Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо трепка монитора?нови  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 23:09



Здрасти!

Бера ядове с монитора ми - PHILIPS, BRILIIANCE 170P.
Карам трета година с него.
Всъчност този е втори.
Първият беше същата марка и модел, но още гаранционен на 9-10 месеца ми го смениха, защото понякога не в отделни зони /на екрана/ си променяше нюансите на цветовете.

Та този сегашния - от седмица-две започна да терепка. Целият екран трепка!
Когато намаля силата на осветеност /яркост/ под 40, трепкането се усеща много ясно. И е мнооого дразнещо.
При BRIGHTNESS над 60 - трепкането се забелязва много трудно. А при яркост над 85 - трепкане не се забелязва. Не знам дали го има над 85 - но не се забелязва. Проблемът при BRIGHTNESS над 80 е, че силата на светлината ми е много силна - вади ми очите.

Можете ли да посочите какъв е проблема с трепкането, на какво се дължи, как се оправя?
Мога ли сам да го оправя... Или трябва да го нося на сервиз.
Ако може да се ремонтира този монитор - от какъв порядък би била цената на ремонта - рез.части и труд. Колко е нормалното време в часове /или дни/ за подобен ремонт в сервиз.

10х!



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: мoни]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано08.09.09 23:16



Пропуснах да отбележа, че трепкането не е постоянно. Допреди 4-5 минути трепкаше. А сега ... се успокои

.
Кога пак ще затрепка...
Пустия му Филипс... От както съм седнал преди 2 часа - все трепка. Сега се спря. Уплаши се, че ще му поставите диагноза

Проблемът обаче съществува!



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: мoни]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 00:35



Може би се намира в близост до кабели от електрическата инсталация на сградата, разпределителни табла, тонколони или други подобни източници на електромагнитни вълни? Направи проба със смяна на местоположението на монитора в рамките на апартамента, като се стараеш да го поставяш максимално далеч от споменатите по-горе "дразнители".



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: 4O4]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 07:37



>Може би се намира в близост...<
- до кабели от електрическата инсталация на сградата - до кабели се намира, но те не са от електрическата инсталация на сградата, а са си кабели от загранването на компа и монитора. На 2 м минава кабел на телевизионна кабеларка. Но този кабел си е там откак' е купен монитора.
- разпределителни табла - не
- тонколони - вградени са в монитора
- или други подобни източници на електромагнитни вълни - навсякъде е бъкано с електромагнитни вълни, нали?
>Направи проба със смяна на местоположението на монитора в рамките на апартамента, като се стараеш да го поставяш максимално далеч от споменатите по-горе "дразнители".<
Изглежда ми несериозно подобно разнасяне на LCD-то из апартамента


Ако проблемът е в подобни 'дразнители'... то всичките монитори по света да трепкаха. Щото не познавам място без електромагнитни вълни.



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: мoни]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано09.09.09 07:52



А аз дали употребих точния глагол 'трепка' ????

Да внеса уточнение: Става дума за промяна на силата на осветеност. Монитора сам променя яркостта си с честота такава, че ... се вижда. Може би честотата на промяна на яркостта е 2-5 пъти в секунда. При това - не винаги. Понякога трепка много. А понякога с часове не се вижда трепкане.

Тази дума 'трепка'... никак не ми харесва. Но коя ли е точната дума?



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: 4O4]  
Автор 1639 (новак)
Публикувано09.09.09 08:35



TFT-тата не се влияят от магнитните вълни. Освен, може би ако не са подложени на ЯМР, знам ли?



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: мoни]  
Автор 1639 (новак)
Публикувано09.09.09 09:10



Пробвай да настроиш refresh-rate на 70 Hz, вместо на 60. На един чиляк с такъв монитор това му е помогнало.



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: мoни]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.09.09 10:10



Хм... така, както го описваш - много вероятно е да трепка подсветката, ако е с луминисцентни лампи. Такова съм виждал на лампа с трансвертор, не за монитор, а на копирна машина; но е също такава лампа. При понижена яркост премигва. Ако е така - за сервиз си, вероятно за нови лампи.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: мoни]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано09.09.09 10:41



Извади телта дет връзва компа с теливизора. После я намести добре. пробвай да закараш комп-а в друга стая и виж там как е. Разкарай всички екстри (като телефон, тонколони , ЮПС... ) да са по-далече от теливизора (половин метър например). Ако не се оправи - закачи монитора на друг комп, че може да се окаже и софтуерно...
И пиши тука кво е станало, та некой друг като има същия проблем - да не реве, а да прочете .....



Тема Re: Защо трепка монитора?нови [re: Heykия]  
Автор 1639 (новак)
Публикувано09.09.09 11:34



Абе не е от тонколоните, моите си седят непосредствено до монитора, големи са, и не оказват никакво влияние върху монитора, още повече че не ми е известно магнитни лъчения да причиняват "трепкане". Съгласен съм, че е добре да се пробва с друго ПЦ.

Ама си мисля, че е просто дефектна стока, случва се.

Не е от екстрите, няма как да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.