Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с принтираненови  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано03.10.09 10:08



Този път имам гаден, а не странен проблем.
Реших за по-евтино да си напълня черната глава на HP 920c, вместо да купувам нова.
След поставянето й обаче принтерът направо ме съсече с голямата балтия. Ink индикаторът отчита, че черното мастило е фул. HP-то обаче принтира, все едно няма черно мастило - пуска по някоя черна линийка това е.
На всичкото отгоре има нахалството да ми дава акъл, че черната му картридж била дефектна и да съм му я махнела и да не я слагам повече!
Как да го вкарам в правия път?



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edna selianka]  
Авторedin selianin (Нерегистриран)
Публикувано03.10.09 12:28



Предполага се,че мастилницата е изсъхнала и трябвало е да я почистш и вкараш определено количество разтворител (от комплекта дето си купила).
Друго да се прецакала вече самата тонер глава демек мастлницата и да прежалиш нужните стойностни средства за покупка на нова за да може да печетиш и разпечатваш тва ,което ти трябва в черно.



Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edna selianka]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано03.10.09 16:57



А с какво я напълни ма другарко? За по-евтинко да не си турнала мастилце от Canon или Lexmark?



Тема Re: Проблем с принтираненови [re: AliBabach]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано03.10.09 18:20



Не съм пълнила аз нищо. Има разни фирми, които срещу доста малка сума пълнят мастилници.
Не ще не се разбираме с вас. Имам принтер НР 920с. За него черното мастило е №15.
ПП Вие явно сте на 60г., щом употребявате обръщения от времето на соца.



Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.

Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edin selianin]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано03.10.09 18:40



Значи, мастилницата тече постоянно от там, то където е била пълнена. А за разтворител за първи път чувам, защото комплект с такъв не се продава просто.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edna selianka]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано03.10.09 21:17



Вий, като сте от по-новото поколение, да се бяхте кръстили Една Гражданка, гуспожо, а не да навявате на моята крехка 37 годишна душа крепостни спомени за Светлото Комунистическо бъдеще, дето остана в миналото и при което човек за човек беше другар, а жената за човека - другарка


А по темата - щом разни фирми, за малка сума са ви напълнили мастилницата, отидете и вежливо ги попитайте, защо аджеба не ви печати мастилния принтер, навярно те, като вещи в занаята ще ви осветлят къде-къде по-добре от нас. Ако ли пък отричат вината си, следва да Ви посочат причина, поради която любимият Ви принтер отказва да се труди по предназначение.
От друга страна, това че 'има разни фирми' не е гаранция, дето работещите там правят разлика м/у мастило и мазило. Щото се сещам за оня лаф - като се знам какъв съм инженер, страх ме е да ида на доктор.



Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edna selianka]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.10.09 22:21



Значи, мастилницата тече постоянно от там, то където е била пълнена.
Ами значи е некадърно напълнена... Както са те посъветвали по-горе - рекламация във "фирмата". Ама се сещам за една приказка - каквото плащаш - това получаваш...

А за разтворител за първи път чувам, защото комплект с такъв не се продава просто.
Хм... това кой "специалист" го каза? Е, не е точно "разтворител", а "течност за почистване на дюзите".

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Проблем с принтираненови [re: walkman™]  
Авторedin selianin (Нерегистриран)
Публикувано04.10.09 09:12



Тази течност нали разтваря мастлото и почиства!
Много ясно,че е в течно състояние, не е на прах и щом разтваря и разрежда мастилото е разтворител.





Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edna selianka]  
АвторEДИH OT COФИЯ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.09 09:59



Почисти внимателно с влажен памук дюзите на главата,така че да няма черно засъхнало мастило по тях.Успех!Пиши какво е станало.



Тема Re: Проблем с принтираненови [re: edna selianka]  
Автор landing ()
Публикувано04.10.09 10:03



Най- вероятно дюзите на картриджа са били запушени преди да го напълниш. Ся може да ме оплюят че тряя с разтвор, обаче и без тва ще трябва нова да купуваш така или иначе, та преди това пробвай да я потопиш в хладка вода за да се разтвори засъхналото мастило, явно нямаш разтвор. При мен се е получавало и съм спасявала положението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.