Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 18.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема FireWire 1394нови  
Автор 1639 (минаващ)
Публикувано07.10.09 17:08



Някой може ли да ми даде пример за устройство, което да ползва такъв вход? За какво да го ползвам? Вече почти всяко дъно има такива, но не знам за какво влиза в работа.



Тема Re: FireWire 1394 [re: 1639]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.10.09 18:43



Пренос от цифрова камера.
Ако имаш Адоб Премиера на компа и ръгнеш дижитъл камера в 1394, то през софта можеш да си управляваш камерата - преглед на записа, сваляне на харда от тук до тук и т.н.



Тема Re: FireWire 1394нови [re: Cтepн™]  
Автор 1639 (минаващ)
Публикувано07.10.09 19:11



До колкото разбирам... нещо като USB? Трансферът по-бързо ли става?



Тема Re: FireWire 1394нови [re: 1639]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.10.09 19:26



Пак е сериен порт, но не е толкова универсален (Universal Serial Bus).
По-бързо е, отколкото ако прехвърляш съдържанието на камерата през аналогов кепчър...най-малкото управляваш директно камерата какво да "пусне" към харда и то се записва директно в цифров вид.
Спрямо УСБ - не знам.



Тема Re: FireWire 1394нови [re: 1639]  
Автор Бpъм-Бpъм (новак)
Публикувано03.12.09 11:38



На теория е по-бавен от USB 2.0, а на практика е по бърз. Наблюденията ми са с външен хард. Навремето за стария ми хард от лаптопа си взех кутия трансценд с USB 2.0 и FireWire, определено с FireWire прехвърлям по-бързо файлове.
Иначе теоретичните скорости май бяха:
USB 2.0 - 480 мегабита
1394 (FireWire) - 400 мегабита (има и на 800 мегабита)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.