Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема съвет за лаптоп ??????нови  
Авторняkaв тaм (Нерегистриран)
Публикувано23.03.09 22:19



търся си лаптоп , който ще ползвам като настолен , за това търся 17 инча, и наи ефтината 17-ка , която намерих е в сайта на делл.

http://www.dell.com/content/products/productdetails.aspx/laptop_studio_17?c=us&cs=19&l=en&ref=lthp&s=dhs

има и един още по ефтин тошиба ама е с процесор АМД ТУРИОН, а нали уж много греели АМД и заради това се насочих към ДЕЛЛ-а

кво мислите за ДЕЛЛ-а , видеото маи е зле и няма да мога да играя игри на него. процесора е ДУАЛ КОР , а не КОР 2 ДУО , тва зле ли е ?

и лаптопа ще бъде пуснат цял ден , а чух че всички лаптопи греели , да не вземе да му стане нещо , някои има ли от тук които е с лаптоп които бачка нон стоп ?



Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: няkaв тaм]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.09 23:55



Най-добрто за парите си - проверено!
http://telcombg.net/file/ASUS%20X71SL%20-%207S01/6686


И по-малкото братче
http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=13543



Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: Caшo]  
Авторняkaвтaм (Нерегистриран)
Публикувано24.03.09 00:29



Сашо , аз лаптопа ще ми го докарат от Щатите и тоя делл го взимам на цената му от сайта 650 долара, което е някаде 975 лева , а тоя Асус е 1500 лева , нямам толкова кинти, имам хиляда лева





Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: няkaвтaм]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.09 07:17



Ясно!
Бюджетни ограничения





Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: няkaв тaм]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.03.09 18:53



"Настолен лаптоп"... Това май е поредният оксиморон... нещо като "военна интелигенция".



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: walkman™]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано24.03.09 20:40



Напоследък напускаха 17, 18 ...20 инчови лаптопи - със своите 4+ килограма ти как би ги нарекъл?
И като какви би ги ползвал ?
Понякога е необходима мобилност дотолкова колкото е необходимо да си пренесеш машината в другата стая.
Колкото до военната интелигенция - не нещо често срещано , но случайно познавам един такъв човек - мнооого е готин.
Извинявам се за спама в темата на колегата.
Призовавам към конструктивност , онека да се пише САМО по поставения въпрос.
Та - затова , че един лаптоп ще работи по цял ден не бери грижа - и аз ползвам едно НР като настолно РС и понякога бачка нон стоп - вече продават външно охлаждане за лаптопи - 3-4 вентилаторчета върху рамка


Апропо колега Некъв там - УС не продават ли ASUS?



Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: Caшo]  
Авторняkaв тaм (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 02:26



Сашо , да продават Асус, но са ми казвали ,че ако си купувам лаптоп ,да се насоча само към сериозните марки - тошиба , сони , делл , хюлет пакард.

Видях в YOUTUBE това http://www.youtube.com/watch?v=XJStgBH9bEQ . Пича играе GTA 4 на тая конфигурация :

• DELL Studio 17 laptop
• Webcamera: 2,0 megapixel
• Screen: 17"" WXGA+ (1440 x 900) TrueLife
• Processor: Intel® Core™2 Duo Processor T5750 (2M Cache, 2.0 GHz, 667 MHz FSB)
• Memory: 4096MB 667MHz DDR2 SDRAM (2x2GB)
• Harddrive: 250GB 5400 RPM SATA hard drive
• Graphics: ATI Radeon HD 3650 (up to 2489 MB)


Реших и аз да си направя същата конфигурация от сайта на ДЕЛЛ и за 800 долара сглобих ето това :

PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo T6400 (2.00GHz/800Mhz FSB/2MB cache) edit
OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Home Premium Edition SP1 edit
OFFICE SOFTWARE Microsoft Works edit
WARRANTY AND SERVICE 1Yr Ltd Warranty and Mail-In Service edit
HD DISPLAY Glossy widescreen 17.0 inch display (1440x900) edit
MEMORY 3GB Shared Dual Channel DDR2 at 800MHz edit
HARD DRIVE Size: 250GB SATA Hard Drive (5400RPM) edit
VIDEO CARD 256MB ATI Mobility Radeon HD 3650

Както виждате ,сложил съм 3 гигабайта рам а пича играе ГТА4 на 4 , но процесора ми е Intel® Core™ 2 Duo T6400 (2.00GHz/800Mhz FSB/2MB cache) , а процесора на пича с ГТА 4 е Intel® Core™2 Duo Processor T5750 (2M Cache, 2.0 GHz, 667 MHz FSB). моя е на 800 мегахерца а неговиа на 667 , това значи че моя е по добар, нали и ще мога да си цъкам ГТА и аз.

Какво мислите за тоя лаптоп? Не намерих лаптоп 17ка на който може да се играе ГТА 4 на по-ниска цена ? Цената на моя Делл в БГ е доста по висока и си струва според мен?



Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: няkaв тaм]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 09:58



Това за което говориш не е честота на процесора, а честота на шината! Честототата на процесора е същата. За игрите е по-важно каква е видеокартата, а не толкова процесора. Трябва да четеш повече.....



Тема Re: съвет за лаптоп ??????нови [re: няkaв тaм]  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 10:26



Мисля , че добре си проучил и обмислил нещата - така че действай - Dell на тази цена в БГ наистина няма да намериш.
Избора на лаптоп е много специфичен - както с всяко малко нещо - автомобил , жилище и т.н. в ограничените размери на лаптопа трябва да правиш компромиси - едно за сметка на друго. Зависи за какво ще се ползва - най-вече.
В описаната от теб конфигурация само видеокартата е слаб компонент - в геймърските машини те са със собствена , не със споделена памет - но щом си видял , че онва ,за което ти трябва върви - вземай го!





Тема Re: съвет за лаптоп ?????? [re: Caшo]  
Авторняkaв тaм (Нерегистриран)
Публикувано25.03.09 15:10



а да знае някой как стой въпроса с гаранцията на Делл купен от щатите ? тук ще ми я признаят ли в сервизите на делл?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.