Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:47 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Seagate 500GB --> 0 MB  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано07.01.09 15:12



Здравейте, бързам да си опиша проблема (малко през пръсти), за да предотвратя евентуалното окапване на косите ви. Става дума за 500 GB диск на SEAGATE
Seagate ST3500320AS.

Оказва се, че не на един човек (съдейки по форуми) му е умрял. Проблемът е следният - развърта, детектва се от BIOS, но с капацитет 0 MB. Представете си каква загуба биха били 500 гигабайта информация - разбрах го на свой гръб...
Получавало се най-често при насилствено изключване - т.е. вадиш щепсела от контакта, или токът спира или там нещо подобно. При мен се получи, след като скапаната ми китайска записвачка започна да вие и бучи неконтролируемо по време на запис и нищо не беше в състояние да я спре, освен копчето на захранването.
Хората по форумите яко са се мъчили да се преборят с това изчезване на капацитета, но не открих успешен опит. Но четох, че всъщност проблемът идвал от скапан FIRMWARE. Обаче с ъпдейт на фърмуеъра успех също нямало. На сайта на сигейт разрешение също няма - поне аз не открих.
Сигурен съм, че повече никога няма да си купя диск на сигейт, а точно от този модел горещо ви съветвам да бягате и вие далеч. Лошото е, че имам и 320 гигабайтов такъв - вече го гледам с голямо подозрение.

Ето линк по темата:
http://forum.hddguru.com/seagate-st3500320as-size-0mb-t8800.html


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Seagate 500GB --> 0 MBнови [re: Downhill]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано07.01.09 18:28



Съболезнования. Някакъв метод пробвали до сега? Аз да си призная не съм имал такъв проблем досега, но справка с гуглето ми изкара

. Едва ли има голям шанс, но нали надеждата умира последна...



Тема Re: - не става и така...нови [re: kилиkaндзep]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано07.01.09 20:34



"This device cannot be recovered by Repair Station. In-lab diagnostic and recovery is required."
:)
Не става и с тоя софт... Но благодаря много за отговора!

Абе - голяма каръщина - да взема точно този диск.
Фирмваре-то е SD15, моделът - ST3500320AS. Точно този, от който реват злощастни колеги по форумите.

Има фирма, която се занимава с тия проблеми - "ИТЕМА".

Намира се на 7-ми км. Говорих с тях и диагностиката била безплатна, обаче после ваденето на данните... Изглежда там ще приключи одисеята по максимално солен начин


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема А може ли да се ъпгрейдне фирмвера преди 0МБнови [re: kилиkaндзep]  
Автор NikB (минаващ)
Публикувано08.01.09 13:18



А може ли да се ъпгрейдне фирмуера преди да се е скапал.
Питам, защото имам такъв диск за съхраняване на резервни копия (не е винаги включен към системата - правя ежемесечни копия)
За сега работи ОК.
Че и фирмуера му е SD15 :)



Тема Re: - не става и така...нови [re: Downhill]  
Автор naki (Power User)
Публикувано08.01.09 13:36



Аз имам същия диск, но с фърмуер SD14. Дали има проблем и с него?




Тема Re: А може ли да се ъпгрейдне фирмвера преди 0МБнови [re: NikB]  
Автор naki (Power User)
Публикувано08.01.09 16:52



Е как ще го upgrade-неш? Към SD16 ли?
Ако не се лъжа, SD15 е последната версия, така че няма по-нова...




Тема Re: - не става и така...нови [re: Downhill]  
Авторsub (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 18:53



Много неприятно, наистина... Иначе марката си е отлична, аз купувам само такива и досега не съм имал проблеми. Явно моделът е кофти. Мисля си, че след като проблемите ти се дължат на дефект в диска (скапаният фърмуер си е точно дефект), би могъл да предявиш претенции по дадената гаранция, да пъхнеш диска в плик и да го изпратиш на производителя, за да ти възстановят информацията... разбира се, ако става дума за пиратски филми и музика, подобни действия са нелепи, но ако изгърми дискът на работния ми компютър, няма да се колебая и миг. Прочети пак гаранцията, която дават за устройството, ако трябва - от страницата на производителя. Свържи се с техническия им отдел и питай. Обърни се към този, който най-сигурно би могъл да ти помогне, човече, недей да гадаеш и да се тръшкаш. "Сийгейт" е солидна фирма и може да се окаже, че са съгласни да ти помогнат. Все пак, оцапано име трудно се почиства.



Тема Re: Seagate 500GB --> 0 MBнови [re: Downhill]  
Авторsub (Нерегистриран)
Публикувано08.01.09 18:55







Тема Re: Seagate 500GB --> 0 MBнови [re: sub]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано13.01.09 17:53



Колеги, благодаря много за съветите! Не пиша нищо, защото съм "замразил проекта" - чакам да ме озари някое прозрение. За сега никакви софтуери не ми помогнаха - всичките казват "отивай във фирма за вадене на данни"...

Дискът си седи, убеден съм, че и информацията е налепена по плочите и си чака реда. Явно ще трябва самите сийгейт да ми помогнат, но ще видя как ще си търся правата. Иначе цената изглежда ще е доста над това, което съм платил за диска - напрво умножено по две - по три...


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re: Seagate 500GB --> 0 MBнови [re: Downhill]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 03:27



по някакъв начин контактувай със seagate и поискай да ти възстановят данните безплатно. Би трябвало гаранцията ти да е в сила все още, ако почакаш може и да замине и тогава ще ти се наложи да платиш. На страницата в поста над твоя има телефони за контакт




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.