Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема рокупка на домашен принтернови  
Авторhri333 (Нерегистриран)
Публикувано01.09.09 22:23



решил съм да си купя принтер който ще ползвам в къщи интересува ме каква марка да избера за да ми излиза по евтино копието мастилен ли да бъде или лазерен да може да се зарежда касетата не съм много в час с нещата така че ще съм благодарен за всеки съвет



Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: hri333]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.09.09 00:14



Ами първо си изясни колко и какво искаш да печаташ. Ако имаш непременна нужда от цветове - решението ти е мастилен; цветните лазерни са няколко пъти по-скъпи, а и качеството на отпечатъка им все още е по-лошо от това на мастилките.

Ако ти трябва черно-бял печат - лазерен. Отпечатъка е неколкократно по-евтин от този на мастиления, поддръжката е по-лесна и следователно по-евтина. Това, което мога да ти препоръчам от лазерните, е Brother HL-2035. Е, ако намериш някъде HL-2030 - взимай него. Практически са еднакви, но касетата на 2030 е за повече копия, при почти еднаква цена.

Защо Brother? Това останаха май единствените принтери от нисък клас на БГ пазара, които нямат чип в тонер касетата. Това води до доста по-евтино презареждане на касетата (не се налага смяна на въпросния чип). И - напоследък напускаха доста модели, които нямат чип, но с новата касета върви смарт-карта, която указва на машината, че е сложена нова касета. Е - по цена е аналогично на касета с чип (а може и малко по-скъпо да е), а и за доста подобни модели все още не се предлагат смарт-карти, тоест - ще трябва да си купуваш само нови касети. Е, това с картите май важи най-вече за мултифункционалните устройства, макар да има и принтери с карти.

А.. и помисли по въпроса - дали да си купиш принтер (Brother HL-2035 струва към 140 лв. в Технополис - май там е най-ниската цена, но все пак провери), докато МФУ Brother DCP-7030 (копир-принтер-скенер) е около 240 лв. А винаги може да ти се наложи да ползваш скенер или копир... Е, отделно купения скенер (ако не е от най-евтините) най-вероятно е по-добър от този на МФУ, но за домашна употреба едва ли ще усетиш особена разлика. И не се връзвай на глупости от рода "ама те повече се развалят" или "ама то едното като се развали - оставаш без трите". Това са машини. МФУ е обикновен принтер и обикновен скенер в общ корпус, с общо захранване и управление (което намалява общата цена), но вероятността да се повреди е същата, като на самостоятелен принтер. Освен това - тук имам едно МФУ (Xerox WC-3119), което е с дефектирал скенер, и прекасно си работи като принтер.



И накрая - имай наум - от април 2008-ма Brother дава на всички устройства две години гаранция. Ако решиш да купуваш такова - настоявай в гаранционната карта да бъде вписана такава гаранция (на много места се правят на ударени, и вписват една година). И искай гаранционна карта на Brother - оторе с фирмения шрифт на Brother е написано името. Както - на Xerox - задължително трябва да ти попълнят оригиналната гар. карта, която си идва с изделието. Малка червена книжка, размер А6 (колкото един обикновен лист, сгънат на четири). С друга гаранционна карта - най-вероятно ще те върнат от сервиза, да си потърсиш оригиналната.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: walkman™]  
Авторhri333 (Нерегистриран)
Публикувано02.09.09 07:50



благодаря за изчерпателната информация



Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: hri333]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано02.09.09 09:31



забрави да ти каже, че ако избереш мастилен, тогава трябва да печаташ от време на време. у нас сме с мастилен и му изсъхнаха главите поради продължително непечатане.

rust in peace


Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.09.09 12:23



Ъхъ, забравих. Благодаря за допълнението - прав си.

Ама аз щото понеже избягвам отдалеч мастилките от доста време, та... вече пропускам тия моменти.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: hri333]  
Авторolele (Нерегистриран)
Публикувано02.09.09 18:02



http://www.samsung.com/ca/consumer/detail/detail.do?group=printermultifunction&type=printermultifunction&subtype=monochromemultifunction&model_cd=SCX-4826FN/XAA

ako se prodawat w Bulgaria, de...



Тема Re: рокупка на домашен принтер [re: olele]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.09.09 18:31



Samsung/Xerox са добри машини, но вече нямат модел без чип/смарт-карта на касетата. А това допълнително оскъпява зареждането на касетите... което е важен параметър за домашна употреба. Освен това - точно този модел е с дуплекс, факс и РС-факс... все функции, които са готини, ама го оскъпяват, а едва ли са нужни за домашно ползване. Е, аз не бих се отказал от принтер с дуплекс, но факс не ми е нужен. Пък и дуплексът... не е чак толкова необходим за вкъщи, като се вземе предвид оскъпяването.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: walkman™]  
Авторolele (Нерегистриран)
Публикувано03.09.09 01:43



Ох, все забравям, че България е в преходния период между каменната и медната епоха. Прав си, най-добре е вестника да се дълбае върху каменни плочи.



Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: olele]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.09.09 12:29



Нямам идея какво имаш предвид... където и да живея - за домашна машина факс просто не мога да проумея, за какъв дявол ще ми е? Тъпо е да платя 30% повече за нещо, което никога няма да ползвам. Тия 30% бих ги дал за принтер с дуплекс, за по-бърз принтер, но не за факс. Просто не му виждам приложение У ДОМА. Тук не ставаше дума за офис-принтер, а за домашен, ако не си прочел началния постинг.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: рокупка на домашен принтернови [re: walkman™]  
Авторolele (Нерегистриран)
Публикувано03.09.09 17:30



Интересен човек си ти - хем за едно и също нещо говорим, хем се пениш че не било то така.
Може би не си разбрал, че не плащаш нищо за факса - ако купиш останалите неща по отделно цената ще е по-висока. Просто купуваш комплект с всичко необходимо. И аз не ползвам факса, но ползвам двустранното копиране и АДФ-а. А, да, и го ползвам У ДОМА. В офиса ползвам сериозни машини като xerox workcentre и разни модели HP.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.