Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Хардуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема на каква цена оценявате тази конфигурацяита  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 19:35



Здравейте днес отидах в една компютърна фирма да си продавам компютърът и да си взимам нов но този там ми вдигна кръвното и малко остана да го набия.Искам да знам според вас каква цена да сложа на тази конфигурация.
дъно-KT600-A
процесор-Athlon XP 1800+
памет-768mb DDR
HDD-120GB
CD-R
Cd-RW
Мерси на всички преварително който ще вземата отношение по въпроса



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано27.06.07 20:50



макс 190 лв но ме съмнява, че ше има някой да се навие



Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а

Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: After_Dark]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 21:08



забравих да кажа за видео карата 9600atlantis. Как 190лв почети всичко е в гаранция само видеото струва 120лв кви 190лв аз за по малко от 300-320-330лв няма да го дам все пак компа си бачка перфектно и всичко си тръгва даже игри от тази година не от най-тежките но тръгват



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: After_Dark]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 21:10



поглени тези тук дето са по 350лв те даже не се доближават до моят и им иксат толкова тея хора не са добре



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Авторaz pak (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 21:31



пич глей ся
компа ти е безнадеждно стар и затва е евтин -

примерно - атлон 64 битов 3000+ е $30
цд-тата не ги смятай - те са непродаваеми
рама и той е без пари, харда .... като за втора употреба повече от 50 лв не бих дал - ай макс 70 от мен да мине
захранването е някво безименно сигурно ....
ако ти върши работа не го продавай кошника




Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: az pak]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 21:44



е аз го искам за игри ама за игри от рода на Crysis която ще излезе а тя 100000% няма да тръгне ето вчера си намерих новият Driver(играта и ми тръгна без проблем и томб райдер ми тръгва новата от тази година)има хора който ще го вземат



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
АвторPC (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 00:27



Пич, човека правилно ти го каза-машината ти е стара. Още повече, че картата ATI 9600 подържа само до пиксел шейдър 2, а вече излизат игри с пиксел шейдър 3 и 4-такива са картите на ATI X серията и на NVidia от 6600 нагоре. Просто самата игра си минимални изисквания, и ако не покриваш да се съдереш няма да ти тръгне. В БГ обаче като гледам все още са доста скъпи комповете, за разлика от други "бели" държави, където хората не получават заплати от по 500 евро


за справка ето една мнооого добра машина, на мнооого добра цена(същата у нас струва с 200 долара най-малко отгоре):




Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: PC]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 09:30



знам че е стара това ми е ясно.Добре тогава обясни как в сайта който съм дал по горе има компютри който ме се доближават до моят само процесора им е на 2.2(някой орязах семпрон) и им искат по 350лв с вградени видео-та дето една свясна игра аиде да не е от тази година ама от преди 1год.не можеш да подкараш.С 40гб хардове и незнам си още ко дето нищо общо няма и им искат 350лв.Обясни ми това само



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Tweeg ()
Публикувано28.06.07 10:20



гледай тука за по 409 лева има нови с 2 години гаранция
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028895
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09022476

тоя пък още по-евтин - 379
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=514806

и трите са с ДВД записвачки, дето в твоя вариант трябва да се купува.

Ти постоянно повтаряш какви игри можело да се играят на твоята машина.
Айде отговори ми кой си купува машина втора употреба за да играе игри на нея?

Аз старите си машини ги подарявам на роднини които нямат компютри- много им се радват.



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Tweeg]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 10:26



има хора който нямат толкова голяма финансова възможнст и тея пари дето ги искам ще им се сторят добри и ще го вземат.А те какво ще правят на него тава си е техен проблем.Аз им казвам идват пробват харесва им взимат ако не не чао и тва е



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Tweeg ()
Публикувано28.06.07 10:50



Прав си, но не очаквай някой да плати за стара машина цената, на която може да си вземе нова.

Като я гледам така твойта машинка е на поне 4 годинки. Правил си ъпгрейди ама тя машината си е стара.

Аз ъпгрейди не мисля че е финасово изгодно да се правят. По-добре ръчкаш докато върви и като стане морално остаряла - "харизваш" на някой и купуваш нова.



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Tweeg]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 12:45



ем да правил съм ъпдейти по нея.Най-стара ми част на компютърът в момента е 2годишна и тя дъното след 1-2седници сложих процосора и ръмта.След това новият хар миналата година след това още едни и пак рам и до преди 5-6месеца беше с 512рам и МХ440 видео.И по това време сложих нова кутия щот в старата не се събираха нещата



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Tweeg ()
Публикувано28.06.07 13:25



Е как средата на 2005 си слагам процесор модел Октомври 2001 ??????



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Tweeg]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано28.06.07 13:37



ем лесно тази комнпютърна фирма дето ми подържа компа ми е доста доббър приятел и тогава нямах толкова големи финаносови средва и затова сложих такъв имаше още 5-6в склада и затова



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Авторxor (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 08:58



Като гледам май искаш да продаваш на цената на която си купувал.
Пожелавам ти успех.
Аз веднъж така продадох един модем.
Един далечен познат ме пита дали продавам един модем дето не го ползвам.
Викам продавам го.
Колко пари?
Казах му примерно 20% под цената на която съм го купил.
Купи го (направо се учудих).
На другия ден гледам в някаква ценова листа че нов струва още 20% по-надолу.
После два дни ме гризеше съвестта...



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: xor]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 09:08



е как да го продам на цената която съм го купил?Ако го продам на ние даже и доста по малко пак е доста защото ми е излязъл около 2000лв до сега



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Tweeg ()
Публикувано29.06.07 10:55



ти базикаш ли се с тези 2000 лева или?????

Цени на Ресет от 18/06/2004

ATHLON XP-1800, 1.53G $60,10
ECS-KT600-A, KT600, D400, 8x, S-ata, U2.0, Lan (ask) явно са го "чистили" по това време, защото в следващата ценова листа изобщо го няма.
аналогично дъно:
MSI-KT6 Delta-FISR, KT600, D400,s-ata,Rd,1394,G $90,10 (даже малко по-добро)

DDR-400 256MB, PQI $41,90
DDR-400 512MB, PQI $87,70
HDD120GB Maxtor DM Plus 9, S-ATA, 8MB $108,70

CD ROM ASUS 52x\Quiet, Retail $17,10
CD RW ASUS 52x32x52 Quiet Track, Retail $39,50

ATI RADEON 9600, 128DDR $120,50

Малко вентилатори - $20
Кутия със захранване - $50 (въпреки че се съмнявам че си дал толкова)
Флопи - $7

Е това чудо е струвало: $771.12 с ДДС на 18 Юни 2004. Сложи курс 1.6 и става към 1250 лева и то 2004, а не 2005, през която ти твърдиш че си го взел.

Не виждам как за това чудо ще си дал 2000 лева и всичко ще е купувано след 2005 година.



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Tweeg]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 14:25



не не се базикам за цената.Добре и 2004год да е било да съм взел този процесор и дъно аз не съм в този вид машината в който е сега.Първо беше с видео Geforce 2 MX400 след това Geforce 4 MX 440 след това с ATI Radeon 9550 след това с тази която е.Харддиска беше с един 40GB който изгоря(незнайно защо) след това един 40 още след това един 80Гб(преди няколко месеца с видео картата и сега е така).Памета преди беше в 256мб след това(тя изгоря щот бях бутал у биоса и съм и дигнал честотата и изгоря.) след това още една 256 и преди няколко месеца(с видеото и харда) още една взех.До преди няколко месеца(когато сменях всичко кето съм описал хард,видео,рам) сменях и кутията защото старата ми беше малко и нямаше как да се съберат тези неща.И ето така се заминават парите тук 20лв тук 50лв и те заминават затова казах че този комп ми е излязъл около 2000лв



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Tweeg ()
Публикувано29.06.07 15:46



хубаво ама не се опитвай да си "избиеш" всичките ъпгрейди.

Аз ти казах - за мен ъпгрейдите са безсмислени - ти си потрошил пари за 2 машини и в момента имаш някаква смесица между нови и стари неща.

Аз 2004 лятото си взех - P4 Prescott 2.8Е/512MB/ASUS P4P800 E-Delux/ATI 9200/Seagate 80GB/CD/CDRW/JNC Кутия 300W и излезе 1200 лева.

От тогава съм добавил само една ДВД записвачка за 60 лева.



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Tweeg]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 16:34



ми по тази логика аз да си стоя още със старият комп дето нищо не му търваше.Даже и NFS Underground не ми тъгваше по това време а сега си играя без проблеми играта Test Drive Ultimate и то на medium и си върви без да сече.Само лаги от време на време като се блъсна и то докато не изляза от този участък и след 5-10сек спира и си е нормално и тва е как да го дам за 200лв като знам че си е перфектен и си върви всичко на него



Тема егати логикатанови [re: bir4o]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано29.06.07 17:52



Егати логиката дето имаш.... това купил, онова сменил третото изгорил.... а бе пич никой не те пита колко си пръснал а какво продаваш сега и колко струва по пазарни цени - казаха ти го вече, ако ти изнася ОК ама "то щото върви ще му искам толкова" а гаранция даваш ли ??? колко е и каква е??

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор After_Dark (гьон)
Публикувано29.06.07 17:56



ми някой да те кара да го даваш ?


търкаляй си го колкото можеш - земи си после едно дъно и процесор че тва е дРъво големо и така
пък и ако толкоз искаш игри - земи си плейстейшън и си играй - то се е видяло че за друго не ставаш
а кат пораснеш и почнеш да си вадиш хляба ... ше е различно

Аха, UNIX - досеща се Щирлиц.
- Аха, Щирлиц - досеща се UNIX-а

Тема Re: егати логикатанови [re: Диaн]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 20:37



еми половината части бяха с 6 месечна гаранция към една от доста добрите фирми в Добрич на която съм от доста отдавна клиент и нямаше да има проблем дори както го продадох днес за 300лв и ако има нещо ще ходя във фирмата и ще оправят проблема това е сега си взимам 2-ядрен и се надявам като реша да го продавам да не е пак за 200-300лв а за повечко аиде тва от мене



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.06.07 21:14



Че ти нали продаваш компа в СЕГАШНОТО му състояние, какво включваш в сметката още няколко дъна, дискове, памети, процесори?.. Тях нали не ги предлагаш (работещи) в комплекта? Баси.. ми те са вече в историята, забрави ги... Все едно да оценяваш себе си по количеството салам, който си иззял от малък...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: егати логикатанови [re: bir4o]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано29.06.07 21:59



хаха, нима се надяваш цената му да расте като някаква нумизматична стойност?





Тема Re: егати логикатанови [re: bir4o]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.06.07 22:18



Ха, сетих се... Що не вземеш да включиш в цената и тока, дето ти е изгорил за тия години, и бирата, дето си изпил покрай него? Знайш ли каква готина цена ще се получи, а? Пък ако има и кой да ти я даде.....



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: walkman™]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано29.06.07 22:26



забравих ги вече сварши се тя намери се кой да ми даде тази цена.Ама да ми говорите 200лв тва е смешно при положение че ако отидете в комп фирма за 200лв никъде няма да ви дадат такъв комп.За това мисля че тази цена е нормална 300лв.А за салама ако взема да го изчислявам то не знам кой ще се намери да ме купи на тази цена(не че ще се продавам де но все пак говорим хипотетично) защото аз ям доста салам на ден особено като няма какво да се яде в нас отивам си купувам една щафетка сух субав спек и с 3-4филийски хляб си го изяждам без проблем(а това се случва доста често) и така е аиде трийте темата.



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано30.06.07 22:49



и аз продадох моя - АМД 2500+ 1800@2200, Асус КТ880, 2х512 двуканална, АСУС ГФ 6600, охалаждане на Залман - Меден преди 2-3 години му дадох толкова пари ... а сега да не казвам колко му взех ...

истината е че сокет А умря преди поне една година. В момента ъпгрейда на такава система си е набутване, повече отколкото печалба (ако трябра да следиш инвестициите) факт е че го продадох защото не ми трябваше. но с такава машина още една година може да се работи МНОГО спокойно всичко е въпрос на лично възприятие - като знаеш че има по-бързи и все ти е едно такова криво



като го надрастнеш това и ще си дадеш сметка че и с трабант може да пътуваш до морето (ако не те е срам)

Винаги има изход ...


Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Ulysses]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.06.07 23:27



>> като го надрастнеш това и ще си дадеш сметка че и с трабант може да пътуваш до морето (ако не те е срам)

Че защо пък да те е СРАМ??? Да не ти е комфортно - да, все пак трабанта е, хм... малко неудобен, особено за дълъг път..

Но срам... защо? не си ли надрас(т)нал съобразяването с това, какво си мислят останалите за теб??? Мен лично отдавна изобщо не ме интересува. Никой от околните не ми е донесъл чаша вода досега - защо аз трябва да си мисля и да се притеснявам какво те си мислят за мен? Като не ми харесват, казвам им за мамата, и толкова.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: walkman™]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано30.06.07 23:46



на мен ми носят ...



казали са го хората много отдавна - всеки знае себе си ...

Винаги има изход ...


Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: Ulysses]  
Авторbir4o (Нерегистриран)
Публикувано01.07.07 10:29



защо да ме е срам да пътувам с трабант.Пътувам с това за което имам пари.Не казвам че имам кой знае каква кола но ми е напълно достатъчна.Нито е някаква супер луксозна с която като карам по пътя всеки 2-ри да се обръща нито е трабант който за хора който нямат големи възможности е достатъчно а е една средна кола която ми върши перфектна работа.И затова какво да ме е срам от това какво карам или къде живея или с кого излизам или каквото и да е било всеки си има собствени възможности някой имат повече други по малко това.



Тема Re: на каква цена оценявате тази конфигурацяитанови [re: bir4o]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано01.07.07 10:37



виж, имаше една реклама хората там казваха - "това е метафора", изразих се метафорично, и ние си имаме и траби и си работи добре (само дето бълва много)



сори ако съм те засегнал, исках да кажа че какжото и да имаш - ако ти върши работа за тов,а за което го ползваш - няма за какво да се притесняваш и д аправиш безсмислени ъпгрейди - ако на трабанта ми сложиш алумниеви джанти или газова уредба - същото е - повече си на загуба, колкото на печлба. просто го използвай такова, каквото е (РС-то). и ако ги продадеш няма да си на печалба, защото тио ти върши повече работа, отколкото пари ще му вземеш.

дай да затваряме таи тема, че се зачоплихме за офтопици

Винаги има изход ...

Редактирано от Ulysses на 01.07.07 10:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.