Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: *-*]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано24.02.08 19:56



На моето пише 1 или 2.
Та трябва да го изучавам малко.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: Xoлдън]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано24.02.08 20:58



Някога бях попадал на информация от един японски сайт за типовете батерии, и всяка разновидност как се зарежда.

На практика качеството на батериите може рязко да се влоши, ако се използват калпави зареждачки, и дори да се увредят батериите, ако зареждането е с прекомерно голям ток, прекалено дълго време, или с по-продължителни от препоръчаните импулси.

Накратко - купете си по едно марково зарядно, и ще имате добри батерии на фотоапаратите си. Стига те вече да не са увредени от 5-левовите ментаци от "Илиянци".



Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: Диaн]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.02.08 22:51



Аз точно затова си харесах DS2714 - зарежда до 4 батерии, като следи всяка поотделно и си я управлява, независимо от другите.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: ...новите все още имат заряд :Dнови [re: *-*]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.02.08 08:21



на дисплея ги правя. важно ми е да виждам границите на снимката, а през визьора не знам какви ще бъдат.



Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: walkman™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.02.08 08:26



преди имах едно зарядно, което имаше копче за разреждане на батериите преди да се пуснат да се зареждат. има ли смисъл от това разреждане за NiMH?



Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 09:16



Да, защото точно Ni-MH страдат от "ефекта на паметта". Тоест задължително е да ги разредиш докрай, преди да ги сложиш в зарядното.



Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.02.08 09:20



Бе няколко научни института спорят по въпроса за ефекта "памет" на никел металхидрид батериите.
Честно казано никога не съм се вживявал в тия неща.Една АБ е направена да ми служи,а не аз да и слугувам.Като се скапе -на боклука и нова.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: Xoлдън]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано25.02.08 10:00



Точно в това е въпроса - през колко време ще изхвърляш старите, и ще купуваш нови. Ако го правиш всяка седмица - то не ти трябват акумулаторни, а алкални.

Едно време със стария мобифон реших, че ми е по-удобно да ползвам стойката му за зареждане, и когато някой ми звънне - вдигам слушалката, говоря, и си я връщам пак на стойката. Кеф голям. Мобата заредена догоре по всяко време, няма нужда да гледам дали няма да му падне батерията, пък и кабели не се мотаят. ... Радостта беше за 3 седмици, след като установих, че и един разговор не издържат. А бяха почти нови батерии, и преди да ги зареждам на стойката - изкарваха по 3-4 дни. Смених ги, приведох новите батерии по правилния начин (пълен заряд за 20 часа, пълен разряд, и цикъла се повтаря още веднъж), после по веднъж на две седмици използвах стойката за разреждане на батериите докрай (имаше си копче за тая работа), и вече не се подлъгвам да "дозареждам" NiMH батерии. ... А научните институти вместо да спорят - можеха да купят няколко батерии, и да пробват.



Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: Xoлдън]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 11:52



Проблемът, Холдъне, е батериите да не те оставят на място, където не можеш да си купиш други. А такива места има много - планини, пустини, разни забутани села. Ти представяш ли си да идеш в Сахара единствен път в живота си и да не можеш да се снимаш? Голяма мизерия е.



Тема Re: зачекнал си проблема :)нови [re: *-*]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано25.02.08 12:02



значи трябва да си купя някакво "разрядно", защото това зарядно няма опция за разреждане, а не е ясно доколко са разредени при достигане на момента на отказ на фотоапарата да се включи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.