Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Win 7 32bit with 4G RAMнови  
Автор clovenhoof ()
Публикувано23.02.10 14:11



Може ли някой да ми обясни защо не мога да използвам всичките 4Гб ?

Четох една статия. Там говорят за memory hole и че повече от 3Гб са излишни (Вин32). Същевременно казват че периферията използва част от физическата памет.
Защо тогава да са излишни, след като все пак се ползват (макар и не от юсера) и защо 3Гб може да се използват всичките.

Редактирано от clovenhoof на 23.02.10 14:12.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: clovenhoof]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано23.02.10 15:49



Нямаш проблем да ползваш всичките 4GB, ако си напишеш твоя 32-битова ОС, дето не ползва RAM.

Mixy


Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: Mixy]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано23.02.10 16:37



32 bit Linux ползва до 64GB RAM.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: clovenhoof]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано23.02.10 17:20



google -> pae



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: clovenhoof]  
Автор Storen (непознат )
Публикувано23.02.10 18:06



Най-лесно ще е да минеш на WIN7 64. Не ми се вярва да имаш сериозни проблеми с драйверите и програмите които ползваш. Между другото, ако случайно имаш лицензирано копие, мисля че upgrade-a от 32 към 64 e безплатен.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: Mixy]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано23.02.10 18:25



Четох в нета преди да пиша тук.
Мисълта ми беше защо има неизползваема част и няма смисъл от 4Гб. Това че се използва от периферията няма лошо. Под употреба разбирам не само от приложенията а и от ОС и въобще от всякакъв хардуер щом има нужда.
И защо с 2 или 3 Гб не е същото.

Например с 2Гб таскманажера го показва в Total Phisical Memory -> 2048 Мб, а при мен (с 4Гб) показва 3036 Мб.
ОС и др. нека си ползват колкото им трябва памет, но Total защо не е 4096 Мб

Просто искам да си го обясня.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAM [re: Storen]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано23.02.10 18:28



Да лицензен ми е Вин7.
Обаче процесора ми е 32бит и мисля че пак ще има подобен 'проблем'.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: clovenhoof]  
Автор tuff slim (член)
Публикувано23.02.10 20:58



Не показва 4 ГБ защото паметта заделена за хардуер не е включена в паметта която Вин може да ползва и съответно да показва в Т.М. Защо е така можеш да попиташ Майкрософт.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: clovenhoof]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано25.02.10 06:22



Има пач от някакъв руснак, дето позволявал ползванто на всичките 4 GB. Не съм го пробвал, така че не мога да кажа нещо по конкретно.



За да се изтегли иска регистрация. Ако ще го пробваш, пиши после дали има ефект или не.



Тема Re: Win 7 32bit with 4G RAMнови [re: clovenhoof]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано26.02.10 14:12



В двоична бройна система адресите над 3ГБ започват с 11. Windows запазва такива адреси за комуникация с хардуера; например счита че на картата която ти е на първия PCI слот заема първите 64 МБ от последния ГБ, втората следващите 64 МБ и така нататък. Когато процесора чете или пише на тези адреси, това се превежда в комуникация със съответните платки. Съответно тази памет не е "истинска" и не може да се използва за съхранение на данни. Дори когато имаш достатъчно "истинска" памет, адресите на тази над 3ГБ все още са резервирани и се използват за друго.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.