Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема На А4 - печата, на А3 - не  
Авторhp122Oc (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 12:16



Ами ... общо взето проблемът е показан в заглавието на тази тема.

Какво още да ви кажа? ? ?

Отказът да печата се появи от преди десетина дни.
Преди това понякога пак отказваше да печата на А3, но след 2-3 неуспешни опита - печатането и на А3 тръгваше.. и пачата си вървеше успешно.

Вчера отново ми трябваше да печатам на А3, но след стократни опити... напечатих един лист А3... но повече не успях.

Какво ми прави впечатление: Когато обява че ще печатям на А4 - hp1220c си взема листа и печатането тръгва веднага. Когато обява, че ще печатям на А3 - hp1220c си взема листа и ....някаква проверка на размерите на листта ли започва... що ли.... и печатането /ако въобще започне/ започва след поне 2-3 минутна проверка на нещо си. А ако не "пожелае" да печата, след 2-3 минутната проверка ми изхвърля листа.

Ами друго по проблема не мога да ви кажа, защото не знам какво да е.

Да допълня, че компа е служебен и нямам администраторски права. Виках администратора... но той ме включи в графика си

за септември'09

Айде питайте... за да ви отговоря. Че да ми кажете как да си оправя печатането на А3.

10х!



Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: hp122Oc]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано11.08.09 13:38



Чеки до септември.



Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: Heykия]  
Авторhp122Oc (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 14:02



...Чеки до септември.



Ти пък...

Далек' е '09

Кажи к'во мож' да е



Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: hp122Oc]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано11.08.09 14:15



кажи на ръководителя ти за проблема, обясни му, че не можеш да си вършиш работата и за графика на администратора и искай да ти решат проблема

не е твоя работа да правиш диагностика на техника, за която не отговаряш



beware of the blackberries

Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: Tony Stewart]  
Авторhp122Oc (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 14:55



>>> кажи на ръководителя ти за проблема, обясни му, че не можеш да си вършиш работата и за графика на администратора и искай да ти решат проблема <<<

Tony Stewart, много добре осъзнавам какво ще ти кажа след малко. Надявам се, че няма да се разсърдиш за тези ми думи към теб. Те всъщност не са към теб. Към някой друг са /към началниците ми са/, но няма кой да ги чуе.

Та препоръката ти ..."кажи на ръководителя ти за проблема, обясни му, че не можеш да си вършиш работата и за графика на администратора и искай да ти решат проблема", реално представлява последователност от ала-бализми.

Това са нищо незначещи звуци за началника ми. Него хич /, ама знаеш ли к'во значи ХИЧ,/ не го интересува дали има администратор, дали ми трябва нов принтер, дали имам хартия за печатане... и т.н. Той ми иска чертежа до утре. И толкоз! Малко невероятно може да ти звуча... но това е.

Та затова, ако някой знае от какво може да е следствие проблема у принтера ми, нека ми подскаже... Поне да знам къде да търся проблема... ако трябва нещо да почиствам /ако у притрера има някакви датчици/... ако трябва нещо... знам ли какво може да е.

Забравете за админа, него никой не може да му каже 'копче', нито на него - още по-малко на началника му.

Подсказвайте! Ако е нещо не много сложно - ще се справя сам.



>>>>не е твоя работа да правиш диагностика на техника, за която не отговаряш<<<
няма никакво значение кой за каква техника отговаря - щом е на моя комп - значи аз отговарям. Тука е така. За съжаление, тука е така.



Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: hp122Oc]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано11.08.09 15:23



съчувствам ти, че трябва да се занимаваш с такива глупаци

виж дали ей това не ти е проблема



а ръководителя ти да ходи да се гръмне някъде, такива като него трябва да се бесят публично



beware of the blackberries

Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: Tony Stewart]  
Авторhp122Oc (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 16:03



>>>виж дали ей това не ти е проблема
http://forums13.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?admit=109447627+1249993146794+28353475&threadId=50579
<<<

Не! Не е в това проблема.
Друг е.
Благодаря за опита да помогнеш.



Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: hp122Oc]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.08.09 18:38



Хм... по принцип избягвам мастилниците... Провери дали е чист валът, по който се движи каретата с главите. Трябва да е съвсм чист, и може да му капнеш няколко капки (не много! - 3-4) тънко машинно масло. Може да се е замърсил и да се затруднява движението. Освен това - може да се е замърсил някой от енкодерите - има една лентичка под главите и един диск някъде в левия край на механиката май беше. Това са микрорастери, по които принтера се ориентира колко стъпки се е придвижил. Само дето... не знам дали няма да се съсипят, ако почнеш да ги чистиш с препарати. На повечето, които съм виждал, тези енкодери са направени май по фотоспособ - на лентата (диска) има фоточувствителен слой, като на едновремешните ленти за фотоапарати. Този слой е желатинов... и от там почват проблемите. Почнеш ли да го миеш - най-често желатина набъбва, размеква се и пада от енкодера... който вече за нищо не става. Мил съм много внимателно с хладка (доста хладка) вода и обикновен мек сапун, но внимателно и бързо. Абе - ако е някой от тях, тръпка си е. Пък ако е пръскало мастило - забрави, желатина го е попил...

Абе - много може да се мисли какво и защо така от разстояние. Виж ако езика не ти е проблем - чети

, да речем. И сервизно ръководство, ако ти свърши някаква работа...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: hp122Oc]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано11.08.09 21:49



А ти що не си потърсиш друга работа та да престанеш да си хабиш нервите с тъпи началници?



Тема Re: На А4 - печата, на А3 - ненови [re: eдин]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано11.08.09 22:10



>>> да престанеш да си хабиш нервите с тъпи началници
Че къде има други?!?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.