Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Не ти е виновен компа!нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано21.01.10 13:59



Не ми стана много ясно, но импровизирах (нищо не направих).
След като затвоих прозореца на конзолата, щракнах с десен гбутон в/у "My computer" и 5сек. не може да ми падне менюто, a после 10сек (и повече) докато се отвори прозореца - това става само когато току-що съм затворил нещо или в момента работи някоя програма - инааче е с няколко сек. по-бърз)...
Баси, кво го мъчи толкова

.

"По-лесно е да простиш на този който е сгрешил, отколкото на този който е бил прав!"

Редактирано от Път-ниk на 21.01.10 14:07.



Тема Re: Не ти е виновен компа!нови [re: Път-ниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.01.10 15:56



Натискаш ctrl-alt-del, това стартира Task manager-а, кликваш на Processes, после на колонката CPU - това ще ги подреди по заетост на процесора, и гледаш кой процес заема толкова много време на компа. Понякога можеш да се ориентираш по това.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Не ти е виновен компа!нови [re: Път-ниk]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано21.01.10 16:01



Всъщност това, деето пръча ти е написал, би трябвало да оправи проблема с буутването от линукса.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Не ти е виновен компа!нови [re: walkman™]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано21.01.10 17:03



Качих скрийншотм но нищо не се чете от там за това ще опиша само първия ред (уиндоуса ми е на бг):

Име на процес: Процес на престой на системата
Потребителско име: SYSTEM
Централен процесор: 96
Използвана памет: 16К

Това е най-голямото (гълтащото), другите за "процесор" са по 01 и 02.

А това дет го каза пръча, не е много ясно.
"В ДОС конзолата", добре, ама там трябва пътечка до това fdisk.exe...
C:какво?>fdisk.exe

"По-лесно е да простиш на този който е сгрешил, отколкото на този който е бил прав!"


Тема Re: Не ти е виновен компа!нови [re: Път-ниk]  
Автор tuff slim (минаващ)
Публикувано21.01.10 18:22



fdisk го няма като команда в ХР. Имаш два варианта:
1. Буташ от инсталационното СД, избираш recovery console и пишеш fixmbr.
2. Буташ от ДОС дискета и пишеш fdisk /mbr



Тема Re: Не ти е виновен компа!нови [re: tuff slim]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано21.01.10 22:02



Стартиращата дискета с ДОС не се бутна - май въобще не чете флопито при стартиране тоя комп (и преди съм пробвал).


А от диска нищо не стана, ама тва ми е бял кахър, не ме притеснява толкова - просто се сетих да попитам...

"По-лесно е да простиш на този който е сгрешил, отколкото на този който е бил прав!"

Тема Re: Компютърът ми се мъчи...нови [re: Път-ниk]  
Авторdigital_life (Нерегистриран)
Публикувано22.01.10 13:36



Ще се мъчи, защото рама ти е бавен и е малко, същото важи и за харддиска ти и освен това не се знае в какъв режим работи този хард.

P.S: Рарването е една доста тежка задача за слаби компютри, особено на големи файлове.



Тема Re: Компютърът ми се мъчи...нови [re: digital_life]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано22.01.10 14:02



Всъщност, RAM-та ми е 480МБ, не знам защо тук пише 512...

Това, че харддискът е малък не е ли по-добре за скоростта - трябва по-малко време за да се претърси и открие информацията?

"По-лесно е да простиш на този който е сгрешил, отколкото на този който е бил прав!"


Тема Re: Компютърът ми се мъчи...нови [re: Път-ниk]  
Авторdigital_life (Нерегистриран)
Публикувано22.01.10 15:10



"Video Card: SiS 315 Integrated Video Adapter [AOpen] "
Това си дал като инфо, от което се вижда, че си с вградена видеокарта която ползва част от рам-а на компютъра и затова не ти показва 512 мб.
Не знам за такава зависимост при твърдите дискове-по тази логика трябва да си взимаш възможно най-малкия по обем диск.

p.s.
Мисля, че тук се дискутират проблеми и разрешаването им и не е мястото за изясняване принципа на работа на хардуера, защото си е оффтопик-има достатъчно информация в нета по въпроса за харддисковете.



Тема Re: Компютърът ми се мъчи...нови [re: Път-ниk]  
Автор zhitov (минаващ)
Публикувано22.01.10 17:01



Може да пробваш да заредиш от някое Windows Live CD, при изключено захранване на харда - ако тогава работи по-бързо, значи проблема е там. Но сигурно ще се наложи да промениш буут последователността в BIOS-а (предполагам, че затова не зарежда от дискета).

Виж на Start->Control Panel->Administrative Tools->Performance->Performance Logs and Alerts->Alerts дали пише нещо. Видях, че уиндоуса ти е на български, но не мога да предположа как точно ще е изписано там.

Друго, което ми хрумва, е да пуснеш някоя програма за тестване производителността на компютъра - пиши в гугъл напр. "pc performance test", харесай си нещо и тествай.

Редактирано от zhitov на 22.01.10 17:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.