Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Видеокартанови  
Автор easy (wanderer)
Публикувано13.06.09 12:14



Здравейте,
В момента съм с видеокарта GF 8600 GT. Даде дефект преди около месец и половина. Машината е в гаранция, занесох я в сервиза и са подменили някакви компоненти. Преди 1-2 дни пак започна да се дъни.
Мога отново да я занеса на поправка, но подозирам, че занимавката ще се потрети и почетвърти, така че смятам направо да подменя картата с нова.
Бихте ли ме ориентирали горе-долу? Засега изборът ми се колебае между GF 9500 GT и HD 4670. Разликата в цените е от порядъка на около 20 лв. в полза на nVidia, но това не е чак толкова съществено. Условието е цената да бъде в рамките на стотина лева. Не съм запален геймър, понякога сбърквам да пусна Heroes 5 (със сегашната карта това вече е невъзможно).
Идеята ми е компютърът да изкара още година и няколко месеца, докато му изтече гаранцията и не го подновя.



Тема Re: Видеокартанови [re: easy]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.06.09 12:32



Как се дъни? контактите занулени ли са и двата на монитора и компа? да не я закачаш към телевизор? че ако я закачаш към телевизор много често от кабелната се дъни с-видео изхода на видеокартата.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Видеокартанови [re: Диaн]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано13.06.09 12:47



Всички контакти са занулени, компютърът и мониторът се захранват от UPS, закачен към разклонител с предпазители. Към телевизор не я връзвам и нямам намерение да го правя.
Моделът на картата е с безвентилаторно охлаждане - InnoVision iChill или нещо от сорта. Температурата на GPU в момента е 61 градуса (GPU-Z), при натоварване съм я засичал до 73. В сервиза казаха, че е прегрявала и са сменили изгорели части.
Както и да е, тази карта съм я отписал вече.



Тема Re: Видеокартанови [re: easy]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 08:51



Щом е почнала да ти прави магарии видеокартата е засмяна.
И двете на които си се спрял си заслужават внимание.






Тема Re: Видеокартанови [re: All]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано14.06.09 09:45



Вече се поразрових и избрах.


АTI - по-добре се представяла на разните тестове. И се спрях точно на този производител. Отначало мислех да е карта на Asus, но се оказа, че нямала контрол на вентилатора и през цялото време въртял на макс. А тъй като прекарвам голяма част от времето си пред компютъра, прекаленото тракане не ми понася.



Тема Re: Видеокартанови [re: easy]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано14.06.09 12:25



Ще споделиш ли каква карта си купи?



Тема Re: Видеокартанови [re: kилиkaндзep]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано14.06.09 13:51



Още не съм.


Опаричвам се в сряда, сигурно тогава и ще купувам.
Иначе съм се спрял на Saphire Radeon HD4670, 512MB DDR3, стига да я имат във фирмата, от която си купих компютъра (според сайта им я имат, ама знае ли човек).



Тема Re: Видеокартанови [re: easy]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано14.06.09 16:07



Има и ultimate вариант с пасивно охлаждане. Една идея по-скъпа, но пък безшумна.





Тема Re: Видеокартанови [re: easy]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 16:27



На единия комп съм с Сапфир Радеон 3650 ДДР3 128 бит 512Мб вече шести месец работи безпроблемно. 3Д игрите не и се опират.
Тази е 4600 серия отзивите за нея са добри. Ако я няма в Жар-а провери в нета за някой др доставчик.



Тема Re: Видеокартанови [re: All]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано14.06.09 16:38



Карта с пасивно охлаждане забрави. С такива не се набутвай.
Сега ще има коментари защо да не е с пасивно...той радиатора е изчислен, но съм им ял попарата. Kутията ако няма допълнително охлаждане в горещото като я натовариш не работят стабилно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.