Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема UPS. Архиваторнови  
Автор livewire (жена)
Публикувано19.09.07 03:37



Можете ли да ми препоръчате UPS устройство, подходящо за домашен офис. Четох тук

, но не можах да се ориентирам нещо. По възможност - да е малко като размер. Среден ценови клас.

За да не отварям нова тема- можете ли да ми препоръчате и архивиращо устройство. Отново за домашен офис. Дисковете не ми вършат много работа, защото данните се обновяват всеки ден и си е зор да се записва всеки ден.

Благодаря предварително.

Орлиците се ловят с живо месо, а не с мърша

Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: livewire]  
Автор Myth (ми аз ако знаех)
Публикувано19.09.07 09:24



В Неро пакета има приложение с което можеш да записваш на презаписваем диск, като на дискета това според мен е твоят вариант, другият вариант е да си вземеш втори диск и да ги вържеш в Райд 1, и да архивираш веднъж в седмицата, на дискове. Според мен това са най-удачните варианти.

каквото и да си мислиш, може и да не вярно ;-)


Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: livewire]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано19.09.07 23:43



Не знам какво разбираш под домашен офис, но тук

можеш да намериш каквото ти е нужно. Ориентирай се към Back-up UPS ES серията. Малки, компактни и държат по 10-12 мин. Ако за това време не се възстанови захранването, автоматично правят "power off" на системата.

Имай предвид, че средната консумация при нормална работа не надхвърля 120-150W, освен ако някоя игра не товари процесора и видеоконтролера "до дупка".

Мисля, че ще се оправиш с по-малко то 200 лв.

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.


Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: mdk_bg]  
Автор livewire (жена)
Публикувано20.09.07 06:55



Не се играе на компа, използва се основно офис пакета.
А това устройство как се свързва към компа?

Орлиците се ловят с живо месо, а не с мърша


Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: livewire]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано20.09.07 22:12



Ами това устройство се включва в мрежата /контакта/, а компютърът се включва в него. То има така наречения surge protector, който те предпазва от т.наречените "токови удари", а когато "спре токът" ти осигурява няколко минути захранване от вградената в него батерия. Има и връзка през USB или сериен порт, през който устройството стартира автоматична процедура за 'power off" /гасене/ на компютъра, ако прекъсването на електрозахранването продължи по-дълго от някакво определено време.

Най-общо казано, това е. Но тия неща ги има в статията, която си дала в първия си пост.

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.


Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: mdk_bg]  
Автор livewire (жена)
Публикувано20.09.07 22:21



Благодаря.
От къде да се снабдя с подобно устройство - в магазините за компютри или във веригите Технополис?

Орлиците се ловят с живо месо, а не с мърша


Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: Myth]  
Автор livewire (жена)
Публикувано20.09.07 22:22



В компютъра имам втори диск. Какво е това Райд 1?

Орлиците се ловят с живо месо, а не с мърша


Тема Re: UPS. Архиваторнови [re: livewire]  
Автор mdk_bg (Mandriva user)
Публикувано22.09.07 20:10



Без значение. Виж

.

Double, double toil and trouble;
Fire burn, and cauldron bubble.


Тема Re: UPS. Архиватор [re: mdk_bg]  
Автор livewire (жена)
Публикувано24.09.07 06:17



Благодаря ти

Орлиците се ловят с живо месо, а не с мърша



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.