Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кой лазерен принтер да си купя  
Авторпитaщ cпeшнo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.09 13:59



Моля за съвет, избирам между тези двата:





Трябва ми да си печатам разни документи вкъщи, не ме интересуват много характеристиките. Тези неща с или без тонер се продават и колко ще ми струва подмяната на тонера в единия и в другия случай? По принцип бих взел HP или Canon, но този Samsung е два пъти по-евтин. Кой да взема? Цените на тонера после идентични ли са или HP като по-известна марка сред принтерите ще ми излезе по-евтин?



Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: питaщ cпeшнo]  
Авторsitman (Нерегистриран)
Публикувано17.04.09 18:19



Brother rules



Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: питaщ cпeшнo]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано17.04.09 19:57



Само не НР.



Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: питaщ cпeшнo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано18.04.09 03:28



И двата са боклуци. Ще се видиш в приключение...



HP е идиотски направен като механика - по-скоро прилича на детска играчка, за долна младша възраст. Касетата (естествено) е с чип, който (естествено) оскъпява зареждането; на всичко отгоре е само за 1500 отпечатъка.

За самсунга... Не е лош като принтер, но... Проклетите касети - с чип са, и не знам има ли чипове, да ги презареждаш някъде.

Ако искаш да имаш читав принтер - търси си Brother, засега май само те останаха да са без чипове на касетите, което прави презареждането по-евтино. И също - мисля, че ако се огледаш, все още можеш да намериш Xerox Phaser 3117 (не помня на кой модел Samsung отговаряше, мисля ML-1610) - те са добри принтери за домашно ползване, и касетите им са без чипове.


И не се заблуждавай - НР отдавна не са "великата марка" сред принтерите. Само цените им са велики.

Е, ако успееш да си намериш отнякъде 2-ра употреба нещо като Lexmark T622 например (преди не много време намерих подобен на един приятел) - тогава може и да не ти пука особено, че касетата е с чип... Това е железен принтер, и едно зареждане му стига за около 30 000 отпечатъка...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: walkman™]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.04.09 13:39



Уау! Сложна работа. Трябва да се порастърся.

Ами този?



Благодаря, братле.

Ти ако имаш време, може ли да ми избереш - от тия три сайта - за тия пари някъде

Със или без мастило ги продават?

Забележка: ще си го ползвам във Франция, не знам дали тук ги пълнят касетите без чип - мисля че ми трябва нещо, за което да мога да си поръчвам касети да ми ги носят в пощата, пак от тия сайтове.



Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: walkman™]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.04.09 14:08



Но и той изглежда печата 1500 страници - изглежда ми адски малко. Мастилените по колко печатат?



Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: aз]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.04.09 15:12



Ами мисля, навсякъде пълнят касети - било то с чип или без; с изключение на ония, за които все още няма неоригинални чипове за подмяна. Независимо колко получават хората - винаги им се иска да харчат по-малко, което е и разбираемо.

Оставям настрана момента, че ВСЕКИ принтер работи най-добре и най-малко проблеми създава с оригинални консумативи... В крайна сметка - вече живота на такива изделия не се определя от физическото им износване, изхвърлят се и принтери в състояние, близко до идеалното и с още много живот в тях.

Този принтер си е добър; той е почти като предния модел (HL-2030 или HL-2032), само дето са променили малко консумативите (тонер касета и барабан), като са направили тонера да е за 1500 отпечатъка, вместо за 2500, както е при предните модели. Пазар, какво да се прави... всеки гледа да пИчели. Предимство на принтерите Brother е и това, че барабана е отделен модул, не е в тонер касетата, и живота му е 12 000 отпечатъка. Принтера се продава с т.нар. "стартов" тонер - касета, която е заредена с по-малко количество тонер (за около 1000 отпечатъка, вместо за 1500), и на която липсват детайлите, осигуряващи на принтера информация, че се слаа нов тонер. Т.е. стартовата касета не може да се презарежда; или поне не толкова елементарно. За предния модел (2030/2032) бяха пуснати в продажба тези детайли, на цената на (да речем) един сандвич, и стартовата касета ставаше презареждаема. Ще пуснат и за тези, няма начин; само не знам как е положението във Франция.

Е, ако имаш някакви технически умения - презьареждането на тези касети е много елементарно, и хем няма да зависиш от това, зарежда ли някой там, хем ще ти излиза по-евтино.

Хм... за избиране... ако имам време довечера, ще погледна какво има... ама някак си френския не ми е силна страна, та не обещавам, че ще намеря.


p.s. има няколко brother hl2030 , но, както казах - френския ми малко куца та не разбирам много - нови ли са, или не. Е, ако са не-нови, но добре пазени, няма проблем, това са добри принтери и работят надеждно.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 19.04.09 15:35.



Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: walkman™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано19.04.09 18:32



> "...барабана ..., и живота му е 12 000 отпечатъка"

тия дни се рових из сайта им - някой принтери са с барабан за 25000, съответно - 2 пъти по-скъп, т.е. спестява се едно разхождане на куриер.

hell storms, rush over the earth
bestial invasioooooooooooon


Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано19.04.09 18:51



Е, да, но това са по-големи принтери, за по-голямо натоварване, и съответно - по-скъпи. А тук, доколкото разбрах, става дума за домашен принтер... То така погледнато - по-големите имат и тонер касети за по 6 или 7 хиляди отпечатъка, и излиза по-евтино, но за домашна употреба едва ли е оправдано. Все пак - цената на отпечатък може да е по-ниска, но повечето пари за новия консуматив се дават наведнъж. Пък и зависи колко ще печата, де... Аз у дома правя по 3-4 хиляди на година, та не виждам ако е така - защо да дава предварително пари за две години напред.

А по повод "великата" фирма НР... на последните модели (не помня точно кои бяха...) са направили поредната гадост (за клиента). На барабана, вместо обикновено зъбно колело за предаване на движението са сложили една джаджа, прилична на карданна предавка. Напълно безсмислено от гледна точка на механиката на принтера, но... Патентова ли са я. Само тази част. Което означава, че никой не може да я произвежда и продава без тяхно позволение... което няма да получат. На прост език това означава - никакво рециклиране на тези касети. Барабаните им издържат около едно презареждане само, след което се скапват; нови няма да има... значи тази касета след едно презареждане се изхвърля. А и това презареждане се оскъпява допълнително от това, че касетата е с чип... Честито на печелившите, купили си такива принтери!



Това малко напомня за опита за налаане на монопол при касетите Бетамакс... Много по-добри по параметри на записа от VHS, но умряха заради подобни изпълнения. Натам май отива и "великият" производител...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Кой лазерен принтер да си купя [re: питaщ cпeшнo]  
Автор gkkkk (непознат )
Публикувано25.04.09 15:25



Ако не ти се занимава с рекламации и сервизи си купи HP дори втора употреба е сто пъти по добре от другите-това ми казаха в едно преводаческо бюро,където печатат много,и двата ми принтера са китаиски HP1000W и 2550,до сега не са се разваляли.

Редактирано от gkkkk на 25.04.09 15:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.