Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Монитор - страненнови  
Авторняkoя тaм (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 20:36



Здравейте

Моля на някои ако му се е случвало да каже:

Чисто нов комп и монитор
Проблема е че съвсем незабележимо, но е на вертикални ивици образа - т.е. ако напиша един ред открай докрай на екрана, ту е чист, ту се замъглява и е нечетлив ... и така през 2-3 сантиметра ...

Голема съм късметлиика явно ;(



Тема Re: Монитор - страненнови [re: няkoя тaм]  
Авторняkoй тyk (Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 10:13



На много хора се е случвало - докато не са си настроили монитора.



Тема Re: Монитор - странен [re: няkoя тaм]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.11.09 19:18



Някой да провери дали видеокартата е натикана добре в слота.
Точно описания проблем (+ ненужни цветови сенки) се отстрани преди време с донатикване на картата





Тема Re: Монитор - страненнови [re: няkoй тyk]  
Авторняkoя тaм :) (Нерегистриран)
Публикувано03.11.09 22:59



Цял месец съм блондинка ама чак до там :)

Още е в гаранция машинката и не мога да пипам картата. Забелязвам че проблема поизчезва когато ползвам DVI, а не VGA кабел. Странното е, че проблема е по голям при резолюция1600/900, отколкото дори при 1920/1080 ...

Слагах няколко компа - имам три - някои с добри карти, няколко кабела ... но :(



Тема Re: Монитор - страненнови [re: няkoя тaм :)]  
Авторняkoй тyk (Нерегистриран)
Публикувано04.11.09 08:17



Ммм, платинено руса сигурно?
Никак не е странно. Първо ЛЦД мониторите имат фиксирана резолюция и трябва да се ползват само на нея. Иначе няма как да не стане мазня. Така че такива експерименти са безсмислени - трябва да се сложи ПРАВИЛНАТА резолюция и толкова. После естествено да се ползва ДВИ кабел след като има такава възможност. С ДВИ кабел и правилната резолюция трябва да се оправи. Ако все пак не ще - не се пипа картата а се настройва от менюто на монитора. Първо се пробва с автоматична анстройка - сигурно има някъде. При ЛЦД мониторите от неправилно настроена H/V size and position стават точно размазани ивици. Но с резолюция различна от тази на монитора просто няма да стане.



Тема Re: Монитор - страненнови [re: няkoя тaм]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано04.11.09 10:13



моя монитор правеше абсолютно същото, след като му бях пипал из менюто. като му цъкнах "Factory Reset" се оправи. виж дали имаш нещо подобно в менюто на твоя монитор.

онова за "правилната" резолюция е вярно.

п.с. не ползвам DVI кабел. бях взел един за проба, но не забелязах разлики.



Тема Re: Монитор - страненнови [re: няkoя тaм :)]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано04.11.09 16:47



От менюто на монитора виж Phase/Clock, най-вероятно трябва да ги сложиш на около 50%.



Тема Re: Монитор - страненнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.11.09 18:26



онова за "правилната" резолюция е вярно.

Ами, вярно. И на правилните 1280х1024, и на удобните за зрението ми 1152х864 картината си е еднакво хубава, освен че събира повече неща по екрана...става дума за РС-режим, като е телевизор е ясно,ч е е без значение.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.