Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови  
Авторvassil_ld (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 08:49



Здравейте ,

Как да започна ?
Направо ще ви разкажа историята и ако някои има идеи какво може да се направи по въпроса ще съм много благодарен
За мен това е направо безумие...

Реших да си купя Хард диск. Харесах си модел и видях че го имат във Вуду компютърс ( www.voodoo.bg ).
Поръчах го online, защото не ми се разкарваше из задръстванията след работа...

Обадиха се да потвърдят поръчката и казаха че ще е доставят на следващият ден със Speedy.
Получих диска, платих на куриера ( цената на диска-160лв + 8.50 доставака и застраховка )
Това ме учуди и леко подразни - от Вуду компютърс не ми споменаха че доставката е плащам аз, но както и да е.
След като пробвах на следващият ден диска, се оказа че нещо скърца и не иска да тръгне.
Помислих че аз не правя нещо като хората и затова даже викнах приятел специалист да ми помогне .Той потвърди че
проблема е в диска , а не в мен и каза просто да го подменя.

Звъннах във Вуду компютърс , обясних ми проблема и те ми казаха да го пратя по куриер и ще видят какво му е.
Не ми се даваха пак 8лв за куриер та отидох лично до тях. Пратиха ме при шефа им който ми каза да изчакам.
Оказа се че и друг диск им върнали този ден от съшата пратка като обвиниха куриера че не го е транспортирал като хората и затова се е развалил ???
След като почаках около 15 минути, дойде този шеф и ми каза че не могат да ми върнат нито парите,
нито да ми го подменят, а не можело и да се оправи. Обясни ми че те не са виновни а виновен е куриета и да си
търся правата там. След като почнахме да се обясяваме даже почна да ми вика и ме изгони от офиса им.
Естественто в Speedy ми казаха че щом съм го приел не мога да търся отговорност и от тях...

Та накрая си останах с неработещ диск, много изхабени нерви и сега търся помощ...
Не знам какво да правя. Не съм толкова за тези 160лв които дадох напрано , но отношението ме потресе и това
залужава възмездие :)
Всеки прехвърля отговорноста на другия и накрая ме изкараха мен виновен- такова неще не се поръчвало online (
защо го предлагате тогава ) ???


Мерси



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.03.09 09:03



Явно имаш нет, търсиш "комисия за защита на потребителя" и се оплакваш там, добре е да споменеш името на шефа дето те е изгонил и какви документи имаш. Може да се наложи да се поразкараш с всички документи освен ако не се навият да им пратиш мейл със "закачени" сканирани фактура, касова бележка и евентуално гаранционна карта. До 2-3 дена ще има резултат



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано14.03.09 09:20



Какво да кажа... след такава "реклама" не мисля, че бих си купил нищо от тях. Странно, как някои персони не си дават сметка, че подобни изпълнени ще им струват много повече от спазването на гаранцията. Между другото, каква марка беше диска? Да не беше "безпроблемен" Seagate?

П.п. Много ми е интересно като как точно курирера ще го повреди?



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърс [re: kилиkaндзep]  
Автор Бoбифoн (спец по компите)
Публикувано14.03.09 10:12



Мале добре, че виждам поста, защото и аз се бях залетял за същия хард от 160лв.

Бобиком - правим вашите мечти реалност.


Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано14.03.09 10:59



Обаждаш се в Комисията за защита на потребителите. Според действащия закон, търговците са ДЛЪЖНИ да ти приемат рекламацията. А ако имат претенции към куриера - да се оправят, това си е техен проблем, не твой. Ти си си платил и за стоката, и за транспорта, никой не може да ти се дръвчи.
...И никога не купувай нещо по интернет, ако можеш да идеш до магазина. Това правило ще ти спести много неприятности.



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано14.03.09 17:54



8.50 доставака и застраховка

застраховка за какво?



"Ще станат две ленти с по три платна"

Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано14.03.09 23:39



Към съвета на Диан: ако пък не са ти издали фактура с касова бележка, а само гаранционна карта (както често тарикатеят, ако си частно лице), можеш да ги обадиш и в НАП. Телефона ще го намериш обявен в (почти) всеки магазин - длъжни са да го имат на видно място, заедно с напомнянето да си искаш и пазиш касовата бележка.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: vassil_ld]  
Авторcec (Нерегистриран)
Публикувано15.03.09 10:31



даааам.
Интернет търговията в България не върви именно поради основния факт: Търговеца е прост далавераджия, чиято цел е не да продава а да прекарва.
Какво се наблщдава в България?
1. Завишена цена на стоката - по всичко указиони аукционни и прочее интернет магазини, цените са в пъти по високи от колкото в магазин с продавачка. Дори и прост пример букет от 3 карамфила, продаван от не знам си кой цветарски "бутик" е по скъп онлайн от колкото офлайн.
2. Ниско-качествено обслужване - или повечето артикули на станицата -магазин ги няма или нямат цена. Или имат цена но не се казва кво точно включва тя.
3. Доставката - изпозлването на външна куриерска фирма оскапява допълнително цените.
Искането пък на заплащане за доставката по цени на км. като такси от собствен транспорт пък е смешно. Пример доставки на храни - китайски, пица и подобни. Тука даже се наб;юдава следното - наема се младо момче с трошка, и за това не му се плаща от работодателя. Клиента плаща всичките разходи.
Но идва финансова криза. Дори и ресторантите ще се замислят, колко са им богати клиентите, при положение, че имат 4-5 кредита които трябва да връзщат и то на високи лихви в пъти по високи от колкото когато са ги взели!



Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърснови [re: walkman™]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано15.03.09 10:45



...И като се има предвид, че ДНЕС е световният ден на потребителите...





Тема Re: Премеждия при покупка от Вуду Компютърс [re: Tony Stewart]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано15.03.09 12:39



Застраховката обикновено покрива сумата при загубване на пратката, поради кражба или др.

Mixy



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.