Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема избор на принтернови  
Авторнekoй cи (Нерегистриран)
Публикувано13.12.10 14:44



моля за съвет за купуване на лазерен принтер. продават ли се все още такива без чип на тонер касетата за по-евтино зареждане?
също разбира се ме интересува да не създава проблеми.
имам един HP 1020 от който съм много доволен, но вече не ги произвеждат. Нещо подобно ми трябва. за сравнително малко натоварване, домашен принтер.



Тема Re: избор на принтернови [re: нekoй cи]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано13.12.10 15:51



Имам "Brother" 2030 от няколко години.


Домашно ползване.Още не съм зареждал касетата,понеже съм с оригиналната.Не е давал дефекти.
Нямам представа колко копия прави с една касета,но съдейки от купуваната принтерна хартия,може би е на 1000 - 2000 копия и има отличен печат.
Цената му е много добра 150 лв.
Копията са отлични,без зацапване и светли полета.
Но от опита,който имам със служебни лазерни принтери чернобели и цветни (основно HP),след презареждане на касетата се влошава качеството на печат.
Дано да съм бил полезен.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: избор на принтернови [re: Xoлдън]  
Авторнekoй cи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.10 13:16



и аз имам добри впечатления от brother, но не стана ясно дали е с чип тонер касетата на този принтер.
колкото до влошаване качеството на печат след пълнене, много зависи кой пълни и как. засега нямам оплаквания от фирмата с която работя.



Тема Re: избор на принтернови [re: нekoй cи]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.12.10 05:05



От сега продаваните принтери, май само Brother са без чипове на касетата. Само дето сегашните модели вече се изтарикатиха, и ги правят с касети не за 2500 отпечатъка, а за около 1500. Но - ако сам си го зареждаш, не е никакъв проблем. Зареждането е лесно, само трябва да почистваш много добре от стар тонер - не им е добре просто да се досипва тонер, както правят по много фирми... Иначе - тези принтери наистина са железни. Два от тях направиха по над 100 000 отпечатъка, още докато не им беше минала гаранцията. За без чипове - допреди не много време виждах още да се продава и Xerox Phaser 3117, който също е доста удачен и издръжлив принтер. Предимство на Brother-а е и доста дългият живот на барабана - по спесификация е 12 000 отпечатъка, но спокойно изкарва поне още половината.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: избор на принтернови [re: walkman™]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано19.12.10 19:21



а кво ше кажеш за НР който прави 300 000 копия за 3 години и единственото което е правено по него е смяна на тонер? Ммм? А, да, същия принтер продължава да работи без проблеми...



Тема Re: избор на принтернови [re: tuff slim]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано19.12.10 21:39



Кажи модела. 300 000 копия за много принтери са буквално детска възраст. При това - навъртени за много по-малко от 3 години. За НР 4L например едно време ако видех втора ръка на 300 000 копия, бях готов да купувам! Сега НР правят и продават боклуци или в най-добрия случай - посредствени машини - заявявам го съвсем отговорно. В момента работя с един НР 5500dn - нищо особено. Тонер-касета за 12 000 копия (х4 цвята) се сменя на около два месеца, ползваме само оригинални консумативи. Не казвам, че е зле (макар че е много бавен), но същите характеристики "Lexmark" или "Kyocera" например биха ми ги осигурили за няколко хиляди лева по-малко. Една смяна на четирите касети излиза около 1300 долара - за тия пари можем да си купим нов цветен принтер и да го ползваме еднократно, нали се сещаш? Бошлаф са вече НР, нищо общо с легендата от 90-те.

...Ти си чувал за "Kyocera", нали? Също за "Konica-Minolta", "Rex Rottary"... има и такива марки, ако не знаеш.



Тема Re: избор на принтернови [re: 4O4]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано19.12.10 23:17



не, не съм чувал, че има принтери. Какво е това принтер?



Тема Re: избор на принтернови [re: 4O4]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано20.12.10 02:48



A, нали точно това казвам - от няколко години насам HP правят боклуци. Принтерите от времето на HP4 са друга приказка - тогава наистина бяха "мерцедесът" на принтерите. Но след... може би HP2100 вече почнаха с дивотиите. След HP1010-105 и т.н. (тези с касета Q2612) - вече усерът им е пълен...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: избор на принтернови [re: walkman™]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано20.12.10 11:59



По принцип много фирми произвеждат техника за различни цели.Едно е за домашно ползване и друго за професионално с голямо натоварване.Дори бормашините на "Бош" са с разлини цветове според предназначението.
Цените също са много различни.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: избор на принтернови [re: Xoлдън]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано20.12.10 13:47



Аз затова неслучайно цитирах модел, от който имам преки впечатления - цената му е около 4000 евро. Касета за 12 000 копия се сменя на около два месеца - това би трябвало да е показателно за натоварването. И - писах вече - за тия пари други дават повече от НР.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.