Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 07.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?  
АвторVLADlMlR (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 15:54



Имам проблем с достъп до информация от хард диск на лаптоп. Въпросният лаптоп изгоря преди време (след диагностиха ми казаха че дъното е изгоряло). Свалих хард диска и го сложиш в кутия с кабел USB-USB. Когато го включа към USB на друг компютър поради паролата на Windows на изгорелият лаптоп не ме пуска да вляза в документите. Дава ми Access denied.

Можете ли да помогнете за да сваля данните които ми трябват, да форматирам харда и да го ползвам само като външен?



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: VLADlMlR]  
Авторmoron (Нерегистриран)
Публикувано26.08.08 18:22



take ownership



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: VLADlMlR]  
Авторзyзимиp (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 10:18



именно поради тази причина никога не препоръчвам да се форматира диска който съхранява Моите документи на NTFS. FAT32 може да не дава въпросната сигурност но позволява всеки дори и собсвеника да си чете докумените, когато си иска. Решението ЛИНУКС. Колкото и да го мразя това чудо тука е подходящо, зашото чете NTFSа независимо от атрибутите за достъп.За целта се сваля леко бутващо копие на тази ОС например Кнопикс/Гнопикс, записва се на ЦД и се стартира линукса от него. После се копират въпросните файлове от NTFS а на FAT16/32. След което диска се форматира на FAT32 и данните се връщат.



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: VLADlMlR]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 17:00



закачаш го на десктоп предполагам, който си има ХДД със система ( предполага се е ХП ), ако може да се закачи директно на дъното няма да е такава грижата - да кажем като поредното у-во. особенно ако е 2,5 сата. Ако е ата - диска от лаптопа има за до 3лв. едни кабели дето да можеш да си го закачиш на някой от каналите на ата.Цялата офанзива с УСБ е много по завъртяна ( личен опит )....та нещо подобно, то е много относително но пробвай и сподели



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: зyзимиp]  
Авторmoron (Нерегистриран)
Публикувано27.08.08 22:29



хем не разбираш, хем мнения даваш. Знаеш ли какво е take ownership?



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: cpm]  
АвторVLAlDMlR (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 13:59



в една фирма закачиха харда и го отвориха с програма, за съжаление не разбрах каква. по този начин могат да копират файловете от него на друго пс и да го форматират. програмата е руска доколкото разбрах, вземат около 30 лева за услугата.



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: VLAlDMlR]  
Авторmoron (Нерегистриран)
Публикувано28.08.08 18:57



Малкоса ви взели, на глупаци като вас се полагат от 500 евро нагоре, да се научите как сами можете да си свършите работата.



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: moron]  
АвторVLADlMlR (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 08:39



:-) не знам дали сме глупаци, но свърших това което ме интересуваше без много философстване и мерене на пишки. освен това IT "специалистите", очилати и миризливи компютърни нерези умни компютърни глави не са ми от любимите герои :-)



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: VLADlMlR]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано01.09.08 08:44



Плачеш за бан предполагам.

Не знам кои са ти любимите герои, може би анимационните, но тук ти казаха в прав текст какво трябва да направиш, и ти пак се гърчиш. NTFS не е хартиена тетрадка от книжарницата, и си има пермишъни. Можело е сам да си кликнеш, но както вече някой спомена - по-добре е да си плащаш.

И наистина са малко 30 лева. Аз бих ти взел поне 50 (като наш човек).



Тема Re: хард диск от лаптоп с изгоряло дъно?нови [re: Щиpлиц]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 10:30



идете на преглед при психиатър дървени всичкознаещи дървени глави :-) само че ще ви препоръчам човек с цени като за наши хора. личи си че сте бг разбирачи от форумите. с кеф бих нацепил кривата куха глава на някой най-отворения от вас :-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.