Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Примерна конфигурация:  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано02.12.08 02:14



ще помоля за мнение някой, който отбира..., че аз вече от доста години съм аут от тея джаджи, ама се по налага понякога да влизам в час за ... няколко часа и да взимам нещо от тук оттам. Но сега ми трябва изцяло нова система.
Та днес си похабих целия ден в четене на мнения, анализи, и т.н. докато сглобя нещо, което може би си мисля само че ще ми върши работа, без изобщо да съм наясно кое с кое си пасва! ?
Трябва ми прилично мощна горе долу, БАЛАНСИРАНА, конфигурация, в която никой от елементите да не издиша спрямо друг. Ще я тероризирам с прилични уеббазирани приложения в доста специфична сфера, и за remote work в такава система, И с доста сайтове с флаш компоненти и тежки сайтове, като всичко ще се ползва едновременно и доста натоварено и често. А понеже съм и фен Автосимулаторите, ще трябва да става и за здраво джиткане. Некой филм също да може да се врътне.
Всичко тва под Windows, XP предеполагам. И с два монитора задължително.
Та:

Процесор: Phenom X3 8750 Triple Core (2.4GHz, 1.5MB L2/2MB L3, 95W, AM2+) BOX
Дъно: Asus P5B-MX/WiFi-AP, i946GZ, LGA775, DDR2, VGA+PCI Express, SB5.1, Lan1000, IEEE 802.11b/g, SerialATA
Памет: 2x1GB DDR2 1066MHz Corsair TWIN2X2048-8500C5D, DHX, E.P.P.
Твърд диск: 320GB Seagate, SATA2, 7200rpm, 16MB
Мрежова карта: Netgear GA311, 10/100/1000, PCI, 32bit
Видеокарта: GF 9800GTX+, 512MB Asus EN9800GTX+ DK/HTDI/512M, DDR3, 256bit, PCI Express, 2xDVI, TV Out
(или ATi HD4850 PCS+ 1GB PowerColor DDR3, 256bit PCI Express, 2xDVI, TV Out)
Звукова карта: Creative X-FI Surround 5.1, USB, Retail
Кутии ATX 460W, JNC RJA 245, Черна, USB, 120mm fan PS, (+ ATX захранване 650W, Spire Jewel 650, RealPower, 120mm, Silent)
+ UPS ARTronic 1000VA, OFF Line, MAX Power (трябва ми захранване надеждно заради по-специфична работа която ще имам)

на пръв поглед изобщо не съм сигурен в Дъното.
Не знам дали правилно съм се спрял на AMD части или е трябвало на Intel, според предназначенито за употреба ?

И коя видео карта е по-добра GF 9800GTX+ или ATi HD4850 ?


Ще съм доста задължен ако някой изкаже критично и обосновано със съвет/алтернатива/ мнение :)

Редактирано от DON_DiEGO на 02.12.08 03:18.



Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: DON_DiEGO]  
Автор harry11111 (прегряващ)
Публикувано02.12.08 17:51



Така,да започнем с видео картите.Производителността им е кажи-речи еднаква-в някои игри води едната,в други обратното.Аз бих избрал 4850,защото при по-високи резолюции и филтрации води(макар и не с много) 9800GTX+ a.Все пак помисли и при каква резолюция ще играеш.Ако е нещо от рода на 1280х1024,няма смисъл от такива карти.Също няма нужда от тази 4850 с 1ГБ памет.Взимаш я само при положение че ще имаш поне 24 инча монитор(1920х1200) или някоя голяма плазма,512мб модела си се справя прекрасно.
Процесора и дъното,които си избрал не са съвместими.Дал си дъно за интел процесори(да не говорим,че е с остарял чипсет).АМД не бих избрал в момента за каквото и да е ПЦ.Поразрови се за ревюта из нета и ще видиш разликата с интел.Моето предложение е един Е8400+DFI DKP45-T2RS PLUS.Дъното е супер за клок,но ако искаш да спестиш малко пари и няма да клокваш взимаш Е8400+Gigabyte P35-DS3.Евтина рам-търсиш 1GB DDR2 на A-Data.Нещо скъпо и добро за клок-



За ланкартата нищо не мога да кажа,предполагам не е много важно.
Хард диск взимаш този .

Бръм-бръм-бръм.........

Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: harry11111]  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано03.12.08 03:36



Мерси за отзивите!

Да, за Видеото половинка е , копирал съм грешния модел с 1гб.
Иначе може би повече клонях към 9800 с Nvidiata, заради доста по-добрите отзивите спрямо Ati-тата. Но ако няма разлика наистина както казвашв тези два модела точно, от тук може да се приспаднат малко парички ;)
Иначе машината ще я ползвам повече за работа, и доста по-малко за игрички. може би повече филми, от колкото игри. Та за това не знам коя точно да избера. Аti или GT9800.
За резолюцията пък изобщо си нямам представа каква ще да е. НО мониоторите ще са си стандартни - 17".
Гледам че един и същ модел на ГТ - ASUS EN9800GTX+ DK/HTDI/512M в JAR примерно струва 425 лв, а в MOST 347 !! огромна ралзика, и странно на какво се дължи.


За дъното и процесора - също благодаря за уместните забележки :) Определено усещах че нещо не е как требва

;)
Но мненият за Интел vs АМД са толкова разностранни, че всичко може би опира до предпочитания. По принцип цял живот съм имал АМДта, само последната щайга е с Интел. Нямам забелжки към нищо.
Но сега джаджите скачат в много по-висок клас, и там опредлено не знам кой как се справя.
Да, обаче това дъно ми хареса кво пише за него Р35ДС3 - едва ли ще правя клокване. Та май ще накллоня към Интела. Верно че парите скачат, но май си струва. Иначе видях и това дъно , но за АМДто вече. Но май ще е Интел.
Тоя Е8400 трябва ли му по-специално охлаждане от това с което се продава, предполагам обикновено вентилаторче включено като BOX ?

Като гледам май само за Видеото не мога да реша твърдо.

А и от коя фирма е най-препоръчително да се закупят тея джаджи ?
Щото една част ги има в една, други в друга, едни са по-евтини в една, други в друга. Поне според каталозите им. Но аз определено не мисля че ще мога да сглобя всичко това и да го подкарам в насипно състояние .



Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: DON_DiEGO]  
Автор harry11111 (прегряващ)
Публикувано03.12.08 06:50



17 инчов монитор=1280х1024 максимална резолюция.Бих взел 9800GT тогава,а не GTX+.В крайна сметка изборът ти е между HD4850 и 9800GT
Цената,която си гледал в мост е без ДДС.
Не ти трябва друго охлаждане за Е8400.
Взимай чарколяците от sky.bg.Първо се обаждаш,поръчаваш и ще ти кажат кога ще е готово.За сглобяването се плащаха май 10-15 лв.



Бръм-бръм-бръм.........

Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: DON_DiEGO]  
Автор caiko (Idiot)
Публикувано03.12.08 08:20



за AMD vs Intel - послушаи го и си вземи Intel
AMD не са това което бяха - преди залагаха на по-голяма преизводителност и ниска цена за сметка на по- ниска надежност но сегa и производителноста им куца
за справка - tomshardware.com

Едва когато приливът отмине, става ясно кой се къпе гол


Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: caiko]  
Автор bigg_red (мног як)
Публикувано03.12.08 13:34



Щом ще го натоварваш с повечко приложения
му сложи повечко РАМ





Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: DON_DiEGO]  
Автор harry11111 (прегряващ)
Публикувано04.12.08 14:30



Ееее,сега се сетих,че някои хора имат проблем с дъната на Гигабайт с п35 чипсет+45нм процесор.Дава им сини екрани отвреме на време,независимо дали са клоквали или нищо не е пипано.Но се очаква,че при П45 го няма това


Така че взимай това
Извинявам се,че не се сетих навреме

Бръм-бръм-бръм.........

Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: harry11111]  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано05.12.08 02:19



супер! [thumbs up]

хиляди благодарности за съветите, човече!



мерси и на другите които се включиха.



Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: bigg_red]  
Автор DON_DiEGO (Samba Nights)
Публикувано05.12.08 02:40



zaдължително. 4ка.



Привет!!!
ще биете ли тоя кръг вече? Сандето май не тича достатъчно на стадиона.
пак ли ще пазиш.
внимавай с долния десен ъгъл на врата и с Гама. Все същата извратена голмайсторка е. Бих и избил всичко, знаейки че поне един гол ще спася .. макар че задължитлено ще вкара с останалата 5та.
Лацио-Интер 0:1/0:0 време е.
Айде успех.



Тема Re: Примерна конфигурация:нови [re: DON_DiEGO]  
Автор Kapъk (=)
Публикувано05.12.08 13:16



дънна платка: 1 x ASUS P6T Deluxe
процесор: 1 x Intel® Core i7 920, 2.66GHz
памет: Corsair D3 3G Kit, 1333MHz, XMS3
твърд диск: Western Digital 500GB SATA II
видеокарта: ASUS-ENGTX260
захранване: Enermax GALAXY EGA1000EWL, 1000W




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.