Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: rosen]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано04.06.09 14:16



Еми нали знаш, че в едно тенеке има 3 компонента:
1.хардуер
2.софтуер
3.ЗКУ

За първия даде инфо. Явно с боба съм зле и няма хвърлям за т.2 и т.3.

А... и предполагам знаеш че "Microsoft Windows Vista Ultimate 64-bit" не е всичкото софтуер дет ти е на машината? (Или може би е?)



Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: rosen]  
АвторЪ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 14:59



Защо ти е тази 64 битова ос, Сложи си 32 бит. Виса Хоум премиум.



Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: rosen]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано04.06.09 16:09



Не се нерви хората са прави, ако беше дал инфото можеше да се предположи нещо конкретно. Тези температури нищо не говорят, пусни компа, температурите, пускаш нещо да копира и гледаш коя температура ще се покачи. Така и не видях с каква антивирусна си - това също е от значение, не казваш и как местиш файла със "copy and paste" (копирай и после постави) или с "cut and paste" (изрежи и постави)... ако не искаш да ти се карат, слагаш едни 20-30 лева в джоба и носиш компа на "майстор" - ще видиш една ухилена мазна физиономия и ще си доволен.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: Диaн]  
Авторpoceн (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 23:29



Ами аз няма как да напиша всичко за компа ми защото незнам точно кво треба.ако знаех бих го написал.Просто си мислих че някои може да се е сблускал с такув проблем.
Няма значение дали е копи или паст все го мъчи нещо.Сложил сум виста 64 щото си мислих че е по добре за процесора.Друго друго незнам кво да напиша.А харда ми е разделен на 4 партишана.Незнам дали е от значение уж е сата2 пук прехвърлям 5-10 мб.Не искам да затруднявам никои с моите тъпи проблеми.Може да пробвам с дуга ОС.



Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: poceн]  
АвторAll (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 08:58



С тази конфигурация ако е с Windows Xp SP3 ще лети. Не искам да внушавам да сменяш операционата система.
Писах ти да провериш натоварването на процесора,колко е свободното пространство на дяла,където е инсталирана ОС,проверка за грешки,сканиране за вируси и зловреден код,проверка на стартираните процеси има и още много въпроси до като е реши проблема. Не си споменал и какво е захранването.



Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: poceн]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано05.06.09 09:41



> "...сата2 пук прехвърлям 5-10 мб"

това верно е доста по-бавно от очакваното! ако не се намери друго решение - послушай съвета за прясно инсталирана OS и си провери скоростта на трансфер + "зациклянията" преди да инсталираш каквото и да е друго.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: All]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 09:55



Захранването ми е CHIEFTEC 650W.


Анти вирусна Аваст.В вируси не се сумнявам.
Аз пак казвам че не е постояно да се мъчи само когато копирам или местя фаилове.



Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: Rosen]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано05.06.09 10:00



> "Аз пак казвам че не е постояно да се мъчи само когато копирам или местя фаилове."

малко неясно изречение. от една страна - не е постоянно, от друга - само когато копираш и местиш файлове. казвай сега: когато копираш и местиш файлове постоянно ли е?

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 10:03



ДА ТОгава е постояно,ставаше въпрос че е само тогава.



Тема Re: Компа ми забива когато прехвурлям.нови [re: Rosen]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано05.06.09 11:21



Направи следния тест:
1.запиши си в една папка 2 файла - единия филм с големина към 700 МБ (.AVI), а другия някакво ISO , дето е пак към 700МБ ама вътре има доста програми. (може и RAR да е)
2.Засечи време за колко се копира единия и колко другия файл. (т.е. - има ли разлика във времето)
3.Направи няколко опита с часовника - 3-4 напр. и от там виж едно средно време. (Средното време се смята като събереш всички времена и разделиш на броя на опитите)
4.Дай информация тука за средното време на единия файл и другия файл.

Можеш да направиш и същия тест C:->D:, C:-F:, D:->E:... за да видиш има ли разлика когато е средното време на различни дялове. От кой дял, на кой дял можеш да избереш различно в зависимост от свободното място на единия и свободното място на другия.

Ади приятно тестване!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.