Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 24.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: питaщ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.07.07 22:45



Цветните принтери НЕ работят с жълт, червен и син свят. Те работят (и мастилени, и лазерни) с ЦИАН - това, дето прилича на синьо, но всъщност е смес от синьо и зелено (грубо казано), МАГЕНТА - виолетово едно, смес от синьо и червено, и ЖЪЛТО. Със смесването им в определени пропорции се получават всички необходими светове. Например, когато в циан добавиш жълто - получава се нюанс на синьо. Принтерите с по 5 свята имат ЦИАН, СВЕТЪЛ ЦИАН, МАГЕНТА, СВЕТЛА МАГЕНТА и ЖЪЛТО. Така се получава възможност да се предават по-фини нюанси на цветовете, използвайки при необходимост светлите цветове мастила. Но - както се каза, има голямо значение и на каква хартия ще печаташ. Не само да е за мастилени принтери, но и да е одобрена от производителя на принтера - всяка хартия има покритие, което, взаимодействайки с различните мастила, води до по-добър или по-лош печат. Също така значение има дали печаташ с оригиналните мастила или със ”съвместими”.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: walkman™]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.07.07 22:46



Апропо - вече има и принтери, кото освен споменатите цветове, имат и БЯЛО мастило...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: walkman™]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано02.07.07 23:35



Уффф, тоя номер с черното от цветове го правят май най-често НР с техните прословути драйвъри. ;о(((

За моите мастилени НР-та - драйвърите са "само" по 32 MB. ... Но миналата седмица теглих драйвър за звукова карта от сайта на НР - 52 MB !!!

Засега предпочитам да ползвам най-вече HP LaserJet 1018. Евтин консуматив, и много здрави. Наскоро зареждах касета на един 1015 - брояча му показваше 27 хил. копия. А принтера като нов. ... То и мастиларките ми са горе-долу на по толкова, но използвам само качествена хартия и мастила. Не правя компромиси, и засега за 4 години не съм ги и пипвал дори да ги чистя със сгъстен въздух. Само мастило им е наливано. ... Всъщност да се оплача - изгоряха ми цветните мастилници и на двата принтера. Но пък се оказа, че този модел (HP DeskJet 5652) си работи чудесно и без цветните мастилници. Просто ги извадих, и продължих с черните. Учуди ме това, че цветните почти не са ползвани, мастилото им си е все още вътре, и изгоряха с разлика във времето - 1 седмица!!! Купувани са едновременно, и са ползвани горе-долу еднакво. Честно казано - ми се струва, че е можело просто да нулирам броячите навреме, и щяха да си работят и до днес. ... Затова - препоръчвам на притежателите на мастилено-струйни принтери HP да нулират броячите на мастилните от време на време. ;о)

Щирлиц



Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: walkman™]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано03.07.07 10:30



И кои са тия принтери?

Mixy


Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: Mixy]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.07.07 21:08



Кои ”тия принтери” имаш предвид?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: Щиpлиц]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано03.07.07 21:10



Мда. точно НР го правят това. При други не съм забелязал, но не е гаранция, че няма и други.

Всъщност, напоследък нещо взе мнооого да ми се разваля мнението за сегашните ХР машинки... не знам защо.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: walkman™]  
Автор ЩиpлицМодератор (разузнавач)
Публикувано03.07.07 21:20



Хехе. Пък да не ти разправям, че имах и от по-старите HP DeskJet 610C. ... В някои ситуации, когато печатам нормален документ с черен текст и тук-там цветни картинки - се получаваше така, че страницата беше разделена на няколко зони по хорзонтала... Там, където имаше само текст - черното се отпечатваше с черната глава. На редовете, в които има и цветна картинка - всичко се отпечатваше с цветната глава. И да не ти разправям каква шарения се получаваше...

Това е оправено в по-новите принтери, и въпреки разваленото ти мнение - новите модели са по-добри. ... Както вече споменах - съм доволен от сегашните им лазерни принтери, които са здрави, и евтини.

Щирлиц



Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: walkman™]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано04.07.07 00:32



С бялото мастило. Дай линк!

Mixy


Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: Mixy]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано04.07.07 00:39



А, тези... Ами не помня вече - миналата година колегата ми ходи на някакво изложение в гърция, там ги беше видял, и беше донесъл разни брошури. После и в нета ги намирах, но линк не помня. В общи линии - използват се за печат в/у не-бяли повърхности. В частност, това, което беше гледал колегата ми, се ползваше предимно за термотрансфер на изображения в/у текстил - това, с което се правят шарените картинки по тениските, например. За да може да се печата и прехвърля подобна картинка, да кажем, в/у черна тениска. Или, например - изображения в/у керамика. Ще го питам, ако му е останал някой каталог, ще погледна фирми/модели.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Мастилено-струен принтернови [re: walkman™]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано04.07.07 09:05



хехе, ще дойдеш ти на моето, че HP-тата са боклуци.
странно обаче наистина новите им лазерни машинки като 1020 например са хубави и не съм видял проблеми с тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.