Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема видео карта  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 18:05



Видео картата ми е intel 82845G/GL/GE/PE/GV graphics controller 64MB, монитора ми в момента е настроен на 1024x768 пиксела на 85Hz. На някои видео файлове като ги пусна ми излиза черен екран и след известно време ми излиза съобщение че видео картата ми е отказала да работи (not responding или нещо подобно) разделителната ми способност е 640х480 на 6-битов цвят и трябва да рестартирам че да се оправи. Мисля си, че тези проблеми стават ако видео файла е HD, но последния ми проблем е с видео файл Diana.Krall-Live.In.Rio.2008.Blu-ray.720p.x264.DTS-MySiLU.mkv. Предполагам, че е 720х264 и не би трябвало да има проблеми. Откъде може да идват тези проблеми и как да ги реша? Ще съм благодарен на всички мнения по въпроса.



Тема Re: видео картанови [re: stoyan]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.01.11 19:37



Процесор тип/скорост? РАМ?
Версия на Windows? ServicePack?
Монитора CRT ли е или LCD?




Тема Re: видео картанови [re: Naki]  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано19.01.11 19:57



intel Pentium 4 CPU 1.80GHz 512 MB RAM монитора е Samsung SyncMaster 793DF с електроннолъчева тръба е май това беше CRT нали, и мисля че е плосък отпред кинескопа. Windows XP SP3



Тема Re: видео картанови [re: stoyan]  
АвторMиии... (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 00:03



на дъното нямаш ли слот една видео карта да боцнеш. мисля че ще реши проблема.На AGP слот има втора ръка по за 20 лв Нвидии и Атита с по 128 рам.



Тема Re: видео картанови [re: stoyan]  
АвторOпaa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 00:11



Отвори този линк и цъкни за автоматично проверяване на системата за ъпдейти. Току виж вградената интелка не е с правилния драйвер.Инсталираш този който ще ти излезе там и тестваш. Успех





Тема Re: видео картанови [re: Oпaa]  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано20.01.11 10:08



мерси за сайта, ама каза че драйвера ми е наред, а компютъра ми е от онези легналите дето са с нестандартни части и няма как да му сложа от сстандартните видео карти





Тема Re: видео картанови [re: stoyan]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.01.11 20:13



Хмм, а PCI видеокарта тогава? Малко по-трудно ще се намери ама има и такива...




Тема Re: видео картанови [re: Naki]  
Автор::::::::::::::: (Нерегистриран)
Публикувано21.01.11 00:30



Хмм. Ми то по твоята логика има и ISA видеокарти дето хептен трудно се намират. Щом кутията е "слим" значи търсиш такава видео карта дето да се побере вътре. Ето една дето би ти свършила работа





Тема Re: видео картанови [re: :::::::::::::::]  
Авторstoyan (Нерегистриран)
Публикувано21.01.11 11:54



мерси за полезните отговори ще потърся. значи в крайна сметка проблема ми идва от това, че паметта на видео картата ми е малка правилно ли съм разбрал ?



Тема Re: видео картанови [re: :::::::::::::::]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.01.11 18:28



Мерси, на мене няма да ми свърши работа, но на Стоян може...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.