Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчи  
Автор andrei4o (непознат)
Публикувано23.01.10 16:24



Кзахами да го смажа но незнам какде точно да го смажа отварял сам го чистилсъм го но не спира плс помогнете



Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчинови [re: andrei4o]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано23.01.10 17:10



Трябва да го свалиш от радиатора, и от долната страна, под етикета, има гумена тапичка. Сваляш я, и от там се разглобява - най-често има или сегерка (на качествените) или разцепена пластмасова шайба, която влиза в канал на оста и не позволява да се разглоби. Трябва внимателно да се свали. Гледай да не загубиш нещо, и да запомниш по какъв ред са подредени разните шайби и уплътнения. Та - като го разглобиш - почистваш с меко парцалче оста на перката и втулката на корпуса, през която минава оста, капваш една капка масло във втулката, и сглобяваш по обратния ред. Не забравяй да сложиш тапичката - не позволява да изтече маслото и да влиза прах.

Но... щом се е разбръмчал, вентилаторът е за смяна, това чистене-смазване е само временно решение.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчинови [re: walkman™]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано23.01.10 18:30



Щом като скоро след смазване вентилаторът отново започва да бръмчи, това означава, че отворът на бронзовото лагерче се е разширил и е станал леко елипсовиден.
Просто плаче за нов вентилатор. Не си заслужава труда за разход между три и шест лв.



Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчинови [re: Sapiens]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано23.01.10 18:43



E, така е. Ама нека се опита да го оправи - поне ще добие някакъв опит.

Пък в крайна сметка пак ще стигне до извода, че е за смяна. Само дето ако някой му го каже - може да си помисли, че се заяждат с него; като се увери сам, ще знае, че това решение е само палиатив.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчнови [re: walkman™]  
Автор andrei4o (непознат)
Публикувано23.01.10 22:44



Ами ще пробвам да го смажа ако не стане ще го сменя мерси за инфото





Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчинови [re: walkman™]  
АвторГeнeв (Нерегистриран)
Публикувано24.01.10 00:46



"Трябва да го свалиш от радиатора" какъв радиатор бе Walkman човека говори за захранването! просто трябва да свали захранването и да го отвори. После купува нов вентилатор и го монтира вътре.Почнал ли е да бръмчи оправия само с нов.Всичко друго е само временно закърпване на положението.Друг въпрос че новия може да се разбръмчи на втория ден.



Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчинови [re: Гeнeв]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.01.10 01:02



Е, не прочетох за захранването. Много-много не се заглеждам в заглавията, щото...

Ама начинът на почистване/смазване е еднакъв. И еднакво ненадежден и временен.

При мен един такъв ненадежден (от старо захранване) работи вече трета година... с две почиствания през това време.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчнови [re: walkman™]  
Автор andrei4o (непознат)
Публикувано24.01.10 13:45



А ако срежа вентилатора и сложа друг само да им саединя жиците дали ще стане мисля че трябва да стане



Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчнови [re: andrei4o]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.01.10 14:04



Ще стане. Гледаш като свързваш новия - гледаш да съответстват цветовете на жиците. И посоката на въздуха - трябва да е отвътре навън, т.е. да тегли въздух от кутията и да го изкарва навън.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Помогнете вентилатора на захранването ми бръмчнови [re: walkman™]  
Автор andrei4o (непознат)
Публикувано26.01.10 15:38



А ако не го сменя прече ли че бръмчи ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.