Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ДОС кирилица на НР лазерен принтер  
Автор Milenn (турист)
Публикувано10.06.09 17:11



абе, някой може ли да каже какъв кирилизатор се ползва ?
LJ1020 , Виндовс98 ама се работи в ДОС промпт. подкарали са го да печата през УСБ-то, ама не съм инсталирал кирилица през последните 10 години и не знам какво се ползва сега.
И далеко от мене, и техници не останали там дето да помнят ДОС, баси.



Тема Re: ДОС кирилица на НР лазерен принтернови [re: Milenn]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.06.09 17:24



Имаше някаква програмка мисля че dosprn или нещо такова, имаше я в хардуер.бг (гадовете искат да се плаща ама като имаш името на програката през гугъл...) ама май Виндоса трябваше да е активен и се печаташе през виндос. Иначе принтера май трябва да е хардуерно кирилизиран.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: ДОС кирилица на НР лазерен принтернови [re: Диaн]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано10.06.09 18:22



върти ми се някакъв мътен спомен из главата за това име - сега ще погледна.
ама това дали кирилизираше не помня..



Тема Re: ДОС кирилица на НР лазерен принтернови [re: Milenn]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано10.06.09 19:32



за 98- dosprn е добре.
за XP се издънва при по-големи файлове за печата. (идеята на всичката работа е да се прехване тове дето ходи към "старата" жица и да се снесе като файл /след съответна обработка/ към новата жица. Когато Бате Бил открадна ДОС-а, нямаше още USB и за тва е цялата таз дандания). Та файла ако е над 65К и изревава гадно на ХР. Тествано е и с последните им версии от техния сайт. (имат пробен период на въртене)
Преди 2-3 години изрових от некъв украински сайт Sprint. От 1 година сайта не ще да го има вече.... та таз програмка е на руски и енгл и е безплатна. Наскоро я мернах на некъв сайт дет искат пари. (мразим таквиз сайтове). При нея хубавото е че можеш да и кажеш автоматично да ти избира размера на шрифта.... Удобна е ама доста си играх докат и хвана чалъма... Че на един комп. бачка пък на съседния в същата мрежа - не ще..
Ако не я изровиш пиши на лично - дай мейл... Требе имам нейде инсталационо.



Тема Re: ДОС кирилица на НР лазерен принтернови [re: Диaн]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано10.06.09 19:43



стана. Проблема е, че настройките на шрифтовете не са в стила на матричните принтери - кондензиран, бла бла, на които е свикнала майка ми, а плавни :) ама ще се научи.
Лошото е, че съм далече да помагам, отдалечения ми достъп е екстремно-бавен , а като е под ДОС - не работи, а и не виждам принтера :)
сега въпроса е да си купи свой принтер, щото този е назаем. предложили са и някакъв, дето работел под Дос и Вин, лазерен , за 100 лв, ама засега не знам модела, и малко ме съмнява.
да видим модела довечера..



Тема Re: ДОС кирилица на НР лазерен принтернови [re: Milenn]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.06.09 22:14



Преди време (2 години тогава ме интерисуваше проблема де) във "Офис 1 Суперзор" продаваха лазерки HP със USB и LPT вход които бяха хардуерно кирилизирани - просто си закачаш на LPT-то и си печаташе директно кирилица под ДОС без никакви допълнителни настройки като матрица. По смътни спомени цената на тези принтери тогава беше малко над 300 лева.

Иначе всички принтери работят под ДОС (паралелните де) проблема е във кирилицата.

Иначе както каза някой по-горе - братята руснаци бяха измислили нещо по-хитро по темата ама.... отдавна не съм се борил с този проблем и съм позабравил честно казано.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.