Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Можете ли да обясните  
Автор livewire (жена)
Публикувано09.08.07 20:47



на една стара жена какво е това " ем пе четири" или " ем -пе- четворка"
Има ли изобщо такава машинарийка или говедцето ме мота нещо?
Ем пе тройка знам какво е
Благодаря предварително

П.С.
Обичам те.


Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: livewire]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано09.08.07 22:04



MP3 - музика
MPEG4 - филми

Moving Picture Experts Group Compression Standard Version 4. MPEG4 is a technology for compressing voice, video and related control data and is one of the MPEG (Moving Picture Experts Group) international standards. It is currently a focus of attention due to the fact that it enables high speed and stable video transmission even in heretofore difficult environments such as mobile communication. ...

На въпроса: Какво искаш да си купуваш?

Щирлиц



Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: Щиpлиц]  
Автор livewire (жена)
Публикувано10.08.07 08:04



за музика. МР 3 тогава му стига.
Ако ми препоръчаш и марка, имаш една бира.

П.С.
Обичам те.


Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: livewire]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано10.08.07 20:36



Т.е. искаш да си купиш МР3-ка, за да си слушкаш музика?

Мога да препоръчам някоя евтина пръчка от порядъка на NEO. Никак не са лоши, по простата причина, че истинския производител на чипа вътре в повечето случаи е някоя реномирана фирма. Аз имам едно такова с изгорял изход. Колегата в опит да го свърже към автомобилното стерео - му прасна 12 волта по кабела, и то замлъкна навеки, горкото. ;о) Сега го ползвам само като флаш памет.

Разгледай модели, които са с по-малко екранче. Повечето от тях работят с една "ААА" батерия, но ще те светнем за един добър вариант - две акумулаторни батерии "ААА" и зарядно "Sony", и работата става трепач. ;о) Самите плеъри са достатъчно поевтинели, за да можеш да си позволиш модел с повече памет. Да кажем 2 GB ще са достатъчни за музика, за да не ти омръзва бързо. Ако модела има "Random play" - се препоръчва. Разбира се трябва да се гледа и скоростта на USB порта. Задължително е да е USB2.0, защото през 1-ца наточването на музика ще се превърне в отчайващо начинание.

Плеъра, който имам е подобен на този:


Пише, че издържа 10 часа с една батерия. На практика ако е маркова и хубава акумулаторна батерия, и зарядното е марково и добро - ще издържи и повече. А аз имам тамън две хубави батерии, и ползвам зарядното от фотоапарата си, което може да зарежда и по една батерия. ;о)

Разбира се може да се спреш и на малко по-малко дървена пръчка като това:

Но цветния дисплей само хаби батериите. ;о( Разбира се май имаше опция да се изключва светенето, и тогава не е голям проблем, но за какво точно ще се използва такъв дисплей!? ... Има си радио, има си вграден говорител... Дори може да се разглеждат на екранчето и снимки, и текстове. Но не смятам, че е много удобно за такива работи.

Трябва задължително да се пита в магазина и да се обърне внимание кой модел по колко часа свирене издържа с една батерия. Защото въпрос на елементарна сметка е, че ще ми се иска да го стъпча веднага щом се окаже, че плеъра издържа по-малко отколкото аз на тичане в парка сутрин. И ако трябва да си нося още 4 батерии докато тичам - по-скоро бих си взел на гръб лаптопа, да си гледам филми. ;о)

Щирлиц

Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: Щиpлиц]  
Автор livewire (жена)
Публикувано11.08.07 03:34



Много ти благодаря Щирлиц. Трябва ми за хлапето и понеже мрънкаше за мр 4, та затова се реших да питам с ясното съзнание, че тук ще получа компетентна помощ.



П.С.
Обичам те.

Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: livewire]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано11.08.07 07:51



за съжаление модератора не ти е дал компетентен и пълен отговор, даже не е разбрал първия път какво питаш.
ето


има обяснение за mp4
и отговора е, че да, има такова животно мп4, не те лъже детето.
колкото до това, че нео са най-хубави, понеже чипа вътре бил от реномиран производител, ще кажа, че този дето дава такива акъли да вземе да си купи чип и да си слуша на него.
купува се не чип, а устройство, а в устройството има много други части освен чипа, които също са важни.

в крайна сметка мисля, че ще купите най-евтиното, поради съображения липса на пари, но все пак, понеже питаш, ще ти кажа, че по-скъпото е по-хубаво.
а нео може и да свири добре, но слушалките са кофти, бутончетата са кофти, може да прекъсва захранването и други такива неща, които вгорчават удоволствието от покупката.



Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: Boлkoдaв]  
Автор livewire (жена)
Публикувано11.08.07 10:24



ще купя мр3. Твоето предложение?

П.С.
Обичам те.


Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: Boлkoдaв]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано11.08.07 11:40



Тогава предложи нещо ти.
;о)

П.П. Къде съм писал, че NEO са "хубави"? Доколкото си спомням, писах, че са евтини, и че не са лоши. ... И реномираните фирми произвеждат не само чипове. Просто продават устройствата си под други, по-евтини марки, заради пазарния дял. ... Но хайде стига съм писал. Да дочакаме и някакво смислено предложение от теб.

Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 11.08.07 11:44.



Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: livewire]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано12.08.07 15:47



аз съм малко консервативен тип -

за тези пари може да вземеш и това , последното има и дисплей ... за тези пари може да имате и МП4 в (но кой - дявол го взел, е направил тази играчка) аз бих си избрал едно от първите две. Каквото и да изибирам - винагои се старая производителя да има сервиз в българия или поне вносителя да има добра гаранционна политика (каквото и да значи това)

Винаги има изход ...

Редактирано от Ulysses на 12.08.07 15:49.



Тема Re: Можете ли да обяснитенови [re: livewire]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано13.08.07 09:54



iPod
Аз си взех един евтин боклук nippon, който свири добре, но само след като си купих отделно слушалки сони за 20 лева, и след като го преработих така, че да не прекъсва веригата на батерията всеки път когато се движа. В режим на радио звука е значително по-тих еквилайзера работи само при просвирване на мп3.
отделно бутончетата му са така направени, че като натиснеш джойстика се задейства в 50% от случаите не това, което искам, или изобщо не се задейства, менюто е тромаво, няма никакви удобства.
и затова не препоръчвам на никого да си купува евтин боклук.
Това чудо може така да те изнерви, че да предпочиташ нищо да не си си купувал. Марковите играчки в това им е очарованието, че "дребните" неща са изпипани.

Редактирано от Boлkoдaв на 13.08.07 10:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.