Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мнооого бавен компютърнови  
АвторKиpил Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано28.12.10 00:56



От доста време компа ми се държи странно. За да стартира му трабват поне 20 мин. Конифигурациата е следната. процесор Пентиум 4 на 2.4 Гх. 1 Гб. рам , 160 Гб. Сиагейт е харда а дъното е Асус Р4В533-М. И това стана от скоро. инъче си работеше нормално за под 1 мин си беше готов за работа. Пробвах с друг процесор (Р4-1,8) няма разлика. Друг хард друга рам се без промана. Остана дъното да дава дефект от някъде. Пускам еверест , аида няма отклонения от нормалните показатели. На пръв поглед всичко си е ОК но при пускане на компютъра или рестарт го чакай чак след 20 мин най рано. Преинсталацията преди ставаше за около 15-20 мин с драйверите а сега 2 часа минимум.Се едно инсталирвам на пентиум на 166 Мх.Да стартираш програма също се чака по много. Ясно че проблема остава в дъното ама разгледах го няма нито надути кондензатори нито нещо друго нередно.
Дайте някакъв коментар, някаква идея.



Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Kиpил Ивaнoв]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано28.12.10 01:16



В отговор на:

Остана дъното да дава дефект от някъде.



Май сам си отговорил на въпроса си. Другият вариант е захранването, ама едва ли - там щеше да ти дава проблеми още при паленето на машината или щеше да се радваш на сини екрани по никое време.
Доста стара машинка, май е време за нещо ново.



Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: easy]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.12.10 08:36



Без да съм специалист мисля,че машинката не е стара.Моята е още по-стара и работи много добре.
Но както е казал народа "Козата си иска пръч",а компа специалист.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Xoлдън]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано28.12.10 08:53



И аз изобщо не съм специалист, но с компютъра си изкарвам хляба и държа този инструмент да е винаги готов за работа и да не ми извърти някой мръсен номер в най-неподходящия момент. Затова го подменям през няколко години.
Поправката на стара машина като на питащия (някъде от 2003-2004 г., ако не се лъжа) излиза нерентабилна. Не знаеш дали вдругиден няма да се счупи отново същото и дали в крайна сметка хвърлените за ремонт пари няма да се окажат горе-долу достатъчни за нов компютър.



Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Kиpил Ивaнoв]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано28.12.10 09:14



Май просто "козата си сака пръч".
Я погледни настройките на биоса - на каква честота ти работят рам-памететта и шината, да не е "паднала" батерията на биоса и като си изключил компютъра и биоса да е минал в "дефолт" режим а не в оптималния?

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.12.10 10:47



Приятелю ти утепа детето в мен!
Отдавна забравих за тия настройки.Май бяха под DOS???
Как е край морето?
Весели празници на теб и гажето.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема а пусна линови [re: Xoлдън]  
Автор Учeниka (новак)
Публикувано28.12.10 11:11



Disk Cleanup
Disk Defragmenter?



Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано28.12.10 12:23



Bios-а е чипа който "командва" всичко по дъното и пази настройките, със собствено захранване и т.н. От много време не правят компютри на които биоса е на външен носител а не в чип на дъното - по спомени имаше едни компаци и сименси на които биоса беше на хард-диска и се влизаше със специална дискета



Инак вчера видях морето за сефте от 1 месец

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Диaн]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано28.12.10 16:57



Точно така е.
Весели празници на теб и приятелката ти!




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Мнооого бавен компютърнови [re: Xoлдън]  
АвторKиpил Ивaнoв (Нерегистриран)
Публикувано28.12.10 19:19



Козата си намери пръч и вече е доволна


Оказа се съвкупност от няколко проблема един от които беше че в батерията на биоса нямаше никакво напрежение. После малко несъвместимост на процесора с дъното. Въпросния Р4 на 2,8 Гх. се разпознаваше като на 1,2 Гх. и отделно и проблем в 5те волтана захранването. Вече всичко е ОК.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.