Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 06.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Тема Челен опитнови  
АвторГoмeц (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 12:23



Здравейте! Бихте ли ми казали как става тоя номер?

http://mail.dir.bg/~linx/banski_na_laleta.jpg

МАРКИРАЙТЕ КАРТИНКАТА И ЩЕ ВИДИТЕ - ХЕ,ХЕ, ХЕ





Тема Re: Челен опитнови [re: Гoмeц]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано21.08.07 17:50



Елементарно е, но не мисля, че въпроса е за този клуб.

Щирлиц



Тема Re: Челен опитнови [re: Щиpлиц]  
АвторГoмeц (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 21:57



А за кой клуб е? И в същнос как става това? Картинката е jpg.



Тема Re: Челен опит [re: Гoмeц]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано21.08.07 22:11



Клуб "Работа с PhotoShop".

Ефекта се постига само в Internet Explorer, и маркирането на подобен обект в експлорера всъщност представлява налагане на маска върху обекта. Маската е през един пиксел, и въпросните пиксели, които ти виждаш след като бъде маркирана картинката - си ги е имало там и преди това. Замазани са с други цветни пиксели, с които се оформя обща картинка с бански. Ефекта е чисто оптичен, и се разчита на разделителната способност на човешкото око.

Щирлиц



Тема Re: Челен опитнови [re: Щиpлиц]  
АвторГoмeц (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 22:41



Благодаря Ви много за компетентния отговор!



Тема знаеш ли каквонови [re: Щиpлиц]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано22.08.07 06:36



забелязах ?
имам 2 монитора закачени на компютъра - Acer 1714 и Acer 1715 , с абсолютно еднакви настройки. Е, на 1715-ката банския пооочти не се вижда, просто така, без да е маркирана картинката... а уж само вградените говорители били разликата.

но какъв извод може да се направи от това явление за качествата на мониторите? иначе и 2-ат дават много хубаво изображение.



Тема Re: знаеш ли каквонови [re: Milenn]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано22.08.07 12:08



Ами, трябва сериозно да се замислиш за смяна на този 1715. Явно, че пикселите са много грубо направени, щом не могат да се слеят като възприятие от човешкото око.

Друг вариант е 1715-ката да е толкова качествен, ама толкова добре направен, че да може да се прави разлика в нюанса дори на толкова добре скърпени пиксели като в тази картинка. Тогава по-добре сменяй 1714-ката.

Абе за какво ти е да сменяш мониторите. Много са си добри даже. Нали Quake III може да се играе добре!?

Щирлиц



Тема Re: знаеш ли каквонови [re: Щиpлиц]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано22.08.07 19:57



1714-kata е лоша - ето резултата , като се пусне изображение с вертикални растер 1 пиксел .




на 1715 и на Филипса си излиза перфектно, а на 1714-ката на вълни :)
не го бях забелязал досега

иначе, нямам никакво намерение да сменям нищо засега :) вършат си ми работа




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.