Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 29.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема батерия на лаптоп, смяна на елементите?нови  
Автор musketeer (мускетар)
Публикувано03.10.07 18:54



Вместо 200-250 лв. за нова батерия, възможно ли е (забравяйки за фризурата) да се подменят елементите в 8 елемнтна батерия за HP? Li-Ion 8 Cell 14.4V/4.8Ah
точен модел:PB992A или 417958-001



edit: точния модел е 372771-001

Редактирано от musketeer на 03.10.07 19:04.



Тема Re: батерия на лаптоп, смяна на елементите?нови [re: musketeer]  
Автор musketeer (познай кой...)
Публикувано04.10.07 11:49



изобщо ли не става или на никой не му е интересно да отговори?



Тема изчакай...нови [re: musketeer]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано04.10.07 12:02



Изчакай да ти се отговори, ако се появи milen той ще ти каже дали става със сигурност. Просто при литиевите батерии някои производители вграждат брояч на циклите и когато батерията направи зададените цикли и чипа който отговаря за зареждането на батерията (намира се в самата батерия както при всяка друга литиево-йонна) просто изключва. Сега въпроса е дали ти си от тези късметлии или не си.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: изчакай...нови [re: Диaн]  
Автор musketeer (познай кой...)
Публикувано04.10.07 13:38



ок
аз я отворих, вътре има елементи на самсунг ICR18650. сигурно съм такъв късметлия, защото много рязко го направи... (спря да ги зарежда). Дано се появи Милен, та да каже има ли цяр...

Благодаря!



Тема Re: батерия на лаптоп, смяна на елементите?нови [re: musketeer]  
Автор musketeer (познай кой...)
Публикувано05.10.07 12:30



и от този

сайт няма отговор... :( работата върви на харчлък май, а сега нямам възможност... лошо



Тема Re: изчакай...нови [re: Диaн]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано07.10.07 22:36



:) мързи ме много бе :)
а и съм на нова работа, дето няма почти никакви ограничения в бюджета хехе, и ще почна да забравям ремонта на батериите скоро :)

ще погледна модела дали съм работил точно с него, но досега НР /Компак и Делл са най-големите гадове - всичките им модели се заключват

..значи точно с този модел не съм имал работа, но предполагам , че е така.


сега , кво да направи за проба - предползгам , батерията е с 8 клетки, 4х2 .
обикновено се поврежда само една група - тази дето се охлажда най-лошо, в средата. мериш с уреда, трябва да са между 3.7-4.1 волта на клетка, а скапаната - под 1 волт. Та за пробата, вземаш клетки от съседните групи, и си я правиш 4х1 и да вищиш дали работи ..

но !! ако нямаш опит, умната - с такива експерименти съм изгорил навремето 2 дъна , компака е много гадно направен.



Тема Re: батерия на лаптоп, смяна на елементите? [re: musketeer]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано07.10.07 22:41



П.С.
за мене , аз си купувам нови. за клиентите на работата ремонтирахме, като слагахме само по една клетка на група .
но най-лошото сега е , че китайците ги правят в заводи фалшиви - рециклират ги, като дори ползват стари клетки, а правят нови кутии само.
продават ги по 40-60$ , ама никак не изкарват, заключват се и изобщо, гадост. а етикетите са страшно готино направени и почти не можеш да се усетиш - веднъж бях поръчал 3 батерии и 3 адаптера за ИБМ, и по случайност забелязах, че имаше 2 батерии с еднакви серийни номера. и после вече взех да гледам внимателно и да ги различавам



Тема Re: изчакай...нови [re: Milenn]  
Автор musketeer (познай кой...)
Публикувано08.10.07 11:16



ех, не е сефте дир-а да спре да праща мейли.... затова толкова се бавя
та, явно с елементите нямам проблем, двете групи ми дават точно по 3.82 В
значи ще да е заключена
пари за нова батерия нямам - а ако (и когато успея) си поръчвам, не е ли достатъчна гаранция, ако е от оторизиран ейч пи дилър?

а една селска идея ми възникна - не може ли ръчно да си ги заредя някак си? ако ми дадеш параметри на тока и къде да го свържа? :)

даже мога да си изведа куплунг и така да си карам, докато успея да събера пари....

п.п. вече няма да вярвам на съобщенията на мейл от дир-а и ще проверявам форума най-редовно...



Тема Re: изчакай...нови [re: musketeer]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано08.10.07 20:17



ами те са достатъчно заредени - 3.7 Волта са когато батерията дажа под 10% , така че ти имаш някакъв заряд. ( не мога да ти кажа колко % )
но просто се е блокирала.
китайците ги разблокират някакси, но не знам как, само забелязвам, че процесора е разпояван и запояван наново.

а за ръчно зареждане на Ли-Йонни батерии може да питаш в клуб за пиротехника :) , те са специалисти по въпроса



Тема за гаранциятанови [re: musketeer]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано08.10.07 20:19



не знам каке при вас. по принцип китайците дават гаранция, и наистина си подменят скапаните батерии, но си остава разправията, чакането, изпращането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.