Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Принтер втора употребанови  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано30.09.08 17:18



Налага ми се скоро да печатам доста, някъде около 2000 стр. Чудя се дали да не взема нещо втора употреба, тъй като после пак ще го използвам рядко. Какво ще кажете за HP Laserjet 4, примерно? Гледам, че го оферират за 70 - 75 лв. Пълненето е към 40. Някой да има впечатления, все пак доста стар модел е.



Тема Re: Принтер втора употребанови [re: kилиkaндзep]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.10.08 09:35



Ако имаш някой познат който работи в подобна фирма и вземеш принтера с пълен тонер нямаш никакви ядове, аз лично не бих рискувал да взема техника 2-ра ръка на доверие, по принцип са доста по-здрави от новите но пък има скрита уловка - ти ще го напълниш но барабана ако е заминал трябва да се купува нов... и отидоха над 100 лева.

Предлагам ти да се замислиш на друг вариант - в "Техно-нещо-си" продават нискобюджетни принтери на Брадър и на Ксерокс - 130-150 лева, и са без чип на касетата, реално пълненето им е пак около 40 лева така че вземи един такъв, тонера му с който го продават би трябвало да е на 30% или около 1000 копия но не знам аз съм разпечатал около 500 и още има така че пак ще ти се наложи да го пълниш. Та вземаш един такъв, свършваш си работата, и го пускаш в Аукро-то на търг или някъде другаде на 80-100 лева, мисля че дори и малко по-ниско да го продадеш все пак ще си на сметка.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Принтер втора употребанови [re: Диaн]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано01.10.08 10:34



Май си прав. А Самсунг? Аз лично имам смесени чувства към техните продукти. Но ето примерно

изглежда приемливо... но дали реално е така? Някакви отзиви?

П.п. И нов да е, не виждам смисъл после да го препродавам. Парите не са чак толкава, че да търся как да ги избия, а и пак ще се налага принтене от време на време, разбира се в много по дребни мащаби.



Тема Re: Принтер втора употребанови [re: kилиkaндзep]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.10.08 17:02



Заинтерисовай се за консумативите, аз лично съм с брадър 2030 (2032), другия който ми предложиха беше xerox phazer 3117. Предпочетох брадъра заради по-високата разделителна способност която му даваха. Това което търсих беше евтин принтер на който касетата му е без чип за да няма изненади и да мога да си я пълня сам и колегата Walkman ме насочи към тези. Иначе се оказа че тези 2-та бяха на цена около 150 лева (с ДДС защото гледам в този сайт са без) а касетата им... 120 в Технополис. Ако вземаш принтер 2-ра употреба може да се окаже че барабана е загинал както писах и ще се наложи закупуването на нова касета и... цената ще надхвърли тази на нов принтер.

Така че се поразрови и за консумативите да няма после изненади от типа "че нов принтер струва колкото консуматива" защото касетата е с чип който не можеш да излъжеш след като си напълнил чернилката.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Принтер втора употребанови [re: kилиkaндзep]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.10.08 23:13



Абеее... 2000 страници, при скорост около 4 в минута... бая време ще отнесе. Пък и не се знае в какво състояние е принтера. Ако не си сигурен - по-добре купи за двойно повече пари един принтер от рода на Brother HL-2030 (или 2032) или Xerox Phaser 3117 (не помня това на кой гнусмас отговаряше... те самсунг и ксерокс са общо взето един и същ принтер с различни надписи). И двата нямат чипове, зареждането иим е елементарно, можеш и сам да го правиш при малко опит. Аз все пак бих предпочел Brother-а - при него барабана е отделен модул от тонера и е с живот 12000 копия. Но и (оригиналните) касети на ксерокс - тези с тъмно зелените барабани - изкарват по 5-6 (понякога до 10) презареждания, при добро чистене преди пълненето.

Та... помисли, струва ли си 2-ра употреба...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Принтер втора употребанови [re: walkman™]  
Автор kилиkaндзep (зелен)
Публикувано02.10.08 06:29



Скоростта не е фактор при избора в този слечай, не държа да ги отпечатам наведнъж. Виж за състоянието е аргумент, но аз нямайки достатъчно опит с принтери затова и питам тук :). Явно ще си купя нов.



Тема Re: Принтер втора употребанови [re: kилиkaндзep]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано02.10.08 16:21



4-ки, и особено 5-ци и досега инсталирам на лотариините офиси, печатат към 200 стр. дневно
малко бавно почва да печата, ама после доста по-бързо от 4ппм е, не съм го мерил, ама един отчет от 10-20 стр излиза за около минута

и понеже само радък текст печатат, изкарват по полвин година с една оригинална касета тонер, а това са над 20000 листа. Някои са вече 8 години в употреба, без да смятаме , колко са ползвани преди, щото само на старо ги купуваме :)



Тема Re: Принтер втора употребанови [re: Milenn]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.10.08 18:19



E, старите HP принтери са направо железни откъм издръжливост, при добро отношение към тях. Което никак не може да се каже за съвременните принтери на тази фирма...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Принтер втора употребанови [re: walkman™]  
Авторmoron (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 18:25



Ей, не пропускаш да плюнеш чуждото и да си похвалиш стоката! Като изтъркана грамофонна плоча си вече...



Тема Re: Принтер втора употребанови [re: moron]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.10.08 18:47



Хехе... явно и ти си от ония... "чукча писатель, чукча не читатель". Да си видял някъде да ПРОДАВАМ на някого нещо? А и всичко, което съм казал, подлежи на проверка.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.