Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за училищни кабинети  
АвторBKK (Нерегистриран)
Публикувано27.07.10 12:57



Здравейте!

Искам да попитам дали сте работили в компютърни зали, и какъв е по-добрия вариант - терминали или компютри. Убеждават ме, че няма поддръжка за терминали, но пък те дават по-добра възможност за контрол върху работата на учениците. Някой има ли опит с двата варианта и какво би препоръчал.



Тема Re: Въпрос за училищни кабинетинови [re: BKK]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано27.07.10 15:44



ако ползваш терминали децата няма да имат физически достъп до машината, което е огромно предимство. Не знам кой какво те убеждава, но поддръжка има на всичко. По вероятно е, тоя дето ти предлага желязото да няма сметка от това. Раздуй малко



Тема Re: Въпрос за училищни кабинетинови [re: tuff slim]  
АвторBKK (Нерегистриран)
Публикувано28.07.10 12:53



Ами някак и аз не съм сигурна защо ме разубеждават. Може би самата оферта не е много ясна и позволява различни тълкувания. Така че ще трябва да попитам фирмата този абонамент от 30 лева на месец за поддръжка дали е на терминал или на всичко. Освен това се спомена, че интернета, който получаваме от министерството, не може да работи така - ще разпознае само сървъра, и няма да има нет на отделните работни места. Трето - имало програми, които са залегнали в учебния план за малките - например лого - които не можели да функционират така. И накрая - че безплатия софтуер, който ни отпуска министерството, не бил пригоден за сървър за 15 работни места.
Признавам, че някак клоня към терминали, точно заради достъпа на учениците. Но пък не съм наясно с това колко е ограничен достъпа им.



Тема Re: Въпрос за училищни кабинетинови [re: BKK]  
Автор tuff slim (ентусиаст)
Публикувано28.07.10 16:57



Терминалния сървър се продава с клиенски лицензи - колкото лиценза имаш, толкова машини могат да се свържат.
Ако една програма може да се инсталира и работи на работна станция не би имало никакъв проблем да се инсталира и на терминален сървър и да работи там.
Не знам какъв е софтуера който дава министерството, но ми намирисва на незнание от страна на търговеца, най-малкото защото те разубеждават.
Намери поне още една фирма която смята, че терминали са по-доброто решение и искай оферти. Нищо не им пречи да се инсталира терминален сървър в демо режим за 15 или 30 дни, не помня колко бяха, и да се експериментира какво работи и какво не.

Наистина не разбирам защо няма да има интернет на машините - вариант 1: раутър който разделя нета; вариант 2: сървъра разделя нета чрез internet connection sharing - пак ми намирисва на незнание как се прави нещо.

Каквото и да ползваш - терминали или работни станции - учениците ще са с лимитиран акаунт за да не могат да променят нищо освен собствения си профил. Разликата е, че който има физически достъп до машината може да прави с нея каквото си иска.

Интересно е да се види какви мерки за сигурност ти предлагат - пароли на БИОС-а, ограничен достъп до интрернет и т.н.



Тема Re: Въпрос за училищни кабинетинови [re: tuff slim]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано30.07.10 07:12



Сравнително надеждна програма:



Faronics Deep Freeze makes computers indestructible and prevents against unwanted workstation changes—regardless of whether they are accidental or malicious. Deep Freeze is proven to reduce helpdesk support incidents and allows IT personnel to focus on more strategic IT needs.

Помага срещу не много ентусиазирани ученици - до известна степен замества антивирусните програми, може да бъде деактивирана само ако знаят паролата. Заобикаля се чрез вход в биос и зареждане от диск, но една парола на биоса ще реши и тоя проблем, освен ако не хванат отвертките.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Въпрос за училищни кабинетинови [re: BKK]  
Авторsys (Нерегистриран)
Публикувано30.07.10 10:18



Още едно решение - Windows Steady State:






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.