Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Лаптоп 10"нови  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано17.06.09 08:56



Колеги, предстои ми покупка, но не мога да реша относно марка и модел на какво да се спра. Единственото, на което съм се спрял е размера на дисплея. Препоръчайте нещо, ако е възможно от лични впечатления.



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: kилиkaндзep]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 09:17



То сега разнообразието за избор е голям,посочи с какъв бюджет разпролагаш и за какво ще се използва лаптопа.



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: kилиkaндзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано17.06.09 12:16



Каквото и да е - гледай да е с матов екран. Оня ден ми изтекоха очите на някакво.. май НР беше, с лъскаво екранче, дето се виждаха всички лампи и по-ярки обекти в стаята.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано17.06.09 16:04



Поразтърси се за някой дето си купува списание PC World ако не се лъжа , наскоро (преди 1-2 месеца някъде) имаше статия за 10" лаптопи като бяха изброени добрите и лошите им страни (все пак редакторите и те хляб ядът, прехвалваха някои модели). На самата корица е обявено като тема на броя "тест на 10" лаптопи" или нещо такова. Поне може да те ориентира грубо към кое да се насочиш.

Иначе това с лъскавия екран вече са ти го казали, ако ще го ползваш в стая без пряка слънчева светлина може, но иначе навън е голяма мъка честно казано.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: kилиkaндзep]  
АвторlBM (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 20:45



Поправете ме ако не съм прав, но аз не съм виждал лаптоп от новите с матов екран.По въпроса за марката бих ти препоръчал Lenovo ThinkPad.Вече ти си избери с кои процесори го искаш и каква видеокарта.



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: lBM]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано17.06.09 21:12



Човека търси да се снабди с 10 инчов notebook не знам защо се е спрял на тая п. в. като се има в предвид,че за тия пари в момента може да се избере нещо подходящо да не се взира да види на този малък екран,но избора е негов.
Не мога да проумея защо хората не си харчат финансийте рационално,а се хвърлят да се набутват с поредни глупости...



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: Диaн]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано18.06.09 04:51



Мерси, ще видя ревюто.



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: lBM]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано18.06.09 09:37



като че ли сериозен процент от неттоповете (лаптопите с 10") са с матирани екрани...

Винаги има изход ...



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: All]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано18.06.09 09:42



пич, ти носил ли си 2,5 кила лаптоп + зарядно 300грама + раница 2 кила в градски транспорт? примерно. да ми дадеш пример за рационален лаптоп? ако си Кад/Кам дизаайнер малко лаптопи ще са ти полезни наистина ...

и какво значи да си вадиш очите?

аз имам 12" работя снего на външен 22" монитор ... умишлено си го избрах такъв ...

е очевдно и човека който е пуснал темата си е решил че просто иска 3-6 часа батерия и работа с офис документи. и това в 950 грама ... за мен това е мнгоо по-рационално ... за четене на поща, писане и коригиране на кратки документи, сърфиране и/или слушане на музика са идеални ...

Винаги има изход ...



Тема Re: Лаптоп 10"нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано18.06.09 10:06



И аз се оглеждам. Това съм научил досега:

1. Избягвай решенията с VIA процесори и чипсети - зле са ...

2. Изчакай малко за да се появят моделите с новата nVidia ION платформа - ще ти се разтовари процесора от всички графични изчисления, а това казват помагало и за батерията (за 3 часова сигурно се печелят 30-40 минути).

Не че стандартната з амомента видеокарта за чипсета 945 е лоша, но малко се тормози ако ще пускаш на екрани с висока резолюция. Този чипсет е проектиран преди 3-4 години и тогава не беше голяма далавера, на всичкото отгоре и с понижени честоти видееото на интел, за да не харчи много батерия.

3. Гледай модела да е с 2ГБ памет. засега не съм виждал масови модели с повече РАМ (имай предвид че и тя си харчи батерия).

4. По-евтини са моделите с твърд диск, но пък тези с SSD диск са по-надеждни. казват че тези памети понасяли сътресение от удар в работещо състояние и съм слонен да го вярвам ... но пък са с по-ограничен обем.

5. Ако има опция за допълнителна батерия или вариант да вземеш батерия с по-голям капацитет бих те посъветвал да го направиш. практично е.

6. Избягвай моделите с гланцов сиплей, макар че не се срещат много често

7. Предлагат се и модели като таблет PC - по-скъпи са и ако ти се заниамва да вкарваш текст на ръка (с писалка) - може да ти е интересно... малко ми е езотично и според мен създава повече нерви, отколкото е полезно ...

8. Марките:

Аsus - прокараха концепцията и я наложиха на пазара, малко по-скъпи са но май си заслужават, имайки предвид и гаранционните условия. имат топ модели с които обещават до 7 часа автономна работа (праи изключени периферии - LAN, WiFi, )

ACER - малко по-евтини от асус ,но и издържат по-малко батериите им.

Sony - страхотен дизайн, но за 2500 лева ...

MSI и Gigabyte - сгурно сстават и едва ли ще те разочароват, но ... имай едно на ум.

Като хардуер и производителност нещата са доста близки но ... аз не бих си взел нетбука Sony прекалено скъп за това, което предлага ... макар да е стилен (процесора му е много слаб)

е дано съм ти бил полезен с това, което знам. Успех

Винаги има изход ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.