Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прецаках си харда на лаптопа  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано06.06.10 21:38



Лаптопа ми създаваше проблеми с картината и реших да правя всякакви експерименти за да видя от какво е.Няколко пъти разкачах харда от куплунга при зареден win.Изгасям пускам свалям докато накрая почна да стартира само докато изпише на екрана WINDOWS и до там.Слагах го на друг компютър с преходник като втори хард и пак не ще.Виждам двата дяла които са общо 100 гигабайта форматирам го и накрая пак си е същия.Все едно не съм форматирал.Не съм наясно но ме съмнява нещо по платката да е.Свалях я разгледах с лупата белким видя нещо но не е моя работа и пак я сложих.Купих си друг хард и сега всичко е ок но искам да оправя и този ако мога с ваша помощ разбира се.



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: Ивaнoв]  
Автор lnfinity (Shadowchaser)
Публикувано06.06.10 23:18



Това да сваляш харда докато работи си е жив идиотизъм, освен ако не е hot plug. А лаптоп с такъв, май не съм виждал. Друг път при такъв екперимент може да ти замине дъното.



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: lnfinity]  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано07.06.10 06:53



Аз съм си виновен.Хем знаех че първо се изгася но вече ще ми е закон.Изгасям даже и батерията ще свалям и чак тогава ще правя каквото и да е.



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: Ивaнoв]  
Авторscavenger (Нерегистриран)
Публикувано07.06.10 13:23



все пак пробвай- low level format. изтели си софт от сайта на производителя на харда.



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: Ивaнoв]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано07.06.10 18:41



Преди да го форматираш маха ли дяловете ?



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: lvaylo]  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано08.06.10 08:04



Не съм махал нищо.Слагам оригиналния диск с win xp sp2 и му давам нова инсталация и формат на C.Пробвах и с low level format и уж го форматира пък като го пусна пак стига до win и изписва някаква грешка на син фон с бели букви но с английския не съм на ти и не знам за какво става въпрос.



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: Ивaнoв]  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано08.06.10 11:35



Пробвах със Hiren's BootCD но не става



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: Ивaнoв]  
Автор DAEMON (гърмян заек)
Публикувано19.06.10 08:01



От ХИРЕНС-а -> диск туулс -> MHDD - и там - ERASE.
Преди това виж в биоас - ако имаш такава опция AHCI/IDE - превключи в IDE
избираш диска - Шифт-Ф3 - номер... после Ф8 - и там ако на 5-ти ред в колона 1 има нещо различно от 0 (нула) - отиваш да си купуваш нов.
Там има една команда ЕРАСЕ (сори за кирилицата) - та с нея се прави лоулевел.
За проверка на диска е Ф4-Ф4



Тема Re: Прецаках си харда на лаптопанови [re: DAEMON]  
АвторИвaнoв (Нерегистриран)
Публикувано21.06.10 13:53



Благодаря за инфото.Ще пробвам след няколко дни че сега не съм в Бургас.Дано се оправи че купих един 40 геги но не ми е достатъчен.А този с повредата е 100 и горе долу като за мене бива.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.