват облъчването му? Купих си някакви очила за работа с компютър, но не може да се каже, че има някакъв ефект. А не бяха много евтини.
Поне някъде пишеше да се използват очила с антирефлекторни стъкла и се сетих, че се хората поставят антирефлекторни стъкла на картините си.
На мен облъчването от компютъра ми действа доста зле. За един два часа работа и получавам дори сърцебиене, нямам главоболие, почти никога не съм имал през живота си, но ми става някак непоносимо да гледам в монитора по някое време. Забелязал съм също, че и когато вечерно време изкарам примерно 2-3 часа на компютъра, на другия ден съм доста разсеян и до някаква степен неадекватен.
А ми се налага понякога да върша работа на компютър. Та се чудя какво да правя!

Редактирано от Tetin77 на 28.05.11 18:21.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Tetin77]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано28.05.11 20:13



А споделял ли си това с лекар - специалист, но не очен, а невролог или психиатър?
Явно е специфично, защото аз от 20 години стоя по 12-15 часа на ден (по скоро нощ), пред компютъра и все още съм жив, без главоболие и други фатални, като твоите, оплаквания...
И не съм се видиотил още...
Ама това е, сигурно, защото не съм хипохондрик...
Все още.

Редактирано от Sapiens на 28.05.11 20:20.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Sapiens]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано28.05.11 20:23



Аз също не съм хипохондрик:) Поне според няколкото ми изследвания на ЕЕГ се установява черно на бяло, че ми има нещо. И то е дългогодишна депресия, която вече понамаля доста, но все още съм чувствителен към много неща, включително и излъчването на монитора. Та въпроса ми е дали има стъкло, някакъв филтър, който да го намалява. Що се отнася до мен, ясно, че съм малко калпав в някои отношения.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Tetin77]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано28.05.11 21:24



За CRT монитори имаше такова нещо... Не съм чувал за такова за LCD монитори обаче, не знам дали това за CRT става за LCD!!




Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Tetin77]  
Авторpro (Нерегистриран)
Публикувано28.05.11 21:44



LCD мониторите НЯМАТ електронна пушка както CRT- за какво излъчване говориш? Импулсното им захранване пък е екранирано и не е по-различно от това на телевизорите, даже е с по-малка мощност. Новите с LED подсветка даже нямат и инвертор, (ако са от старите с CCFL лампи също обаче е екраниран и е с малка мощност-инвертора). Друг е въпроса, че силните цветове и яркост може да ти действат зле! Аз също бачкам по 15-20 часа на компа и нямам никакви оплаквания.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Tetin77]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.05.11 10:52



Всички, малко или много, сме хипохондрици в този свят на стресиращ живот...
Все пак, вместо всички вкупом да гадаем, не е ли по-добре да се прегледаш при специалист? Какъв ще бъде той е трудно да се определи, според мене...
Например, бих ти подхвърлил възможността да имаш лек астигматизъм, неоткрит още и това да ти предизвиква главоболие, дори и при кратко гледане в екрана.
Има хора (частично и аз съм от тях, без да съм хипохондрик...), които имат изострена чувствителност към някои неща, моята, например, е към обонятелни възприятия, имам свръхчувствително обоняние и силни аромати като парфюми при мене водят до главоболие, повръщане и даже уртикария... Но при мене това е установено от специалисти и си го знам и парирам, когато трябва. Но пък ми помага да бъда добър кулинар...
Та, мисълта ми е, независимо каква е причината, след като имаш такива оплаквания, обективни или субективни, това трябва да се изследва и установи от човек, на когото това му е работата и който е учил за това.
Аз не съм с особено доверие към алчната и корумпирана лекарска гилдия, но просто няма кой друг...
А вече ти казаха - CRT-мониторите имаха някакво леко излъчване, но LCD-мониторите нямат такова, значи и стъкло не ти трябва, най-много очила, но заради отблясъците, а ти вече си имаш антирефлексни.
Според мене, търси причината не в излъчвания, а в работата на мозъка и очите като цяло.
Успехи!
А депресиите се лекуват със сигурност с осъзнаването, че никой - нито лекари, нито лекарства, помагат и единствено ти държиш "юздите" на собствената си психика.
И, още нещо - по-добре да си чувствителен към нещо, отколкото животът да те направи дърво към всичко...
Погледни и това . Това е едно мое разсъждение, което може много да ти помогне, ако вникнеш в смисъла му.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Sapiens]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано29.05.11 12:15



Благодаря за мнението. И мен ме интересуват тия неща за внушенията. И съм съгласен за повечето ти твърдения. Но в края на краищата мисля, че дори и най-безпочвените внушения, и хипохондрията се дължат на нещо. Няма такова проявление без причина.
Някои хора приемат целия живот за илюзия. Но самото приемане е безполезно, ако липсва разбирането. Без разбирането тая илюзия си е напълно реална, може да те грабне и да те отнесе и да забравиш какво си приел, може да те нарани и да умреш. Както го бяха направили във филма Матрицата, където ако умре някой вътре, мозъкът му не можеше да направи разлика и спираше и в действителност.
Иначе ще се възползвам от съвета ти, още утре ще ходя на очен лекар. И без това миналата седмица ми вадиха стружка от окото, та доколкото знам със същото направление ще мина отново. А днес например промених разположението на компютъра и стола, а и една лампа пуснах да свети на монитора и като че ли по-бива.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Tetin77]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано29.05.11 12:22



Съветвам те да си изтеглиш и инсталираш една малка програмка, наречена F.lux. Аз я ползвам от две години и съм страшно доволен.
Добре е, че си сложил лампа до монитора, добре е, също така, дневното ти осветление да не пада отляво или отдясно, защото или лявата зеница, или дясната ще бъде по-свита, а оттам и неравномерно и некомфортно виждане. А така мозъкът се претоварва от прекалено различната информация от всяко око.



Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: Tetin77]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.05.11 19:07



а и една лампа пуснах да свети на монитора и като че ли по-бива

Ако си я пуснал да свети КЪМ монитора - нищо не печелиш, даже напротив. Правиш изображението по-бледо, неконтрастно, претоварваш си очите, тормозиш се с евентуални отражения на лампата... По-добре си направи достатъчно добро осветление на работното място, без да е насочено директно нито към очите ти, нито към монитора.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Има ли стъкла за мониторнови [re: walkman™]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано30.05.11 10:30



Така е за осветлението. Пробвах различни варианти, докато се получи добре.
Иначе току що се прибирам от очен лекар. Откриха ми лека форма на астигматизъм и ми казаха, че сигурно дискомфорта е свързан с това. Ама че с очила и капки ще се оправи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.