Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Даите мнение за i7 920  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 21:01



Решил съм да си сменям процесора.Ако има някой мнение за този i7 920,да сподели.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: Poceн]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.11.09 10:06



няколко теми по-долу има един с i7:





Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано04.11.09 13:03



Mersi hubavi raboti pishe no ne mi dava info dali e hubav ama np.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: Rosen]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.11.09 15:06



все още е скъпо, едва ли много хора имат i7, дори и най-евтиния. аз ще си взема, но цяла конфигурация накуп, което ще стане някой ден като прежаля 1800 лева.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: Poceн]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано05.11.09 02:57



Здрасти Росен,

i7 920 не е проектиран за универсален процесор и всъщност една доста малка група потребители биха намерили инвестицията за смислена.

Бих препоръчал i7 920 само на хора, които искат да правят мощна игрова станция с SLI и ултра бърза памет. За другите видове системи има по-рационални варианти.

До ЛУД ПPЪЧ,
//все още е скъпо, едва ли много хора имат i7 //
Честно казано, дори и когато цените паднат, едва ли ще стане много популярен. Просто 920 са много особена серия.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: OO]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано05.11.09 08:58



Ти направо ме разочарова бре.До ся бях с амд 6400+ ам+.И реших да го сменя с и7 920, ама после видях че и7 860 е по добур.И заради ддр3 искам да сменя всички части.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: OO]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано05.11.09 10:33



какво ще рече:
1. "не е проектиран за универсален процесор"
2. "За другите видове системи има по-рационални варианти"
3. "920 са много особена серия"

само за 920 ли говориш или за всички i7? от страниците на intel не се забелязват съществени разлики между i7 9x0. също така, по-бързата работа с паметта е в полза не само за игри.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано05.11.09 20:09



Изглежда маркетинг отдела на Intel иска да въведе някакъв ред в хаоса от числа и букви. Повечето купувачи нямат желание да ровят и четат в Интернет само заради една покупка (като нас) и напоследък съвсем са вдигнали ръце от цялата тази бъркотия. Предполагам може да се поспори, дали хардуерните разработчици създадоха това объркване от глупост, безхаберие или както някаква „особено“ хитра маркетингова стратегия. Както и да е, идеята е i7 да се въведе, не като наименование на конкретна технология или модел, а като название за „потребителски клас“ продукти.

Съответно последите процесори на Intel са разделени в 3 класа:
1. Xeon (решиха да запазят името) – Професионални. За сървъри и работни станции с чипсет, който позволява инсталацията на повече от един процесор на едно дъно.
2. i7 – Висок клас за пазара на популярни продукти.
3. i5 – Среден клас.

Последните технологии са 2, създадени са за различен тип компютри, работят на различни чипсетове (дъна) и ползват различни по форма гнезда (CPU Sockets) на дъното:
1. Nehalem - i7 920 са от тези.
2. Lynnfield - i7 860 е от тях.

Различните модели разбира се са много. Трицифрените числа, като 920 и 860 са за конкретни модели от съответната технология.

На пръв поглед тази систематизация може да изглежда малко объркващо, но всъщност е далеч по-стройна от лудницата при продуктите на AMD.

//само за 920 ли говориш или за всички i7?//
Останах с впечатление, че Poceн иска „мнение за i7 920“ конкретно.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: OO]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано06.11.09 09:03



Исках мнение за 920 и за 860.Дали си заслужава да си взема един от тя.Ако не си заслужава виждам че разбираш от процесори кажи ми ти какъв да си взема.Не ми треба за нещо по специално,но искам бърз и надежден процесор.Както казах по нагоре до сега бях с АМД 6400+
00 Ти сега с 920 ли си и ако си върши ли ти добра работа.



Тема Re: Даите мнение за i7 920нови [re: OO]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано06.11.09 09:52



е, Intel поне са въвели ред в сайта си. преди и на мен ми беше трудно да намеря каквото търся, но сега сравнително лесно стигнах до това:



после го разширих до това:



по-после го свих до това:



единственото ми чудене за i5-750 vs. i7-920 е защото нямам доверие на hyper-threading-a и, съответно, не намирам достатъчно смисъл да плащам за него. ако двата процесора се различаваха __само__ по hyper-threading, щях да взема i5.

също така, не ми стана ясно какво имаш предвид с това, че 920 е много особен и няма да стане популярен при поевтиняване след време. нещо нередно ли има в него?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.