Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За влиянието на торентите върху твърдите дискове  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано22.10.08 19:16



Здравейте,



Значи, забелязвам ... ъъъ ... исках да кажа, че един познат на мой приятел е забелязал, че когато пусне торент-клиент с повечко торенти и почва здраво и непрексънато тропане на диска, дори да няма пуснати в този момент други програми. Нормално, викам си, но и се питам и вас ви питам, дали това няма да съкрати твърде чувствително живота на диска? Нещо да имате опит по това или да сте чели научни изследвания? Мерси.



Тема Re: За влиянието на торентите върху твърдите дисковенови [re: pyrx]  
Автор harry11111 (прегряващ)
Публикувано22.10.08 19:30



Като сваляш нещо,къде мислиш че се записва



Бръм-бръм-бръм.........

Тема Знам, бе.нови [re: harry11111]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано22.10.08 19:46



Записва се на диска ми ... така де, на диска на познатия на моя приятел.
Но едно е да "сваляш" (download) - прави "Ррррц!" и край, записва се. А при торентите си тропа диска непрекъснато и много доста след като си го свалил - ъплоадва парченцата (seed). Нали така?





Тема Re: Знам, бе.нови [re: pyrx]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.08 20:42



Ами така си е. Докато сваляш, и след като свърши, торент-клиента предоставя всичко ттова да се сваля и от другите - нали това е смисъла на торентите... А това, дали клиента пише на диска или чете от него - няма значение, все ръчка. Е, ако забрани seed на свалените файлове няма да го прави; но идеята на мрежата е да има колкото може повече сийдващи, пък и ако само сваля, а не дава - повечето торент мрежи скоро ще му бият шута.

И да - предполагам, малко или много - скъсява се живота на диска. Но едва ли толкова много...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Знам, бе.нови [re: pyrx]  
Автор Heykия (ентусиаст)
Публикувано22.10.08 21:37



То и с ножа кат си режеш хляб се хаби, ама тва не ти прай впечатление, нали? Тука е същата работа - вътре в тоз хард - саде тенекета. Върти се и скрибуца... Колкото повече четеш/пишеш, толко повече се върти и скрибуца...
Трай и чеки времето докат флашките станат 200-300ГБ. (Е се нещо там ще измислят умните глави и се некво име ще има тва...)



Тема Re: За влиянието на торентите върху твърдите дисковенови [re: pyrx]  
Авторms (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 23:09



може би недостатъчно памет и слаб процесор



Тема Re: Знам, бе.нови [re: Heykия]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.08 23:28



Абе дали ще имат такава скорост на достъп като харда, специално за запис?

Иначе сега вече има 64гб флашки... скоро може би ще има и повече. Ако вече не са готови, де ;)

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: За влиянието на торентите върху твърдите дисковенови [re: ms]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.10.08 23:33



Я помисли, преди да пишаш. Каква памет, какъв процесор?!? Аз в момента сийдвам поне 90-100 GB файлове. НЯМА НАЧИН да не ги чете от диска. постоянно си чете. Това няма нищо общо с паметта и процесора. Е... ако имам 200-300GB RAM, може би (само може би) ще може да си ги лапне в паметта всичките и да не тормози диска... Ама и тогава надали... програмата не е предвидена за това. Тя си чете от диск.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Знам, бе.нови [re: Heykия]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 14:37



те флашките имат много по-кратък живот като цикли на запис и не стават за замяна на твърд диск. не е проблема в обема им.



Тема Re: За влиянието на торентите върху твърдите дисковенови [re: pyrx]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 14:41



много ясно, че ще чегърта диска, нали като пишеш/четеш в/от него това става.
ако не ти харесва, не ползвай торенти, а още по-добре изобщо не включвай компа, така изобщо няма да се хаби.
можеш например да си купиш програмите или филмите или каквото там сваляш, така няма да се налага да сийдваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.