Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какъви са тези процесори?нови  
Авторxyz (Нерегистриран)
Публикувано06.07.09 10:20



1. Intel Core 2 Quad Q8200
2. Phenom II X3 710
Това двуядрени или четири ядрени процесори са? Кой от двете е по-добър?



Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: xyz]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано06.07.09 11:30



Q8200 е с четири ядра, X3 710 - с три. Интелският процесор е по-скъп, но за сериозна работа аз бих заложил на него.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: xyz]  
Авторxyz (Нерегистриран)
Публикувано06.07.09 12:25



добре, а между:
1. Intel Core 2 Quad Q8200
2. PHENOM QUAD CORE 9650,
кое е по добро?



Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: xyz]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано06.07.09 16:16



Бе взимай интел и не се се чуди



Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: xyz]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано08.07.09 18:17



а за какво ще си използваш машината ... ако щеш вервай, аз бих си взел E8400 ... има повече кеш памет - 6MB, a Intel Core 2 Quad Q8200 е с 4MB, това за 98% от приложенията е решаващо ... а и вервай ми 2 ядра с 6МВ кеш работят много мазно ... имам Е2140 @2,4GHz с 1 МБ кеш и работи зле ... работя и с лаптоп с Т7200 @ 2GHz с 4МБ кеш на 667FSB с вградено видео и спъната РАМ на 533МХз ... много по-комфортно е за работа от десктопа (имам предвид процесрните изчисления). така че вземи процесор с МНОГО кеш памет това е ...

А ако е за игри - вземи Е2200 (или некой от евтините блек едишъни на АМД) и яка видеокарта

Винаги има изход ...



Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: Ulysses]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано09.07.09 09:16



така че вземи процесор с МНОГО кеш памет това е
А ако човека се занимава с конвертиране на виодео или 3D примерно...Много бързо му предложи 2 ядра с повече кеш

, верно сега в игри и доста приложения 8400 е по-добър, но не мисля, че ще е така след още 1-2 години.
Та мисълта ми е , ако не мисли за ъпгрейд в следващите 2-3 години, моя съвет е да вземе поне Q9300. Този последния има и SSE 4.1 и с тези инструкции и 4-те ядра при конверт отнася 2 ядрените на 3+ Гхз



Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: lvaylo]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано11.07.09 17:05



И какво като го отнася на 3000+ реални мегахерца ... колко пъти в годината конвертираш видео?

- леко си се позаял, но кактои да е. Човека като че ли питаше кой от двата е по-добър, но не спомна за какво ...

Какво ще е по-различното след 1-2 години ? ще има масови операционни системи които ще се възползват от архитектурите на плейстейшън3? и аз искам, но едва ли ...

При тези архитектури кеша е решаващ. По 4МБ за 4 ядра не е лошо ... но съм чувал, че 4то ядро има една единствена задача - следи останалите 3 ;)

Винаги има изход ...


Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: Ulysses]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано12.07.09 17:48



Незнам дали знаеш, но има хора с конвертиране си вадят хляба.
Ми по разлицхното е, че след 2 години повечето игри ще са оптимизирани за 4 ядра и с 3000+ мандахерца на E8400, ще си по назада от Q9300 при игрите, но и сега има изкючения, виж кои процесор се справя по добре от гореспоменатите от мен в играта "Left 4 Dead" да речем, и пак прикавай



Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: lvaylo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано12.07.09 20:37



>>> Незнам дали знаеш, но има хора с конвертиране си вадят хляба.
Спор няма - има такива; но те най-вероятно са в час с процесорите. Щеш - не щеш - по неволя се научаваш.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Какъви са тези процесори?нови [re: lvaylo]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано12.07.09 22:34



След 3 годнини какво ще има - знаят го само Господ и Мур ... ти така като си се нахъсал да му препоръчваш процесор убиец, да си помислил какво ще прави с тоя сокет 775 след 3 години ... 'ми с какво ли дъно е? дали пък ако ще се занимава с конвертиране на видео нема да му е по-благо да използва нещо на Пинакъл или Quadro/FireGL ...

Хардуера се купува, за да работи с определен професионален софтуер и дадена версия на операционна система. Това май му казват работна станция. (предплагам че такова използват тези, които си вадят леба со конвертиранье).



Аз съм си леймърче - ползвам некакви прости софтуери на къде по-леки платформи, така че не претендирам да съм големо про.

Винаги има изход ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.