Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Мултифункционално устройствонови [re: walkman™]  
Авторянko (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 22:09



кат ше казваш сичко, го прави наистина: кажи на чиляка че на брадъра му требе барабан на има-няма 12.000 страници който хич не е много ефтин... и сега вече му направи сметката колко ше му излезе брадъра и хюлета след 50.000 страници да речем... щот по спомени на хюлета барабан не му требе дорде е жив

кат казваш че брадъра е по-добър от хюлета, я ми кажи що не виждам брадъри по фирмите, а само хюлети, особено когато става дума за големи принтери?

аре, и кат правиш сметки ги прави коректно, да не те зимаме за дилър на брадър (какъфто фсъщност ше излезеш)



Тема Re: Мултифункционално устройствонови [re: LaserJet]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.05.08 23:33



Всяка (или почти) "маркова" техника е просто боклук като всички други, но на доста по-висока цена.



И.. не лобирам за нищо - просто имам поглед към работата на някои машини, и като потребител, и (понякога) като сервиз. Аз казах - ако трябва да си търся нещо за мен, определено засега избора ми е Brother. А иначе - койм каквото си хареса, да пазарува - за всички има място на пазара. Аз не му продавам, та да имам интерес да препоръчвам или не; само си казвам мнението.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Мултифункционално устройствонови [re: янko]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано01.05.08 23:45



Ами като си толкова разбирач, защо мне кажеш, че на НР барабана се подменя на всеки 2500 копия? Щото е неразделна част от касетата. Или нещо май не си в час?



И явно си на много ракии - още първия път съм написал - е доста важно - тонера и барабана са отделни модули, и барабанът е с живот 12 000 копия. . Ама - чукча писатель, чукча не чытатель.

А по фирмите се виждат и много всякакви недоразумения. По простата причина, че когато се купува такава техника, всеки се прави на разбирачм, а не се консултира със специалисти, и то с такива, дето няма нито да му продават, нито да я поддържат тази техника; т.е. да нямат някакви интереси да препоръчват нещо недотам добро. Или пък консултацията се прави по изпитаната шуробаджанашка технология - бе наше момче, шофьорче, всичко знай...

Та - казах вече - не ми пука особено какво ще си вземе, не му продавам нищо. А и ми е доста далеч, та да имам интерес да го скубя с ремонти или консумативи. А ти, като си пич, направи сметка за цена на HP и Brother за целия цикъл на живот на машината, с всички оригинални консумативи на двете машини, по спесификация на производителя. И тогава говори глупости. От рода на тъпотията "щот по спомени на хюлета барабан не му требе дорде е жив"...

Ако си чак толкова пич - направи и една сметка на цената за 100 000 копия, с рециклирани консумативи за двете машини. Но за истински рециклирани, с качество на печат, визуално неразличимо от това с оригинални консумативи. Да видим ко ще измислиш. Щото аз тая сметка я правя доста често, по различнми поводи.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема янко...нови [re: янko]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано01.05.08 23:51



Янко погледни по-горе човека е писал "за домашна употреба" т.е. се говори за най-ниския клас, а тези заветни 12 000 страници може и въобще да не ги изпринти брадъра, не защото ще се развали а защото просто... няма да се наложи да ги принти. После се говори и за "касета без чип" че малко не ми харесва и на мен да ръся едни грешни пари защото някой е решил да му купувам скъпите касети нали така??

Вече като говорим за офиси и места където се иска сериозен печат вече се минава и в друг ценови клас, там вече критериите за избор са съвсем различни.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема въпрос за НР3845нови [re: Диaн]  
Авторinfo (Нерегистриран)
Публикувано02.05.08 00:01



Ами въпросът е,че сложих друга касета и спря да работи.Само мига лампичката и толкова.Като натисна ентър изтегля текста и после изчезва.



Тема Re: янко...нови [re: Диaн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.05.08 00:08



Освен, че е за 12 000 копия, барабана спокмоймно издържа ПОНЕ още половин живот - не го сменяш, само мимнаваш процедурата за смяна да излъжеш машината. И така, за "домашна употреба" живота му нараства на повече от 20 000 страници, което едва ли ще напечата у дома в близките десетина години.



Е, хубаво е при тази процедура да се направи малко почистване на машинката, но... не е 100% задължително.

А, за офис нужди... Има една позната, с бюро за преводи и легализация на документи. Та точно с такъв Brother DCP-7010 жената си обслужва бюрото, и досега няма никакви проблеми. Като и се наложи да взима още една машина (отвори още един офис), пак искаше да е такова - просто с него няма проблеми. Та се наложи да си го поръча в технополис и да чака почти две седмици да и го доставят; но си държеше да е такова. А с първата машинка досега е на малкмо над 130 000 копия, без никакъв ремонт досега! Няколкото чистения не ги включвам - това си е нормално за всяка машина.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: въпрос за НР3845нови [re: info]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.05.08 00:09



Сложил си друга касета - НА КАКВО? и КАКВА касета? Нова, зареждана? Нова - оригинална или съвместима?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: янко...нови [re: walkman™]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано02.05.08 00:29



Баси... а едно време като видех НР на 130 000 копия, го имах за нов, щото минимум по половин милион си издаянваха без проблеми. 4L бяха класика! :) А сега...



Тема Re: янко...нови [re: *-*]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.05.08 00:47



Абе едно време беше така. Ама сегашните HP не са като онези. Да, по-бързи са, по-......... ама няма надеждност.

Ама то пък и не им трябва особено, де. По други държави (с които се съобразават производителите) животът на такава техника е около 3 години, след което се подменя. Е, защо да я правят да трае 15 години, след като за 3 ще се подмени? А трайността... оскъпява. Едно време цената на малките лазерни принтери беше 4-цифрена, в долари; имаше откъде да се вземе надеждност. Сега, при тази конкуренция (май вече всеки трети китайски гараж цвъка такива машинки

) няма време и пари да се занимават с такива неща. На производителя му е по-евтино да замени част от машинките в гаранционен срок с нови, отколкмото да ги прави надеждни. Та - това е положението... Нещата вече не са както едно време.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: янко...нови [re: *-*]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.05.08 00:48



Я ми кажи, в този ред на мисли - виждал ли си някъде HP 5L на над 50 000 копия??? М?



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.