Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема JAR Computers- моля за вашето мнение!нови  
Автор дaнинa (непознат )
Публикувано12.09.08 14:12



Здравейте, надявам се не съм попаднала на грешното място за моят въпрос, но единствено тук ми се видя редно и надеждно да го задам.
Ще си купуваме лаптоп и ми дадоха препоръка да го взема от "JAR Computers". Казаха ми, че те си сглобяват техниката. Този вариант по-добър ли е или да търся нещо готово? Моля, дайте ми мнение и съвет дали тази фирма е надеждна?



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: дaнинa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано12.09.08 15:20



Много фирми сглобяват. По-добре която и да е голяма фирма, отколкото от метро например.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: дaнинa]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано12.09.08 18:30



JAR - е евтино. Ти евтино ли търсиш, или... ?



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: Щиpлиц]  
Автор дaнинa (непознат )
Публикувано13.09.08 08:42



Ами до 1200 лв, повече ни идват множко, а и няма да се ползва професионално. Спряхме се на TOSHIBA, но не знаем дали е надеждната марка. Сега като разбрах за тази фирма пускам темата, за да избера едно от двете.



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: дaнинa]  
Автор KillingTime (V.I.P)
Публикувано13.09.08 22:10



Погледни в ГЕРМАНОС също преди да си избереш от Jar.



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: дaнинa]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано13.09.08 22:41



Jar-ovete sa mnogo dobar izbor, osobenno za cenovia clas koito si izbrala. Kym mashinkata si ima pylrn komplekt draiveri kakto za XP taka i za Vista. Osven tova tvyrdiat che sroka za garancionen remont e tri dni, ako e istina to niama druga marka koiato da se dobliji do tozi srok.

Za poznati i priateli sym napazaruval pone 5-6 takiva i za sega reklamacii niama



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: дaнинa]  
АвторCпac (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 10:23



Евтино в момента при тази ниска цена на $ е 700 лв. 1200 са много независимо за какво. Относно фирмата - не си заслужава чак за 1200 лв да им ставаш клиент. Често предлагат евтини и иделани неща в ценовите си листи, даже и в интернет при пазаруване онлайн, които ги няма на склад. При евентуална липса акаш да дойдат от Китай. Е в крайна сметка, на всеки може да му свършат чушките в склада дори и да продава зарзават. Ама първо да се научи да си променя асортимента спрямо складовите наличности. От тука следва и най-голямото дразнене от страна на фирмата към клиента. Често виждаш нещо че го предлагат в интернет и като се замъкнеш в някой техен магазин чуваш типичния соц.отговор -"НЯМА".



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: Alkoholok]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано14.09.08 13:37



"tvyrdiat che sroka za garancionen remont e tri dni"

Срока за целия ремонт, или само докато успеят да дадат отговор какво му е?

Моите уважения, не съм имал щастието да пазарувам от централния офис на JAR в София, но това, което виждам като техни дилъри - никак не ми харесва. Постоянни проблеми с гаранциите, клиентите се сърдят, тук-там по някой завлечен...

Пък и не ме изкефи величието на тази фирма. Видях вече ноутбук "JAR computers", на три месеца, вентилатора на процесора му е вече за изхвърляне. Да си поръчат лаптопи с изчекнат фирмуеър заради тежкарлъка, не е по моя вкус. Вярно, че всичко се прави в Китай, но предпочетох да си купя оригинален китайски лаптоп, не е менте. Избрах си НР от Мост. Но и Мултиелектроникс са надеждни доставчици. Стемо може да са скъпчии в ремонтите, но пък цените на новите неща при тях не се различават много. Пък и точно в Стемо ми оправиха машинка, за която други сервизи се отказаха да я ремонтират.

Всъщност какво ли значение има. Досега не се е появила техника, която да не се чупи. Нека взема каквото си хареса, и да си цъка щастливо.





Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: Щиpлиц]  
Автор Heykия (член)
Публикувано14.09.08 13:59



Съгласен съм с тебе, че всичко е китайско. И аз (както е видно от IP-то не съм от СФ) съм имал доста проблеми с дистрибуторите на JAR. Чарковете са китайски, ама сглабянето е БГ.... Доста често ми се е случвало да излезе ДВД-то - и ако го няма кабела за захранването да падне... Да не говорим за 2 (два) случая, при които харда удари дъното, (предполагам, не китайците са го закрепяли в кутията)...
Предполагах, че е от местните хора (познавам ги и знам че са "способни" и на много още неща)... Ама май работата е такава навсякъде!
Дали не е заради това, че доста синчета на новобогаташи станаха дистрибутори на какво ли не? Тати дава парите - "Ще се научи детето!"... (Пък то /детето/ с две леви ръце)
И после - "Те всичките българи такива (онакива)!"



Тема Re: JAR Computers- моля за вашето мнение!нови [re: Щиpлиц]  
АвторAlkoholok (Нерегистриран)
Публикувано14.09.08 14:43



"Гаранционното обслужване се извършва в рамките на 3 работни дни след приемането на лаптопа в централния сервиз/намира се в Бизнес център Сердика/"

Това са написали дословно на сайта си, ако са се пошегували мноо кофти за тях, но ако наистина те си ги сглобяват и имат добро желание три дни е постижим срок.

Дистрибуторите им в страната наистина са ебати и боклуците, тук две мнения по въпроса няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.