Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Конфигурация за масови потребителнови  
Автор zarcho (jus privatum)
Публикувано20.05.09 15:11



И така имам стара машина с следните параметри:
INTEL Pentium 4 651, 3.40 GHz 800 MHz 2 MB LGA 775 EM64T/2x512MB DDR 667 MHz/250GB HDD SATA II/DVD+RW RW-RW DL/ VGA 128 MB on Board/LAN/ Sound 5.1/KBD &Optical Mouse USB/CASE 400W,220 V

и ми предлагат да си взема следната конфигурация:
AMD Athlon 64 LE-1620 2.40 GHz/ 2GB ram DDR 2 800 MHz /250 GB SATA II/DVD+RW -RW Double layer 22x /AM 2+ ,FSB1000, 2xDual DDR2 1066 Max. 8GB ,1xPCI-E ,4SATA,Audio 5.1 HDA,Raid,LAN , on Board nVidia GeForce 7025,256 MB /CASE 450W ATX

И понежа в общи линии съм лаик търся съвет,коя от двете конфигурации е по-добра за интернет,музика,филми и игри,гледане на ТВ онлайн. Ще съм благодарен за всеки отговор





Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: zarcho]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 18:15



Бих казал че имаш доста стабилна машина.Лично аз не бих я заменил за другата.Единственото което бих те посъветвал е да си сложиш една видео карта.Дори и в този вид филми и музика не само че ще вървят а направо ще летят.С телевизиите също нямаш грижи.Що се отнася до игрите то зависи какви игри искаш да играеш.Има игри за които и машина за 5000 лв. да си купиш и пак ще е слаба и ще насичат.



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: zarcho]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 18:30



И двете конфигурации са един дол дренки подходящи за масовия потребирел.
По-добре си увеличи РАМ памета (на 2 ГБ мин) и си вземи една свястна видеокарта и не се занимавай с глупости да сменяш цялата конфигурация,защото ще ти излезе по-скъпо.



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: zarcho]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано20.05.09 22:42



Нали знаеш , че някои "масови потребители" са по-масови от други "масови потребители"?
Отговори си сам на въпроса: "Какво е масов потребител"? и сам ще достигнеш до отговора!



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: Heykия]  
Автор:( (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 22:58



Аман от философи!



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: :(]  
Авторzarcho (Нерегистриран)
Публикувано21.05.09 09:10



Благодаря на всички за съветите!



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: zarcho]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано27.05.09 08:20



не сменяй, казали са ти го горе, добави видео и рам. Рамта все още е евтина, така че сега е момента д си добавиш още.

Винаги има изход ...



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: @@@]  
Автор1639 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 14:25



Що се отнася до игрите то зависи какви игри искаш да играеш.Има игри за които и машина за 5000 лв. да си купиш и пак ще е слаба и ще насичат.

Няма такива игри, повярвай ми. И за 3000 лв пак може да се сглоби компютър, за който няма да има такава игра в близките поне 2 години.



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: Ulysses]  
Автор1639 (Нерегистриран)
Публикувано07.09.09 14:41



Защо да не смени машината? И двете са "един дол дренки", но тази с AMD-то има 2 гиги рам, и с 50W по-мощно захранване, което и без друго за хубавите видеокарти не е достатъчно (пък и дали дъното има PCIe 2.0?)

Моят съвет е да замени машините, възползвайки се по този начин от допълнителните 1 гига рам и 50 вата захранване, и после, като си поспести парички да си купи видеокарта GeForce 8600GT, която ще тръгне безпроблемно в PCIe x16 v.1.0 слотът на дъното (за което не се съмнявам, че има такъв, но да се провери), и с 450-те вата на PSU-то.

Имай на впредвид, че някои хора тук се занимават професионално с дистрибуцията на компютърни части, и е възможно да ти предлагат нови покупки като "професионално изкривяване" :).



Тема Re: Конфигурация за масови потребителнови [re: 1639]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано07.09.09 15:28



2ГБ ДДР2 са 55-60 лева, не знам какво й е неизгодното ... в сравнение със занимавката и разхода около нова система

Винаги има изход ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.