Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема bios hp 6715sнови  
Авторscavenger (Нерегистриран)
Публикувано05.06.10 14:19



здравейте! купих си лаптоп на старо, който има парола на биос-а. опитах се да извадя батерията, да го флашвам, няколко програмки под дос и никакъв резултат. биоса е ROM. какви варианти ми остават





Тема Re: bios hp 6715sнови [re: scavenger]  
Авторz (Нерегистриран)
Публикувано05.06.10 17:13



biosa e eeprom, nqma kakuv da e drug.



Тема Re: bios hp 6715sнови [re: z]  
Авторscavenger (Нерегистриран)
Публикувано06.06.10 03:13



e добре, къде могат да ми препрограмират/заменят еепрома на дъното, колко ще излезе? да търся ли нова дънна платка направо.. идеята ми е да заделя повече от рама за видео, и да разреша блутута който е спрян от биос.

а лаптопа беше на супер цена

иде ми да го счупя на две с глава. разходи до тук- още една батерия, ъпгрейд на рам, нова клавиатура, едно от копчетата на старата беше залепено с лепило да си бях купил по-читав 2 пъти по-скъп щях да съм по-на оферта. не си купувайте хардуер от ибей, особено лаптопи, дънни платки и рам, казвам го от опит!!



Тема Re: bios hp 6715sнови [re: scavenger]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.06.10 17:33



не си купувайте хардуер от ибей, особено лаптопи, дънни платки и рам, казвам го от опит

Е, аз съм взимал няколко пъти - нямам проблеми досега.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: bios hp 6715s [re: scavenger]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.06.10 23:15



Лаптопите HP имат една особенност. Трябва да махнеш батерията на дъното. След 1 час да включиш лаптопа без голямата батерия. Да се зареди, рестартираш, гасиш и после слагаш батерията на дъното. Повтаряш процедурата и чак тогава голямата батерия.



Тема Re: bios hp 6715sнови [re: lnfinity]  
Авторscavenger (Нерегистриран)
Публикувано07.06.10 13:20



В отговор на:


Лаптопите HP имат една особенност. Трябва да махнеш батерията на дъното. След 1 час да включиш лаптопа без голямата батерия. Да се зареди, рестартираш, гасиш и после слагаш батерията на дъното. Повтаряш процедурата и чак тогава голямата батерия.




мерси, работи! още един въпрос имам, за споделената памет. искам да шерна повече от рама за видео картата. нямам опция в биоса за това картата е ati x1250, в характеристиките на лаптопа в пдф-а който изтеглих от hp пише, че мога да шерна до 831MB. чипсета е AMD M690T.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.