Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Докинг станции за лаптопи или както се казва тамнови  
Автор NikB (минаващ)
Публикувано01.03.09 12:21



Докинг станции за лаптопи или както се казва там.

Вчера разглеждах едно такова:
Toshiba Portege A600-133 12.1" SU9300


и видях, че на дъното на самата кутия на лаптопа има някакъв странен съединител - оказа се, че е докинг станция, т.е. машинката се носи нагоре-надолу и работи самостоятелно, а когато си в къщи и/или в офиса си я включваш към голям монитор и свястна клавиатура само с едно поставяне на "масата" :)
Та питането ми е как се казват тия докинг станции, доколко са стандартизирани, кои лаптопи ги поддържат - въобще - как да се позапозная с тях :)



Тема Re: Докинг станции за лаптопи или както се казва тамнови [re: NikB]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано01.03.09 19:02



Docking station sa razshirenie ot vremeto kogato charkovete biaha golemi i v korpysa na laptopite ne mozheshe da vkarash flopy da ne govorim za CD ystroistvo i dosta ot neobhodimite portove prosto lipsvaha, ma kompiutara triabva da se polzva i saotvetno se poiaviava nyzhdata ot obmen na informatzia ili pak ti e nyzhno da otpechatash neshto - ergo triabva ti "svarzvashto zveno" koeto da izkara ili vkara v mashinata neobhodimoto. Doking station-te sa savmestimi predimno za seriata laptopi za koiato sa sazdeni( v redki slychai za pokolenieto laptopi na dadena firma). Sega docking station mozhe da ti potriabva eventeyalno ako si si vzel niakoi ot nashymelite "net book"- no v posledstvie e izniknala nyzhda ot palnotzenen kompiutar





Тема Не знам, не знам :)нови [re: nepip]  
Автор NikB (минаващ)
Публикувано01.03.09 19:11



Не знам, не знам :)
Има маса компютърчета с 12" дисплеи (хар.1280*800), които имат специализирани (почти само за тях) докинг станции, за да може, когато човек си е в офиса, да си работи на нормална клавиатура и да гледа 20+ монитор.
Лошото е, че тия малки лаптопчета са с някакви слаби процесорчета.

А си прав, че свестните лаптопи (с procesori T8xxx, T9xxx, P8xxx, P9xxx) нямат възможност за включване към подобни докинг станции.
За мен ще е много удобно да имам лапоп с свестен процесор и да си работя на 24" монитор с нормална клавиатура и мишка.
Но след проучване в мрежата (днес :)) се оказа, че всеки пъ ще трябва да му слагам всичките жици.



Тема Re: Не знам, не знам :)нови [re: NikB]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано01.03.09 20:34



Ami edin 4-7 portov USB hub sas samostoiatelno zahranvane niama li da ti svarshi sashtata rabota,viarno otdavna ne sam gledal dali oshte ima monitori s ypravlenie prez USB no klaviatyra,mishka i oshte niakoi ystroistva ne bi bilo problem da gi navarzhesh v toia hub i kogato ti kefne da svarzvash samo hub-a,viarno tova varshi rabota samo za postoiannite ti rabotni mesta no ot dryga strana v kolko "chyzhdi" firmi shte ti razreshat da polzvash tiahnata tehnika. pak i razlikata v tzenata e dosta osezaema





Тема Re: Не знам, не знам :)нови [re: NikB]  
Авторola (Нерегистриран)
Публикувано02.03.09 01:53



Има специализирани - за конкретния модел/и или универсални docking stations / port replicators:
http://www.tigerdirect.ca/applications/category/category_slc.asp?CatId=604



Тема Re: Не знам, не знам :)нови [re: NikB]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано09.03.09 06:18



абе да ти кажа ... един хъб и си готов ...
и аз имам едно мънинко лаптопче 12" и не с много свестените процесори - некакъв клапав е - Т7ххх ...

Забождам му кабела за хъба и монитора ... не е много уморително от мен да го знаеш



от друга страна, тошиба имат много интересен ... дори има и вграден 8канален звук и DVI в единият от моделите ...

според мен може да го намериш и за по-малко от 200 лева вече но един хъб струва 20-40 лева ...

Винаги има изход ...


Тема И какво правиш с това хъбче?нови [re: Ulysses]  
Автор NikB (минаващ)
Публикувано09.03.09 10:28



И какво правиш с това хъбче? Да не е някакъв KVM превключвател?
И благодаря ти за линка - ще направя запитване за тая джаджа :)



Тема Re: И какво правиш с това хъбче? [re: NikB]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано09.03.09 11:09



включваш всякакви периферии в него и само него в лаптопа



"Ще станат две ленти с по три платна"

Тема Re: И какво правиш с това хъбче?нови [re: Tony Stewart]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано09.03.09 12:29



Под "периферии" към хъб-а да се има в предвид готово набучени
- клавиатура
- мишка
- USB звукова карта и каквото трябва към нея
- външен хард-диск (флашка)

Може и нещо друго но просто това е основната част която ти е необходима за да го превърнеш в нормален компютър. Много важно условие което много хора пренебрегват е че при "толкова много маймуни на клона" имай в предвид хъбчето е добре да е модел с външно захранване че иначе може да има ядове ако четеш/записваш от флашка (буквално може да я бракуваш).

С извинение че допълвам горния участник а не му давам акъл точно на него.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: И какво правиш с това хъбче?нови [re: NikB]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано09.03.09 21:52



смисъла е да не си трошиш портовете на лаптопа с много ръчкане.
Но истинската докинг станция има много други удобства - например нормални ЛПТ и КОМ портове,мрежа, монитори - 2 , може да има допълнителна батерия, и разни други дреболии ( електронна ключалка за крадци, и ако докинга е вързан за масата с кенсингтън, много ти се улеснява живота)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.