Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 09.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема конфигурация  
АвторLogistic (Нерегистриран)
Публикувано06.09.08 13:53



Здравейте,
Можете ли да ми дадете съвет за дъно, видео карта, рам памет и процесор за около 600 лв. Компа ще го ползвам предимно за игри


Мерси предварително.



Тема Re: конфигурациянови [re: Logistic]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано06.09.08 21:43



В hardwarebg.com ме посъветваха, тук питах за същото без особен успех. Все пак друго си е специализиран форум. Аз търсих до 600, но се оръсих 50 лв отгоре - напълно доволен съм, crysis върви на medium. Всичко е специално избирано за да се получи най-добрият вариант между цена, сигурност и производителност. Захранването трябва да е PNF, поне така ми препоръчаха, купих си го от pic, понеже го нямаше в most. Всичко останало е от http://mostbg.com/

Напълно доволен съм от компютъра, според мен няма да сгрешиш ако си вземеш такъв.

*edit Няма DVD, понеже ползвам от стария комп. Също така ползвам отделна мрежова карта, но има вградена на 10/100/1000 мегабита.

Редактирано от Изyмeн на 06.09.08 21:47.



Тема Re: конфигурациянови [re: Изyмeн]  
Автор harry11111 (прегряващ)
Публикувано07.09.08 20:57



Я кажи конфигурацията и кога си я взел.

Бръм-бръм-бръм.........


Тема Re: конфигурациянови [re: harry11111]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.09.08 21:14



Май нещо се е изгубило при редакцията

Преди около 2 седмици взех компа, сглобих си го сам, понеже предпочитам сам да си го сглобя, за да знам, че всичко е направено както трябва. Ето и машинката:



- ако не се покаже пак картинката -

GB MA770-DS3

Athlon64 x 2 5200+

2x1 GB Kingston DDR2 800 kit

250GB Hitachi Sata2 8MB

Saphire HD 3650 512MB GDDR3

Asus TA-863 - кутия без захранване

Fortron 400 PNF

Смятам, че нито една част не е слабо място на компютъра, постарал съм се да е максимално балансиран. Има си 2 usb-та отпред, както и вход за слушалки/микрофон. Отзад има 6 USB, 2 IEEE1394, звук - някакъв HD, вградена гигабитова мрежова карта, коаксиален и оптичен изход за цифрово аудио и т.н. - пише си в сайта на производителя.

Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: конфигурациянови [re: Изyмeн]  
АвторLogistic (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 11:46



Благодаря за отговора Изумен, така като гледам ще ми падне под 500 лв, защото кутия и хард няма да купувам, само за захранването се чудя. Моето е Fortron 350W но незнам дали е PNF. Защо трябва да е PNF, какво ти обясниха за него?



Тема Re: конфигурациянови [re: Logistic]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.09.08 20:27



Казаха, че е по-добро. Имало по-малка мощност на 5 волта, но не било от значение за новите компютри. Общо взето аз се презастраховах с това захранване, понеже мислех за евентуален ъпгрейд на видеокартата, но засега съм доволен от нея. Освен това мога да ти препоръчам http://www.pic.bg/ - раздаваха подаръци днес, а май няма да е само днес, освен това каквото и да съм купил от тях е било на добра цена, а проблеми съм нямал - специалистите са им добри. Купих си рутер за 35 лв, засега съм доволен, от тях ми е записвачката и захранването на компа, също нямат проблеми. Там гледах и процесор 5400+ за 145 лв, а аз взех от мост 5200+ за 140, така че може и там да погледнеш как са цените.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: конфигурациянови [re: Изyмeн]  
АвторLogistic (Нерегистриран)
Публикувано09.09.08 15:45



OK ,10x





Тема Re: конфигурациянови [re: Logistic]  
Автор harry11111 (прегряващ)
Публикувано10.09.08 01:10



Logistic,да не купиш същата конфигурация?

Бръм-бръм-бръм.........


Тема Re: конфигурациянови [re: harry11111]  
АвторLogistic (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 08:47



Ами малко по-добра ще е harry




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.