Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 03.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема PC-over-IP  
Автор Storen (непознат )
Публикувано12.03.10 22:38



Звучи интересно. Видях че EVGA продават и адаптерите и клиентите, но за момента са доста скъпи. Някой случайно да е имал шанса да тества тази технология?



Тема Re: PC-over-IPнови [re: Storen]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано18.03.10 19:13



да.
супер е. в момента съм през такава, хардуерна изцяло, Амулет Хоткии.
с 2 Терадичи чипа, 4 монитора. просто е разкош.
ппез скапания ми ДСЛ все едно че съм си в офиса

П.С> сетих се за един дребен, или не толкова дребен проблем - въпреки, че ДЕЛЛ обещаваха, че ДРАК-а ще работи и с Терадичи картите - не работи засега. ама работят по въпроса

Редактирано от Milenn на 18.03.10 19:21.



Тема Re: PC-over-IPнови [re: Milenn]  
Автор Storen (непознат )
Публикувано20.03.10 19:00



Ха! Страхотно! Я разкажи повече моля. Пробвал ли си да пускаш някакво тежко видео - Bluray на 1920x1080 или някоя нова игра? Колко ти е бърз DSL-а? Имаш ли представа, колко горе-долу трябва да бъде, за да върви гладко? Също така, доколкото разбирам целя Internet трафик минава през същата линия. Интересно, кое ще има приоритет, ако например теглиш нещо през FTP на пълна скорост и едновременно с това го мъчиш с HD видео?

А за Dell не разбрах много какъв е проблема. Терадичи не държат ли патента върху цялата хардуерна технология?



Тема Re: PC-over-IPнови [re: Storen]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано22.03.10 16:26



Терадчи работят с Делл. Проблема е ДРАК-а - не можеш да гледаш едновременно през терадичито и през вградения им хардуер за отдалечен достъп ( ДРАК), става някакъв конфликт, а бяха обещали че ще може - така сега сме ограничени в ремот-съпорта, трябва да използваме ОС базирани инструменти. Дано го оправят скоро.

Не съм пробвал с ХД видео - ние основно го ползваме за връзка между дейтацентъра и работното място ( 50-100 км , 1гбпс ) като работните станции са с по 4 монитора, 5160х1024 , 2Д .

като го пусна от нас, ДСЛ-а ми е много лош, би трябвало да е 3, ама рядко е над 1мбпс , се забелязват артефактите от компресирането - при отваряне на нов прозорец, разка промяна на изображението, за около 0.5 секунди се достига качественото. изображение , постепенно.
Ще пробвам довечера от нас да пусна нещо за гледане.
иначе тука на работата си гледам клипчета, но аз не съм критичен, критерия ми може да е нисък, и ми харесват.

П.С>
повече детайло по-къесно, акто имам малко повече време

Редактирано от Milenn на 22.03.10 16:28.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.