Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема явно не разпознава харда?!?!?нови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано08.12.09 21:45



Здравейте,
на 1 лаптоп фуджитсо сименс амило опитвам да кача windows, обаче буутва от цд-то и в 1 момент дава син екран, че ако било първи път да рестартирам и тн, и накрая дава 0х00000007b,
което до колкото прочето е, че не разпознава харта. Иначе буутвах с 3 различни диска с XP с вградени SATA драйвъри. В биоса няма опция за забрана на сата драйвър или нещо от сорта. А като буутнах с CD1 на Slackware си разпозна харда, направих 1 дял 20гб NTFS, записах промените, рестартнах, буутнах пак с инсталацията на windows и пак същото нещо.
Идей къде какво да направя?



Тема Re: явно не разпознава харда?!?!? [re: питaщ]  
Автор skydriver (казанлъшкия)
Публикувано09.12.09 01:50



Влез в BIOS.Намери Drives>SATA Operation.Избери RAID AUTO/ATA излез и запиши(F10).
Пробвай да буутнеш отново.

Редактирано от skydriver на 09.12.09 01:55.



Тема Re: явно не разпознава харда?!?!?нови [re: питaщ]  
Автор pliasplias (новак)
Публикувано09.12.09 10:00



Някои производители слагат ограничения за размера на дисковете и дори за смяната на харда въобще. Първото не позволява да си слжиш по-голям хард и ми се струва доста тъпо а второто уж енаправено ако ти откраднат лаптопа и ти си го защитил с парола крадците да не могат да го ползват(доколко е ефективно е друг въпрос). И в двата случая лаптопа се държи както описваш бутва нормално от лайф CD съответно харда е достъпен но при опит за инсталиране на ОС върху харда той започва мистериозно да изчезва. Провери дали производителя не ти е спретнал подобна забава.





Тема Re: явно не разпознава харда?!?!?нови [re: питaщ]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано09.12.09 10:09



От една страна е много вероятно производителя да е направил някоя магария както по-горе е описано от друга..... Ами просто XP си е без SATA драйвери и те трябва да бъдат добавени допълнително за съответния чипсет. Много е вероятно това което си изтеглил да е с добавен някой некоректен драйвер и от там да идват проблемите. Като начало разгледай кой драйвер трябва да имаш и дали точно това е драйвера поставен в XP-то ако не... теглиш драйвер, мисля че с nLITE се правеше нов инсталационен диск и така.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: явно не разпознава харда?!?!?нови [re: Диaн]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано09.12.09 12:40



в биоса няма никъкви опции за сата или раид.
не знам как да разбера дали има защити, но с CD1 на Slackware си го разпознава харда.
Аз модела на харда ще го видя през слака, обаче как да видя на тези дискове, които имам
за кои модели хардове имам драйвъри, че да разбера точно този дали е вграден?
От метро ми казаха, че с виндоус 7 или виста нямало да има проблеми, ама по-добре
да си кача XP :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.